byyakamoz55
byyakamoz55 (üye)
Samsun / Meraklı

Canon 60d mi Canon 7d mi Yada Nikon 5100

Arkadaşlar ben yeni bir başlayıcıyım aylardır makine arıyorum ama bir türlü karar veremedim. Sorduğum bir kaç fotoğrafçı farklı farklı açıklamalarda bulundu o edenle kafam çok karıştı
Sizce 60d ile 7d arasında uçuk farklar varmı aradaki rakamsal fark verilir mi? Ayrıca D5100 karşılaştırırsanız sevinirim Çekmeyi düşündüğüm foto türü kuş bulunduğum şehirde kuş cenneti var o nedenle ona yönelmeyi düşünüyorum.Şimdiden yardımlarınıza teşekkür ederim.

Tarih: 30 Mart 2012, 10:58 - İp: 81.***.**9.68
r.oncul
r.oncul (üye)
Nevşehir / Amatör

daha önce bir makine kullandın mı? 7d ile 60 d arasında tabi fark var ancak yeni başlayacaksan 60d yada d5100 ü düşün. kuş fotoğrafı çekeceksen 18-55 ile biraz zorlanırsın. zoom lens alman lazım. onun için hangisi ucuz ise ona bak geriye kalanı da lens almaya çalış..
ilk defa başlayacaksan senin işini daha düşük modeller de görürür... canon 1100d yada 500d de alabilirsin. illa bunlar arasında tercih yapcam diyorsan d5100 alabilirsin.

Tarih: 30 Mart 2012, 11:05 - İp: 88.***.**9.125
byyakamoz55
byyakamoz55 (üye)
Samsun / Meraklı

Evet kullamdım nikon D300 ve canon 50D kullandım ama ikisinde lens farkı vardı canon 18-135mm nikon 24-55 ve 70-300 macro lenslerdi.Benim sizi bir sorum daha olacak bu makinar kısa süreli olarak mı tavsiyeniz yok belli bir süre beni idare edermi kısa süreden kastım 1 yıl ve içerisi belli süreden kastım 2 yıl ve üstü.

Tarih: 30 Mart 2012, 11:44 - İp: 81.***.**9.68
oldies
oldies (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

makine almadan daha değiştirmeyi düşünüyon kaç yıl idare eder sen önce bi al makineyi zaten makineni örenene kadar 1-2 yıl geçer 5 yıldan beri aynı makine ile çekiyorum daha değiştirmeyi düşünmedim senin kadar

Tarih: 30 Mart 2012, 13:02 - İp: 88.***.**5.137
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

sana mantıksız cevap vereyim hepsini al, mantıklı cevap vereyim birini al...
Hangi makinayı almayı düşünüyorsanız onu alın, kafanızı sorularla cevaplarla yanılgıya düşürmeyin...
Örnek dünyanın en pahalı atı yarışları her zaman birinci bitiremez, dünyanın en pahalı makinası size en iyi fotoğrafı sunamaz ve en iyi makinayı değil, en iyi şey görmektir, bilmektir ve kayda dökmektir başarı kendiliğinden gelir...

en son sonuç olarak bütçeniz neyi uygun görüyorsa onu alın, bu dediğiniz makinalar size iyi fotoğraflar sunuyor hangisini alırsanız alın, pişman olmazsınız, sizi pişmanlığa yitecek olan acabalarınızdır...

Işığınız bol olsun...

Tarih: 30 Mart 2012, 15:41 - İp: 78.***.**6.68
byyakamoz55
byyakamoz55 (üye)
Samsun / Meraklı

oldies orada bir yanlış anlaşılma var ben alcak olduğum makinanın kısa süreli olamamasını istegimden o şekilde yazdım makinaları pek tanımadıgımdan zaten sizlerden yardım istedim.Verdiğin fikir için teşekkür ederim.

Tarih: 30 Mart 2012, 15:54 - İp: 81.***.**9.68
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

7d almayı düşünüyordum maddi durumum el vermedi 60d aldım spor safariçok hızlı fotoğraflar çekecekseniz 7d tabiki ama hız o kadar önemli değilse 60d imaj kalitesi farkı yok body ve hız farkı var

Tarih: 30 Mart 2012, 18:01 - İp: 78.***.**9.217
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aldıgınız en dandik makine bile yıllarca sorunsuz calısacaktır zaten, ben anlamıyorum bu idare eder mi muhabbetini.

cidden ozur dileyerek yanlıs anlamamanızı umarak soruyorum.
biz kimiz tam olarak ki teknolojinin butun imkanlarını elinizin altına sunan makinelere yeter mi diyoruz??
12 yıldır fotograf cekiyorum, analogda kullandım dijital de. en pahalılarını da kullandım en ucuzlarını da. su an elimde piyasanın en dandigi denilebilecek 1000d var ve hiçbir eksikligini duymuyorum.

bu yeter mi? idare eder mi? korkusundan kurtulmanız için soyluyorum bunları.

d5100 iki makine ile de aynı sınıfta degil.
7d ile 60d arasındaki farka degecek bir sey de yok bana gore.
hatta 60d ile aradaki farkla, alacagınız tele-zoom lensin daha kaliteli olması için finansman saglayabilirsiniz. daha ucuza daha kaliteli sonuca ulasırsınız.

Tarih: 30 Mart 2012, 20:24 - İp: 176.***.**0.250
ergin3
ergin3 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben 60D kullanıcısıyım. Makinemden oldukça memnunum. Almayı düşündüğüm günlerde aynı şekilde kafam çok karışıktı. Ben de 60D ile 7D arasında çok git gel yaptım. Nihayetinde kendime 60D baldıza 550D aldık. İki makinenin haşmeti açısından eline aldığında 60D çok farklı hissettirmekle birlikte makineyle yola çıktığında 60D benim lensle birlikte (15-85) oldukça yorucu. 7D hiç düşünme derim oldukça hantal bir makine kol kaslarını büyüteceği kesin yani tripoda bağla yerinden kaldırma

Tarih: 8 Nisan 2012, 11:43 - İp: 212.***.**0.130
  • 1