ferhat54
ferhat54 (üye)
Sakarya / Amatör

Canon 1100d 18-55/75-300 Zoom Lens Kıt

canon 1100dnın fıyatı 1300 tl gıbı bu ayrıyetten lens ve 8gb hafıza kartı cantasıyla bırlıkde 1749 tl ben bu pazartesı alıyorum 400 tl sını ben verıcme gerısını babam yenı baslıcagım ıcın bunun bana avantajı olur mu yoksa 18-55lık lensle mı almalıyım 1300 tl ye...Sımdıden degerlı fıkırlerınız ıcın tesekkurler..

Tarih: 11 Ocak 2012, 23:26 - İp: 78.***.**8.139
ohtar
ohtar (üye)
İzmir / Amatör

merhaba,
fikir alabilmek için buraya tıklayın selamlar.

Tarih: 12 Ocak 2012, 00:20 - İp: 95.***.**2.115
ferhat54
ferhat54 (üye)
Sakarya / Amatör

18-55 yanında var zaten ayrıyetten 75-300 lensın bana bı yararı olmaz mı ?

Tarih: 12 Ocak 2012, 14:36 - İp: 88.***.**1.97
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

#baberti' tarafından 19.04.2012 14:52:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ocak 2012, 14:59 - İp: 176.***.**0.248
ohtar
ohtar (üye)
İzmir / Amatör

sayın ferhat54, linki dikkatli okursanız 75-300 için bilgiler mevcut, 18-55 için yollamadım.

Tarih: 12 Ocak 2012, 16:04 - İp: 95.***.**2.115
senereroglu
senereroglu (üye)
Ankara / Amatör

Sayın Ferhat54, yanlış anlamadıysam canon 1100 18-55 lensle 1300 tlye alacaksınız, 75-300 lensle alırsanız fiyat 1749 tlye çıkıyor. paranın 400 Tl sini siz geri kalanı babanız vereceğine göre, sizde bizim gibi orta halli bir fotoğrafseversiniz.

Şimdilik 18-55 ile başlangıç olarak idare edin, ileride hem daha iyi düşünme şansınız hemde parasal yönden rahat ödeme imkanı bulursunuz, 75-300 objektif ile ilgili internet sitelerinde istisnalar hariç alın diyene pek rastlayamazsınız, çünkü yorumlarda hedeflenen fiyat-performansdan ziyade teknik özellikleridir, hatta öyle yazılar görürsünüzki, biri size bu lensi bedava verse, el bombası zanneder, en uzağa fırlatmak istersiniz. oysa bu lens çekmesini bilenler için fiyatına göre bir gözlük fiyatında güzel bir lenstir...

Tarih: 12 Ocak 2012, 16:47 - İp: 78.***.**2.105
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

KESİNLİKLE ALMAYIN

birincisi 450 lira verip onu alacagınıza 55-250 alabilirsiniz. titreşim onleme ozelligi olan daha iyice bir lenstir. tele lenslerde titrşeim onleme olmazsa olmaz gibi bir sey.
yanınızda surekli tripod tasımayacagınız ve surekli iyi ısık kosullarında calısmayacagınızı da gozonune alınca mantıklı bir alışveriş olmaz.
illa ki bir 70-300 alırsanız ileride sigma 70-300 apo macro alırsınız.
ya da dedigim gibi 55-250 ıs

ayrıca o lense ihtiyacınız olup olmadıgını bilmiyorsunuz daha. 450 liranız sizde kalsın boşa harcamayın.

Tarih: 12 Ocak 2012, 18:03 - İp: 78.***.**9.72
senereroglu
senereroglu (üye)
Ankara / Amatör

Sayın Gaijin, 55-250 lensin fiyatınıda yazsaydınız, hiç olmazsa lensi harçlığıyla alacak kişi kaç yıl daha biriktireceği parayı hesap ederdi. Biri gelip size mademki bu konuda uzmansınız, hocam böyle bir lensim var, bana yardımcı olurmusun dese, nasıl bir teknik destek vereceksiniz?,o kişiye yardımcı olmayacak mısınız? bir fotoyu ISO ve diyafram ayarları ile güzel yakalayabilmesi imkansız mı?
Bu sitede son sözü sizin söyleyeceğinizi beklemek gibi bir alışkanlık doğması sizide rahatsız ediyor sanırım, ''Gaijin acaba ne diyecek, yada ne demiş'' gibi düşünceler diğer arkadaşlarımızın forumda fikir belirtmemesine yol açıyor.

#senereroglu' tarafından 12.01.2012 19:55:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ocak 2012, 18:25 - İp: 88.***.**9.110
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

''Gaijin acaba ne diyecek, yada ne demiş'' gibi düşünceler

varsa bu işkembe-i kubradan sallamadıgım için olabilir.

diğer arkadaşlarımızın forumda fikir belirtmemesine yol açıyor.

diger arkadaslar bu sekilde dusunuyorsa kendi bilecekleri iştir. ben yazıyorum diye kimse yazmıyorsa bu foırum mantıgından bihaber oldukları içindir. forumlarda insanlar fikirlerini yazar, fikrini akla mantıga ve elle tutulur verilere dayandırabilenlerin lafları dikkate alınır geri kalanı elenir.

gelelim sorunuzun cevabına, bizde boş beleş laf kalabalıgı yok.

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/canon-ef-s-55-250mm-f-4-0-5-6-is-lens-kargo-48412550

canon 55-250 is fiyatı = 490, tl.

hayatınızda bir kere bile 75-300 gibi bir odak degerine sahip lens kullandıysanız titreşim onlemenin nekadar onemli oldugunu bilirsiniz. ozellikle acemi bir kullanıcı için
KULLANMADIYSANIZ BİLMEZSİNİZ.
ayrıca 55-250 75-300den daha iyi bir optik performansa sahip.
acıkcası hem daha keskin bir lens hem titreşim onleme için 40 lira daha vermeye deger. 140 lira vermeye de deger,240 lira da...

sanırım yeterince acıklayıcı olmustur.
varsa ekstra bilginiz belirtin.
yoksa bana saldırmaktansa bilgi edinmeye ugrasın.

firmaların elden cıkarmak için yırtındıkları lensleri savunmanın manası yok.

BURADA HARCLIGIYLA KENDİSİNE MAKİNE ALMAYA CALISAN BİRİNDEN BAHSEDİYORUZ. ALABİLECEGİ EN İYİ LENSİ VE MAKİNEYİ ALMASI ONCELİKLİ AMAC OLMALI SANIRIM? SİZDE OYLE DUSUNUYORSUNUZDUR EMİNİM

#gaijin' tarafından 13.01.2012 01:38:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ocak 2012, 01:16 - İp: 78.***.**9.72
senereroglu
senereroglu (üye)
Ankara / Amatör

cümleye bakarmısınız bu nasıl bir tahrik? ''Boş beleş laf kalabalığı'' sen tanrı mısın?

Ben kimseye saldırmadım, bu kadar agresif olmaya gerek yok , biz bu siteye uzaydan gelmedik, bir grup oluşturup, kendinizden olmayanlara karşı devrecelilk yapar gibi tavırlarınız ve soğuk duruşlarınızı kınıyorum. saldırmak sözünü şahsıma ağır bir hakaret olarak görüyorum. 2 gün önceki yazında ''İtelemek'' lafını kullandınız, bu objektifi alanlara firmalar iteliyormuş, İtelemenin ne olduğu İstanbulda nasıl anlaşılıyor bilemiyorum ama Ankara da çok derin anlamı var.

75-300 objektifi kullanmasam niye başkalarına alın deyim, fotoğraflarımın içinde karanlıkta çektiğim hayat ve İnsan, gol geliyorum dedi, hintli kadın, fotoğrafları ve çoğu 75-300 objektifle çekilmiştir, kullanıcı Alzeimir hastası değilse çok rahat kullanabilir. fazla bilgi isteniyorsa, FSA ankara okulu 75-300 objektif hakkında bilgi veriyor.

#senereroglu' tarafından 13.01.2012 10:43:10 tarihinde düzenlendi.

#senereroglu' tarafından 13.01.2012 10:43:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ocak 2012, 08:38 - İp: 78.***.**2.105
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tanrıyım ya da degilim farkeder mi? ben burada daha iyi bir lensin aynı fiyata alınabilecegini soyluyorum, siz daha kotu bir lensi oneriyorsunuz. bak ogrenci arkadasım aynı fiyata daha iyi bir lens alabilirsin diyorum, siz sırf tukurdugunu yalamamak adına daha iyisini alma diyorsunuz.

tanrıyım desem imana mı geleceksiniz? güce mi tapıyorsunuz?

ilk cevabımda sahsınıza yonelik tek kelime olmamasına ragmen satasanın kim oldugu ortada. şimdi tutup aman bana agır tahrik var aman bana saygısızlık var triplerine girmeyin, yasınız liseli gibi davranmak için fazla ilerlemiş.

aynı fiyata daha iyi optik performans veren ve titreşim onlemeli bir lens almak varken gidip ornek gosterdiginiz fotograflardan da goruldugu uzere optik olarak vasatın kat kat altında bir lensi onermeniz, elindeki ekipmanı öven fotografcı profilinden oteye gitmediginizi gosteriyor.

insanlara faydalı olmak istiyorsanız optimum kosulları saglayan ve kullanıcının kişisel ozelliklerine de uygun olan seyleri onermeye calısın.

"kullanıcı Alzeimir hastası değilse çok rahat kullanabilir" kadar SAÇMA bir arguman suana kadar işitmemiştim sayenizde onu da işitmiş oldum...

geniş acıda bile hayat kurtaran bir ozelligi tele lenslerde gereksiz gormek avuntu gibi bir şey.
keşke bir 55-250niz olsaydı da aradaki farkı gorup, evet ya gercekten de farkediyormus diyebilseniz.

titreşim onlemeyi boyle goruyorsanız FSA da aldıgınız gorulen egitime yazık dogrusu.

TEKRARLAMA GEREGİ DUYDUM : AYNI PARAYA OPTİK OLARAK DAHA İYİ VE TİTREŞİM ONLEMELİ BİR LENSTEN BAHSEDİYORUZ

#gaijin' tarafından 13.01.2012 11:22:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ocak 2012, 11:09 - İp: 78.***.**9.72