kelamca
kelamca (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 7d Mi? 5d Mark Iı Veya III Mü?

arkadaşlar gördüğünüz üzere benim kafa oldu binbeşyüz :-)) makinalara baktıkça, inceledikçe laylaylom oldum valla... ne dersiniz? bir 5-10 yıl kadar makina almak istemiyorum...

Tarih: 23 Mayıs 2012, 18:12 - İp: 188.***.**8.221
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

çok uzun olmuştu, sildim...

özetle; 2 yıl arayla orta hallisinden bir model al kullan, sonra sat başka al, daha zevkli...bir makinayla 5-10 yıl çekilmez...

#baberti' tarafından 23.05.2012 19:09:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mayıs 2012, 19:03 - İp: 94.***.**6.175
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

makinalara baktıkça, inceledikçe laylaylom oldum valla...

nedenlerini yazmıcam ben olsam 7d alıp, üstüne L serisi lenslere bakardım.. Ama FF başka bir olay, M2 or M3 dersen M3 tabiki

Tarih: 23 Mayıs 2012, 20:08 - İp: 78.***.**3.160
sabuncu
sabuncu (üye)
İstanbul / Meraklı

aldığın hangi makina olursa olsun ister 1 yıl kullan ister 10 yıl kullan sonuçta pc gibi değil bunlar yani yeni bi oyun veya program çıkınca eski pcde olduğu gibi çalışmamazlık yapmıyor fotoğrafı çeken sensin. ha bu 3ü arasındaki seçim sana kalmış para çok diosan 5d m3 al. 7d ile 5d m2 arasında kaldıysan sportif fotolar çekerim uçanı kaçanı yakalarım dersen 7d. sakin insanım doğayı, kapalı mekanı, insanı kendi doğallıyla çekerim dersen 5d m2.
hepsi güzel makinalar herşey sana kalmış.
Latin değişiyle "Temet nosce"

Tarih: 24 Mayıs 2012, 11:04 - İp: 83.***.**7.179
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

PARAN VARSA CANON 5 MARKIII AL YOKSA DIREK CANON 7 D...NE ALIRSAN AL LENSIN CANON(NIKAN BODY DE NIKON) OLMASSA OLMAZDIR...MARK II DE NETLIK SORUNU VARDI MARK III DE ONU HALLETMISLER....DEDIGIM GIBI MARK III VE NONA LENS ILE SANA 11000-12000 TLYE GELİR...ALIRSIN FORD OLURSUN LORD MISALI...PARAN YOKSA ALIRSIN 7D ALIRSIN 2,8 IS LI LENS USTUNE CANTA TRIPOT FELAN 7-8 BİNE İŞİ HALLEDERSİN...ÇOK AÇIK VE ÇOK NET...

Tarih: 24 Mayıs 2012, 11:27 - İp: 88.***.**4.24
erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

Durun durun lütfen siz amatör müsünüz ? Amatörseniz bu makineler bence olmaz

Tarih: 24 Mayıs 2012, 14:25 - İp: 78.***.**9.246
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

".MARK II DE NETLIK SORUNU VARDI MARK III DE ONU HALLETMISLER"
Nasil bir netlik sorunu vardi MarkII'de?

Tarih: 25 Mayıs 2012, 06:24 - İp: 125.***.**5.244
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

MAkineyi birerbi kullanmıs birisi olarak sunu soyleyebilirim gözle görülür bir durum yok..özellikle spot satılan makinelerde bu işi prof yapıyorsnaız photoshop esnasnda makinenin belli alanlarda netlemeddiğiğini görüyorsunuz..zaten csnon 5d markII u cıkarırken netlik ile ilgili bazı bugları tamamen halletiklerini açıkladılar.. o yuzden mark III alın dedim paranız varsa...bu aynen iphone 4 gibi..İphone cok guzel ama cok problemli bir alet...2 binTL verip üstüne tavşan kulaklı plastik kılıf alnmak zorunda kalıyordunuz..4S de bunu çözdüler.. hi. unutmuyorum rahmetli ceoları telefona naylan bant yapıstırın sorun kalmaz diye akıl vermişti mekanı cennet olsun)))nikon d7000 deki back focus problemide oyle..her makinede yok...ama 4000 TL veriyorsunuz assagi yukarı neden sorun yasama riskini alasınız ki....Canon 5 D Mark III muhtesem bir alet ama piyasa cıktıgında nikon D 800 ile nasıl nas edecek onu bilemiyorum....ama kırmızı bilezikli lensi ile belki bir şansı olabilir o lens hakkaten cok basarııydı...

Tarih: 25 Mayıs 2012, 10:50 - İp: 88.***.**4.24
  • 1