esrefselim
esrefselim (üye)
Eskişehir / Amatör

Canon Eos 450d Alıyorum

arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler.karar verdim canon eos 450D alıyorum...

#pixell' tarafından 12.02.2009 11:42:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Şubat 2009, 23:13 - İp: 78.***.**0.56
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ÖNCE BURAYA TIKLAYIP OKUYUNUZ
Ve sonra konunuzun adını değiştiriniz lütfen

Tarih: 10 Şubat 2009, 04:09 - İp: 88.***.**5.78
esrefselim
esrefselim (üye)
Eskişehir / Amatör

teşekkürler uyarınız için. başlığı ve içeriği değiştiriyorm.

Tarih: 10 Şubat 2009, 04:15 - İp: 78.***.**0.56
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Daha keskin daha net görüntü dersen o zaman ben de sigma sd 14 derim (www.sigmasd14.com ) bu makine sana göre değil ! sadece bilgin olsun diye yazdım..

Nikon iyidir ama d 100 ün sıfırını bulabilir misin bilmiyorum...

Tarih: 10 Şubat 2009, 04:26 - İp: 88.***.**8.166
esrefselim
esrefselim (üye)
Eskişehir / Amatör

neden uygun değil abi?

nikon D100 olmazsa eğer nikon D40 veya D60 arasında tercih yapsan hangisi derdin? biliyorum aynı kategoride değiller ama D60 biraz daha pahalı sanırım.bu yüzden beni daha çok idare eder diye düşünüyorum.yani sözün özü D40 D60ın yaptığını yapar mı?

Tarih: 10 Şubat 2009, 04:32 - İp: 78.***.**0.56
drvolki
drvolki (üye)
Ankara / Meraklı

Sevgili pixell, siteden birşeyler öğrenmeye kalkıştıktan sonra aldığın cevapların seni pek memnun etmediğini düşünüyorum.
Sonuçta bu foruma mesaj atarken karar vermende birilerinin sana yardımcı olmasını bekliyordun. Ama gördüğüm kadarıyla aldığın cevaplar daha çok yazdığın mesajın adını değiştirmen yada makina alacağına git eğitim al gibi bir şeyler olmuş. verilen cevapların tarzıda güzel değil. Sorun zaten konuyu hiç bilmediğin anlamına geliyor. (optik zoom vs). Bence bu noktada DSLR kameranın sana ne vereceğini biraz bilmen gerek. Bu amaçlada piyasada çeşitli güzel kitaplar var. (Emre İkizler, Faruk Akbaş vs). En azından temel bilgileri bilirsen sorduğun kameraların aralarındaki farkı daha iyi anlamanı sağlayacaktır. İngilizce biliyorsan dpreview.com, letsgodigital.com, kenrockwell.com gibi siteleri inceleyebilirsin. Bu sitelerde seni belirli markalara yönlendirme yaklaşımı vardır (özellikle Nikon'a) ama bazı bilgileri öğrenmende faydalı olacaktır.
Sorduğun kameraların hepsi seni mutlu edecektir. D60 ve D90 yeni jenerasyon kameralar olduğu için tercih edilebilir, ama D40 bile çok iyi bir kameradır. Canon'un 400D,450D gibi kameralarınıda bence incele. Nikon'dan eksiği değil fazlası olduğunu göreceksin.

Tarih: 10 Şubat 2009, 09:40 - İp: 193.***.**9.53
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

nikon D100 olmazsa eğer nikon D40 veya D60 arasında tercih yapsan hangisi derdin? biliyorum aynı kategoride değiller ama D60 biraz daha pahalı sanırım.bu yüzden beni daha çok idare eder diye düşünüyorum.yani sözün özü D40 D60ın yaptığını yapar mı?

Pixel;
Öncelikle geçmiş olsun kolunuz kırıkmış herhalde. "O parayla git önce kolunu tedavi ettir başlatma DSLR den "dermişim ama demiyecem tabii ki
Fotoğrafa merakınız varsa DSLR alma kararınız bence çok güzel. Yaşınız oldukça genç dolayısıyla şimdi başlarsanız, bu konuda uzmanlaşmak için önünüzde uzun yıllarınız var ne güzel. Cevabını bulamadığınız soruları da bu forumda mutlaka sorun tartışın, çok faydasını göreceğinize emin olun. Makinayı alınca fotoğraf eklemeyi de ihmal etmeyin ki eksiklikleriniz belirtilsin, siz de o doğrultuda eksiklerinizi tamamlayın. Bu arada temel fotoğrafçılık bilgilerini öğrenebileceğiniz bir linki mesaj olarak atıyorum, bir inceleyin.
Sorunuza gelince;
D80 de optik zoom olmadığını ve optik zoom un önemli olup olmadığını yazmışsınız. Buradan zaten konuay vakıf olmadığınız anlaşılıyor. Bu durumda bence en ekonomik çözümlere başvurun. DSLR de "bir kere alayım tam olsun" diye birşey yoktur. Daha doğrusu gövde için bu geçerli değildir. Ama lensler uzun vadeli yatırımlardır ve gövdeden daha önemlidirler. Bence başlangıçta ucuz ve ikinci el bir gövde bakın. drvolki ye katılacağım Canon 350D ya da Canon 400D, Nikon D40/D40X, Pentax K100D Super, Sony A100 / A200 bence size uygun modellerdir.

#t_yaman' tarafından 10.02.2009 14:00:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Şubat 2009, 13:59 - İp: 78.***.**5.148
esrefselim
esrefselim (üye)
Eskişehir / Amatör

Öncelikle geçmiş olsun kolunuz kırıkmış herhalde. "O parayla git önce kolunu tedavi ettir başlatma DSLR den "dermişim ama demiyecem tabii ki

mesaj yerine ulaşmıştır abi eyvallah

kolum kırık ya evet saol eksik olma

evet geçekten konuya vakıf değilim.ama sayenizde inşallah olacağım biraz.şimdi dediklerinizi inceledim.ama canon 450D hoşuma gitti.sıfır alabilirsem onu alırım. bir de pentax K100D süper demişsin abi ama herkes onun için lens bulman zor diyor.doğrusunu istersen ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim.attığın linki okuyunca eminim daha net birşeyler belirecek kafamda..

Tarih: 10 Şubat 2009, 14:28 - İp: 88.***.**1.203
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

mesaj yerine ulaşmıştır abi eyvallah
Mesaj vermek i,stememiştim sadece şaka yollu takıldım sana, yanlış anlama sakın

Pentax için lens bulmak zor değil, aksine Hem Pentax marka hem de Sigma ya da Tamron marka uyumlu bir sürü lens bulursun. Ancak Pentax, lens ve aksesuar konusunda Canon ve Nikon kadar bol olanak sağlamaz doğrudur.
Canon 450D yi beğenmişsin herhalde. Bence de çok iyi bir makinayı beğenmişsin üstelik o makina oldukça da yeni bir makina. Bence seni uzunca bir süre idare edecektir.

Tarih: 10 Şubat 2009, 15:20 - İp: 78.***.**5.148
esrefselim
esrefselim (üye)
Eskişehir / Amatör

estağfurullah abi yanlış anlamadım merak etme

ayrıca sonunda iyi bir tercih yaptığımı hissettirdiğin için ayrıca teşekkürler.inşallah bir terslik çıkmaz da alırım bu makineyi.

gönderdiğin konuyu okuyorum çok faydalı bilgiler var hakikaten. ya senin de başını ağrıttım abi kusura bakma

Tarih: 10 Şubat 2009, 15:28 - İp: 88.***.**3.142
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

ya senin de başını ağrıttım abi kusura bakma

Estağfurullah ne demek baş ağtırmak. Birazcık yardımcı olabildiysek ne mutlu, her zaman bekleriz

Tarih: 10 Şubat 2009, 15:34 - İp: 78.***.**5.148