smtbll
smtbll (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 1000d

sitelerde gördüğüm kadarıyla satan satana, az buz da değil hani epey var satan 670 e 700- 750 ye. gerekçe hep aynı daha üst model düşünmemden. bana makina tatmin edici değil gibi izlenim bıraktı. kötü mü gerçekten?

Tarih: 13 Eylül 2011, 02:00 - İp: 78.***.**7.12
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bakın bakalım tatmin edici mi , değil mi ? TIKLAYIN

Tüm fotoğraflar Canon 1000D ile .... İş makinada değil kullananda anlayacağınız.

Tarih: 13 Eylül 2011, 02:28 - İp: 96.***.**4.180
smtbll
smtbll (üye)
İstanbul / Amatör

evet gerçekten siyah-beyaz açısından güzel resimler

Tarih: 13 Eylül 2011, 02:41 - İp: 78.***.**7.12
arkutbay
arkutbay (üye)
İstanbul / Amatör

Renklileri beğenmediniz mi ?
Yoksa sıkılıp diğer sayfalara bakmadınız mı ?

Tarih: 13 Eylül 2011, 11:55 - İp: 85.***.**1.66
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Fotoğrafların geneli SB ama. Düden şelalesi falan renkli ve renklilerin çoğu da kısmen renkli. Yani SB foto da bazı objeler renkli.

Ama aslında çok iyi bir lens ile 1000d ile çekilecek fotolar mükkemel olabilir. Diğerleri aslında biraz işin abartı kısmı.

Tarih: 13 Eylül 2011, 13:13 - İp: 217.***.**9.210
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

http://galeri.netfotograf.com/galerim.asp

boceklere kadar olanlar 1000d ile.

satan satar diyecek birsey yok, ama o satanlar aldıkları makineleride satacaklar ona emin olabilirsiniz.
cok iyi bir lense falan gerek yok.
fotograf bilgisine gerek var sadece.
fotograf bilgisi olmayınca butun hatalar makineden bulunur

ONYARGIYI PARCALAMAK ATOMU PARCALAMAKTAN ZORDUR

Tarih: 13 Eylül 2011, 13:18 - İp: 217.***.**3.59
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Peki şöyle söyleyeyim gaijin kullandığım kit lens kötü demiyorum ama şimdi yeni aldığım CZ 16-80 ile yaptığım çekimleri karşılaştırınca arada muazzam fark var. Peki nasıl lense gerek yok dersin. Tamam acemiyim ama yine de lenste fark oluyor.

Tarih: 14 Eylül 2011, 00:08 - İp: 88.***.**4.84
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

iyi fotograf cekmek için iyi lensten ya da iyi govdeden ote iyi fotograf bilgisi gerekir.

iyi lens size daha keskin fotograflar verir, daha hızlı netleme yapabileceginiz için fotograf kacırma olasılıgınızı dusurur, fotograftaki mor sacaklanma gibi hataları azaltabilir, daha kontrast fotograflar veriyorsa photoshop basında gecireceginiz sureyi dusurebilir...uzun lafın kısası daha kaliteli fotograf "verebilir"

ama kesinlikle daha iyi fotograflar cekmenizi saglamaz..

Tarih: 14 Eylül 2011, 10:28 - İp: 88.***.**8.140
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Hah işte ben de onu söylüyorum kaliteli fotoğraftan bahsediyorum yoksa iyi fotoğraf deyince işin içine kurgu,

kompozisyon,

yaratıcılık,

tabiri caizse her pikselin birer canlı hücreye dönüşmesi gibi çoğaltılabilcek özellikler ki özgünlüğü de göz ardı etmemek gerekir. Sanırım siz kalite artı birde bu saydığım özellikler deb bahsediyorsunuz iyi fotoğraf deyince.

Tarih: 14 Eylül 2011, 14:04 - İp: 217.***.**9.210
  • 1