bulentulker
bulentulker (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon 450 D

arkadaşlar canon 450 d ile birlikte verilen 18-55 lens sizce stüdyo ve düğün çekimleri için yeterli olurmu

Tarih: 13 Aralık 2008, 19:52 - İp: 88.***.**5.13
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

yeterli olmaz..çünki Canon'un EOS XXX D serisi makinelerinin ( yani 300D ile başlayıp 350D, 400D, ve son olarak 450D ile devam eden seri ) objektifleri çok kalitesizler ve de profesyoneli bırakın amatör çekimlerde dahi makinenin hakkını vermeyecek kadar kalitesiz bir lenstir..Sizi makinenizden hatta fotoğrafçılıktan dahi soğutabilir..Ben bundan iki sene önce 400D aldığımdan üzerindeki objektife bir delik açıp arabamın dikiz aynasına aksesuar olarak asmıştım..

Onun yerine Tamron 17-50 f/2.8 tavsiye ederim...Gerek stüdyo gerekse düğün çekimlerinde işinizi haddinden fazla görecek, optik sistemi kaliteli bir objektifdir.

Tarih: 13 Aralık 2008, 20:18 - İp: 88.***.**7.225
-olympos-
-olympos- (üye)

İyi akşamlar , Ben fotoğrafçılığa 98 li yıllarda çırak olarak başladım . askerlikte dahil aralıksız devam. stüdyomda CANON 40 D. kullanıyorum. 300 D ile başladık, geldik 40 D ye. hemen hemen lenslerde de kullanmadığım yok gibi. bahsedilen lens i bende kullanıyorum. Türkiyeyi dolaşın birçok studyoda aynı lens kullanılıyor. Birçok fotoğrafçı arkadaş vesikalık portre çekiyor. boy çekiyor. Aynı lensin IS olanını kullanıyorum. Zaman zaman stüdyomda da kulanıyorum. grup çekimlerde filan. Ağırlık olarak ben stüdyoda 50mm 1,8 kullanıyorum. 18-55, IS - dış çekimlerde kullanıyorum. Düğün salonu çekimleri, filan her türlü, çekimlerde bu lens gayet güzel ve başarılı , renkleri , keskinliği, oldukça yeterli. Verdiği fotoğraflar, kesinlikle itirazsız, ve kabul edilir. Elbetteki pahalı lensler daha mükemmel fotoğraflar veriyor. Ama kulanabildikten sonra kit lens de pekala iş görür. Ben siteye resim yüklemesini beceremedim. Çektiğim örneklerden ham görüntü olarak yüklerdim. İyi çalışmalar.

Tarih: 13 Aralık 2008, 22:48 - İp: 85.***.**4.195
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Yeryüzünde hiçbir ürün, diğerlerinden daha kalitesiz olmadan daha ucuza yapılamaz..Bahsedilen lensin piayasa fiyatı sadece ve sadece 100 dolar...Fiyatları 500 dolardan başlayıp da 2000 dolarlara kadar uzanan objektiflerin fiyatları boşuna pahalı değil o halde değil mi?Yani pahalı olduklarına göre kaliteleri de o denli yüksektir..Madem bahsedilen lensle herşeyin üstesinden geliniyorsa bir lense 1500-2000 dolar veren insanlar salak mı?

Türkiyeyi dolaşın birçok studyoda aynı lens kullanılıyor

Benim de birçok stüdyocu arkadaşım var..Ben hiçbirinin de bu lensi kullandığını görmedim, şahit olmadım..Fiyatı makul da olsa mutlaka kit lensten daha kaliteli optiğe sahip bir lens kullanıyorlar; çünki bu işten para kazanıyorlar ve müşteriye sunabileceklerinin en iyisini sunmak zorundalar.

Tarih: 14 Aralık 2008, 04:28 - İp: 88.***.**6.107
s.o.n.
s.o.n. (üye)
İstanbul / Amatör

aeron;
Tamam 18-55 IS, bir Tamron 17-50 değil tabi de, IS olmayan ( 400D nin kiti) modelden üstün bence.. Photozone daki MTF grafikleri de bunu doğruluyor..

Şöyle diyeyim; Bu işe yeni başlayan için, genel kullanım anlamında yeterli bir lens bence.. IS olmayan model hakkaten kötü bayonet kapağı ona katılıyorum Özellikle RAW çalışıyorsanız, sonradan bir kaç müdahale ile çektiğiniz fotoğraflardan keyif alabiliyorsunuz..

Tarih: 14 Aralık 2008, 12:33 - İp: 85.***.**6.77
-olympos-
-olympos- (üye)

İYİ AKŞAMLAR, (objektifleri çok kalitesizler ve de profesyoneli bırakın amatör çekimlerde dahi makinenin hakkını vermeyecek kadar kalitesiz bir lenstir..Sizi makinenizden hatta fotoğrafçılıktan dahi soğutabilir..Ben bundan iki sene önce 400D aldığımdan üzerindeki objektife bir delik açıp arabamın dikiz aynasına aksesuar olarak asmıştım.. ) Arkadaşlar bu lens 18-55 IS-anltılan lar kadar kötü bir lens kesinlikle değildir. Tamam fiatı çok ucuz bu lensin üzerindeki pahalı lensler kadar kalitesi yoktur ,, ama bu lens bu kadar kötü bir lens değilki ,, Soruyu soran -lilana- arkadaş antalyada kullanan arkadaşların adreslerini ben vereyim gitsin baksın incelesin çekimlerini ve tekrar açıklasın gördüğü fotoğrafları. Ama hala bu lensi kullanan ve hala 300D ile devam eden çok arkadaş var. Neden bu kadar iddaalı konuşuyorum çünkü elimde kullanıyorum. Site üyesi Zafer kaptı beyden satın aldım. Fotoğraftan anlamayan birisi değilim yenide başlamadım çektiğim fotoğraflarıda görüyorum. Bu lens anlatılan kadar kötü değilki,, iyi çalışmalar.

Tarih: 14 Aralık 2008, 21:43 - İp: 78.***.**0.158
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

s.o.n gerçekten açıklaması ile konuya son noktayı koymuş.
Birbirine benzetmemeli ,
canon 18-55 is eski canon 18-55 değil .
zira canon 18-55 in adı batmıştı , adının batmasına sebepte herkesin kötülemesinden , yoksa çektiği fotoğraflarda imaj kalitesinde 17-85 is ile
pek farkı yok idi .
imaj kalitesinde ve hızlı AF da canon 18-55 is çok iyi , bilhassa 35mm civarıda çok keskin.
buna karşın 18-55 is plastikten amatör için ve ucuz bir lens ,
aslında bu bir avantaj ;
başına bir kaza gelmesin ama gelirse üzüntüsü az olur.
sonuçta 18-55 is amatör için çok iyi ,
Profesyonel kullanım için dayanıksız bir lens ,

Tarih: 14 Aralık 2008, 21:44 - İp: 85.***.**9.224
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

ben kullanıyorum ve gerçekten memnunum incelemelerinide yakından inceledim bence o fiyata ucuz bile kalıyor aynı fiyata daha kaliteli bir lens üretilemezdi.

Tarih: 15 Aralık 2008, 00:46 - İp: 78.***.**2.28
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

s.o.n sana aynen katılıyorum 450d'nin kit lensi bence iyi bir lens.. @aeron haksızlık etmişsin yani.. 400d nin kit lensi tamamda 450d'nin bence aralarında çok fark var..

Tarih: 16 Aralık 2008, 01:47 - İp: 78.***.**0.193
golyat
golyat (üye)
İzmir / Amatör

selamlar..ben de birkaç gün içerisinde 450d almayı düşünüyorum ama bu lens konusu kafamı karıştırdı.şimdi benim alacağım makinanın lensi 18-55 ıs mi yoksa normal 18-55 mi?beni aydınlatırsanız sevinirim..şimdiden teşekkürler..

Tarih: 16 Aralık 2008, 20:30 - İp: 88.***.**3.22
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

450D'nin kit lensi 18-55 IS

Tarih: 16 Aralık 2008, 23:16 - İp: 88.***.**7.50