guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

Canon 20d ?

merhabalar;
uzun zamandır dslr alma fikrim üzerine sayısız inceleme ve yorum okudum...gerek yabanci gerek yerli sitelerde araştırmalar yaptım...önceleri 350d ile d70s arasında kararsiz kalmiştim ve tam d70s alirken yine aklimi çelen bir makine canon 20D yi inceledim..foto kalitesi kit lensi olan EF-S 18-55 ile gayet başarılı..
fakat hala kararsizim..bu makine tercih edilir mi?.ayrica pilinin az dayandiği söyleniyor yorumlarda..ne kadar çekim yapılabilir bir şarjla? diğer mekanik aksamlari nikona göre nasıl? diğer lenslerle uyumlulugu ne derecededir.? EF-S 18-55 lens bu makineye yeter mi?....
çok uzattım...sorular bu kadar (aklima gelenler )
teşekkürler...saygilar..

Tarih: 29 Aralık 2005, 16:25 - İp: yok
gokhansulek
gokhansulek (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

lens olarak 18-55 yetmez bu makine için lens 17-85 almanızı öneririm makine olarak dış tasarımı cok etkileyiçi yurd dışında cok tercih ediliyor bende bu makineyi kulnanmaktayım 17-85 lensle birlikte şu adresleri incelle fotocommunity.de
letsgodigigital.com.tr

ben genelde fotocommunity.de cekilen fotaraflar eos 20d incele istersen

Tarih: 29 Aralık 2005, 16:44 - İp: 85.***.**1.198
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sevgili tayylan;
17-85 lens olarak fiyat/performan oranı yüksek hangi marka lensi almamı önerirsin?

Tarih: 29 Aralık 2005, 16:53 - İp: 85.***.**1.222
gokhansulek
gokhansulek (üye)

benim bildiğim sigma ve tamron marka ları baya canon kadar iyiler ama ben de henüz d-slr de yeniyim burdaki büyüklerimize danışmak gerekiyor kim mesala dadanagast abimiz cevaplaya bilirse bende memnun olurum ben fotocommunity.de sitesinde eos 20d deyle birlikte kunalnınlan lensler şunlardı sigma 18-125-- sigma 18-200
. sigma 100-300 bu lenslerdeki cıkan resimler muhteşem güzel makineyi kesilikle öneririm lens konusuna gelince fazla detaylı bilgim yok

Tarih: 29 Aralık 2005, 17:09 - İp: 85.***.**1.198
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

50mm f1.8 MK II nefis bir objektiftir fiyatina gore (100 dolarin altinda)

ben battery grip kullaniyorum, pili ne zaman degistirdigimi hatirlamiyorum. Az fotograf ceken birisi de degilim.

Tarih: 29 Aralık 2005, 17:12 - İp: 213.***.**3.82
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

ok tayylan...tşk ederim..birde sana pil ve mekanik konusunu sormak isterim..pilin ne kadar dayanıyor?

Tarih: 29 Aralık 2005, 17:12 - İp: 85.***.**1.222
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

değerli juggler;
battery grip siz kullanımlarında kaç foto çekebiliyorsun?

Tarih: 29 Aralık 2005, 17:14 - İp: 85.***.**1.222
gokhansulek
gokhansulek (üye)

ben pilden cok memnunum ilerde birde batter grib alırsın daha cok görür işini sevgili kardeşim benim görüşüm bu al derim şimdilik 18-55 le yola cıkarsın sonra bütçene göre iyi bir lens alırsın hoşçakal

Tarih: 29 Aralık 2005, 17:22 - İp: 85.***.**1.198
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Bence pil konusu 20d yi alirken hic dusunme, cok uzun gidiyor. Soyle soyleyeyim, pili dert edecegine hafiza kartini dert etsen bence daha mantikli cunku hafiza karti (ve yedek kart) pilin bitmesinden cok daha hizli doluyor.

Tarih: 29 Aralık 2005, 17:29 - İp: 213.***.**3.82
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

peki arkadaslar;
govdenin mg olması iyi..sağlamlık çok güzel bir özellik..fakat mekanik konusunda canon nikona göre biraz dayanıksız gibi gözüküyor...bu konu da ne söylersiniz?

Tarih: 29 Aralık 2005, 17:47 - İp: 85.***.**1.222
ba
ba (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Selam guronline,

Ben yaklaşık altı aydır kullanıyorum. Çok iyi bir makina olduğnu söylemek istiyorum.

Pilin dayanma süresine gelince flaşsız 300 e yakın çekebilirsin sanıyorum. Benim kullandığım makinalardan en uzun çok dayanan pil sanırım EOS 20D nindir.

Lenslere gelince..
Benim şu an kullandığım Tamron 17-35mm. iyi bir lens.
Canon 17-85'le bugün karşılaştırma imkanı buldum. hiç bir farkın olmadığını söylemek istiyorum.Fotoğraf kalitesih hatta biraz daha iyi.
17-85 in avantajı, iyi bir zom aralığına sahip olması ve çok hızlı bir objektiv olması, buna karşın örneğin analog Canon EOS makinalarda kullanamıyorusun. Çünkü EF-S yuvası sadece Canon digital SLR'lerde var.

Tamron'nun avantajı diyafram aralığının 2,8'den başlaması.
Belki yaptığım şu test sonuçlarını buraya aktarırım.

selam

Tarih: 29 Aralık 2005, 18:07 - İp: 85.***.**0.229