sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

Buffalo Ve 40d :)

evet... ALDI!!

buffalo nickli SONY kalesi yıkıldı.. artık o bir CANON'cu

Tarih: 16 Ocak 2008, 19:33 - İp: 85.***.**2.186
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

antika da son noktayı koymuş alacağın olsun antika

nokta koymak kolay, mesela alsaydın bir a700 , sıkılmadın mı senelerdir 5d den evet alsaydın bir a700 ve bu sony yoldaşına örnek olsaydın

evet ne var bunda....
fakir ama gururlu, turuncu fularlı esmer sevgilimi mahallenin okumuş yazmış ,eli ayağı düzgün kızıyla aldatttım ve içim kan ağlıyor Senelerdir yoğun alkol,tütün tüketen bu bünyenin artık mantık evliliğine ihtiyacı vardı...

deminden beri dpreview ,dyxum filan geziniyorum ama son 24 saattir bir kez bile canon foruma girmedim. pek gireceğimi de sanmıyorum .

öyle işte ...

ben markamı seviyorum.(sony)

ama işte kozlarımızı paylaşalım sony ile;

- nikon u kızdırmamak pahasına hep geriden geldiler. çünkü bir nikon dslr alan birisi aslında sony 'ye çok ciddi kazanç sağlıyordu. sensör,pil,lcd ve bazı elektronik devreler.
6.6.2006 da çıkardıkları a100 'e d2x sensörü koyup piyasayı darmadağın edebilirdiler. buna güçleri vardı. zaten o sensörü r1 'e koymuşlardı ama DSLR'ye koymadılar.

d40,d80,d200,d300,d3 hepsini domuz gibi biliyorlardı. d300 çıktığında yer yerinden oynadı, insanlar şaşırdı filan. sony bunu bilmiyor muydu? sensörünü, ekranını ve bir sürü şeyini tasarladığı dslr yi yani....

--
a700 ü 2 sene önce çıkarabilirlerdi ve zaten hazırda bekleyen minolta dslr vardı. ama onlar daha sakin, ortamı germeyen , ağırbaşlı a100 ü tercih ettiler. ortalığı dağıtmak yerine iyi huylu çocuk gibi davrandılar.
kullandım ve hiç şikayetim olmadı o müstesna dslr den .

--
biz 70-200f4 ün yenisini, 50mm 1.7 nin yenisini beklerken onlar tamron un satışlarını artırmak için 18-200,11-18,18-250,55-200 le ilgilendiler.

bu arada ağzımızı açık bırakan olağabüstü 2 zeiss piyasaya sürdüler. ama fiyatları da öyleydi....

----
acele etmeyelim, nasılsa çok yeniler bu piyasada desek de....arkalarında 100 yıllık bir efsane vardı....

diğer markaların bakkalda bile satılan 50mm leri için biz resmen savaş veriyorduk. sıkıntı yapmadım...

ama yine de...
şikayetim yoktu.

markamdan mennundum...

----

a700 ün duyurusu yapıldı . ''sony bu makineyi benim için tasrlamış '' dedim. 40d bende en ufak etki yaratmadı o zaman.

Tekrar yazamayacağım,İlker in siteye yazmıştım .
''İlker a700 ü gördüğümde ve elime aldığımda sanki ''hadi çıkalım, sokaklara açılalım, insanları, kedileri ,kızları çekelim , kırlara çıkalım çiçekleri çekelim. gece şehrin akışını kaydedelim.'' der gibiydi hadi çıkıp bir şeyler içelim, barda f. 1.7 ile bir şeyler çekelim.... yani işte o ruh , sokak fotoğrafçılığı ....

40d ise bana ''hadi stüfyomuza girelim, ondan sonra sıkıcı bir basın toplantısı var, onları çekelim , hafta sonu belki kuş çekmeye gideriz fırsat kalırsa '' dedi
''

halen böyle düşünüyorum....

oraya başka şeyler de yazmıştım geçen hafta.......buraya tekrar yazayım....

18-200 ü satayım dedim. ve bir 16-80 parasının bir kısmı çıksın ....
istediğim para 400 filandı.
tamron kökenlidir 18-200 ve yılın amatör lensi ödülü var EISA'dan....sıfırı 1100 lira....ve satamadım, tek kişi bile sormadı işte...

Çünkü sony kullananlar tuhaf bir biçimde ikinci el sitelerinde, merdiven altındaki dükkanlarda, ebay de, 20 liralık olağanüstü objektif arayışındaydılar. Sony nin aslında ucuz değil pahalı bir marka olduğunu , ucuza çok kaliteli mal satma gibi bir felsefeye sahip olmadığını, ortalama fiyata iyi kalite ve yüksek fiyata mükemmel kalite sunan bir firma olduğunu kavrayamadılar hiç bir zaman.

Ve bu durum zeiss 135mm gibi pahalı yatırımlara girmeye hazırlanan beni hep korkuttu....

a700 ün hali hazırda spot piyasadaki durumu için sony firmasını suçlayamam. onların kabahati yok . zorla sattıramazlar.

----
a100 ü çok sevdim.
ben fotoğraf hakkında bildiklerimin yarısını eski makinem h2, kalan yarısını da a100 den öğrendim. ve açıkçası teknik açısından öğrenecek bir eyim de kalmadı....

----
dslr alıp , 2 hafta sonra bu ne böyle deyip makine değiştirmeyecek k

Tarih: 17 Ocak 2008, 00:57 - İp: 88.***.**9.74
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

ulan puf puf böreği

alacağın olsun emi...

ben şimdi kimle dalga geçicem dvd player markasından fotograf makinası mı olur diye sony A700 e mp3 player da koyacakmış felam diyeceğim....

ahahaa gerçi bulurum ben senle dalga geçicek bişiler...

arkadaşlar

bu hakan denen şahsiyet

geldi msn'de fiti fiti

abiii ben ne yaptım bil bakalım dedi
- hayrola dedim
-40D aldım eki eki
- diye kaldım vallahi

hay aldığı yerede benim adımı vermiş...Erdem var arada bişiler yaparmısınız diye...

lam avukat değilmisiniz alayınız işinizi biliyorsunuz ha

ortakpazarda aynı.....buldu ikinci el az kullanılmış samsung makinayı, kaptı hemen....alavere dalavere başka bişi yok

Tarih: 17 Ocak 2008, 01:03 - İp: 88.***.**0.134
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Çünkü sony kullananlar tuhaf bir biçimde ikinci el sitelerinde, merdiven altındaki dükkanlarda, ebay de, 20 liralık olağanüstü objektif arayışındaydılar. Sony nin aslında ucuz değil pahalı bir marka olduğunu , ucuza çok kaliteli mal satma gibi bir felsefeye sahip olmadığını, ortalama fiyata iyi kalite ve yüksek fiyata mükemmel kalite sunan bir firma olduğunu kavrayamadılar hiç bir zaman.

Bu bana birini hatırlattı ya neyse
Minoltalara olan sempati kırılır mı bence kırılmaz bitmez,objektif avında olmak kadar zevkli birşey yok.Beercan i gösterip artık biraz "artistlik" yaparım sana

İyi yapmışsın kurtulduk senden içinde hep bir Canoncu vardı zaten

Özele bak bişi yazıyorum

Tarih: 17 Ocak 2008, 04:28 - İp: 81.***.**0.161
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

İkinci el Minolta lenslerin kölesi bile olurum hatta DursunAli abinin dükkanında çırak bile olurum belki bir Minolta daha düşer diye.

Tarih: 17 Ocak 2008, 07:29 - İp: 81.***.**0.161
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

izci, ikinci el minolta değil sorun. evet çok iyi şeyler var(dı).
ama dünya para verip aldığın sıfır objektifinle ilgilenen yok.aslında deli gibi objektif arıyor sony kullanıcıları, ama aradığı objektiflerin sayısı bir elin beş parmağını geçmiyor. ama objektifler işte orada ,raflarda duruyor ama alan yok
canon ve nikon da var olan ikinci el piyasası bizim makinelerde yok henüz. yangından mal kaçıran bir anlayışla zaten pek bir şey de kalmadı ikinci el minolta da.

ama objektif sıkıntısı, ikinci el gibi geyikler yüzünden marka bırakmam. ki bence çok büyük bir sıkıntısı yok sony nin. 17-80 alabilirsin, tamron 17-50 ,sigma 18-50...hepsi de çok iyi.
yeni çıkan 18-250 bile mükemmel.ve 16-105 de öyle.
işte sigma 70-200 f2. var, ve sony kullanıcılarının pek ilgilenmediği ama onlar için mükemmel bir haber olan tamron 70-200 f2.8 var , yeni çıktı ve satışa sürüldü bu objektif. sadece 700 dolar ve mükemmel optik! ve 200mm de 2.8!!!
onu alıp SSS ile kullanırsın, ama ben 70-200 2.8 IS canon a 2000 liraya yakın vermeliyim, ya da bir alt seçenek 70-200 f4 IS almalıyım.

ya da sony için makro alırım ve ne alırsam alayım 3-4 stop avantajla kullanırım. ama canon un IS barıdıran makrosu yok.
ve IS barındıran makro lenslerin titreşim motoru zaten 1:! büyütmede işe de yaramıyor.

sony nin bir tek prime lenslerle telephotolarda eksiği var ki onları da 3. parti üreticilerle sony 1-2 sene içersinde çözecektir mutlaka....

70-210 la beni kızdıramazsın

Tarih: 17 Ocak 2008, 08:40 - İp: 81.***.**7.49
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

pufalok:
içinde bulunduğun marka bazlı hissiyatı anlamakta zorlanıyorum..
bir süre önce fikir teatisinde bulunduğumuz e3 ve a700 için önümüzdeki birkaç ay içinde bir tarih belirledim..
a700'ü cz16-80 gibi bir lens ile 2500 ytl gibi bir fiyata bulursam alacağım.. yok olmazsa olympustan yana şansımı deneyeceğim.
Hali hazırda bir canon kullanıcısıyım, diğer yandan bir nikonumda var. panasonic ve hp yi söylemeye bile gerek duymuyorum. sony'i yi zaten handycam olduğu için pek elime almasamda 40x optik zoomu söküp bir fotoğraf makinasına takabilsem benden mutlusu olmayacak..

neyse, sana yeni hayatında mutluluklar diliyorum.
ama hissi anlamda bilmen gereken birşey var. bir süre sonra o mahallenin mantıklı ve zengin kızının bazı tavırları canını sıkacak bazan durduğu yerde sana batacak.. sebemi ise işte aşk, sevgi diye tabir edilen şey. İnsan sevdiği veya aşık olduğu bişeye karşı aşırı tahammüllü hatta yerine göre kusurlara karşı kör olabiliyor.

bu arada bende özeline bişi yazacağım sanırım.. (canım çekti bayılıyorum şu "özeline bak" yada "kutuna bak" sözüne o yüzden)

Tarih: 17 Ocak 2008, 09:25 - İp: 88.***.**1.44
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Hayırlı Uğurlu Olsun..

Bende Samsung alsammı acep.. dozer gibi makinedir.. DOZEER..

(gene alakasız karikatür oldu, idare edin işte)

#mete007' tarafından 17.01.2008 10:19:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ocak 2008, 10:17 - İp: 85.***.**4.174
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Buffalo hayırlı,uğurlu olsun.
Sony nin en büyük kalesi gitti.

Sonunda seçimi yine makineler değil objektifler kazandı galiba.

Tarih: 17 Ocak 2008, 11:43 - İp: 85.***.**9.67
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bence bu SLR işinde öncelik sabır,ben mesela analog makinama(unutmayın bende Sony A100 yok) uyumlu FF objektifler alıyorum.Ben neden paramı gittim Minolta Dynax 5 e verdim.Hem tatminkarlığı çok olsun diye hem de gözüm bazı yüksek makianalarda olduğu için

evet 2 sene sonra Maxxum9 pardon pardon Sony A900 sahibi olacağım ve makina gövdesini hakedecek objektiflerim olacak elimde.

Bence Buffalo beklmeliydi Sony'nin FF makinasını,ben bekliyorum arada belki bir A100 ya da A200 alırım çerez niyetine.

Ama pişman olma yolun açık olsun Canon da fena marka değil,a

Gerçi bu nasıl mantık evliği onu da anlamadım?Canon gibi yelpazesi geniş bir markaya ala ala Tamron alınıyor(Biliyorum Tamron 17-50 nin de ne kadar süper olduğunu) neden çünkü Canon kendi iyi objektifleri ile fotoğrafçıları söğüşlüyor.Bilmiyorum ben kolay kolay takamam benim makinanın ucuna Sigma,Tamron filan,yazık edermişim gibi bence.

Neyse hayırlı olsun buffalo

Tarih: 17 Ocak 2008, 11:49 - İp: 81.***.**0.161
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Hakan,
bende Nikon'dan Canon'a geçenlerdenim. Bu makinelerin hiç biri bizim milli malımız değil, marka sadakatide neymiş.
japonların yatığı makinelerden birinin markasıne ne sadakat duyacağız allasen. İşimize geleni alır kullanırız, bir zaman sonra bir başkası işimize gelir, alır onu kullanırız. Altı üstü makine, markası ne olursa olsun.
ben canon'da lens avantajı gördüm. İyi lensler daha ucuz ve çeşit bol. Sensör teknolojisi iyi, hatta endüstrinin lideri, senelerdir full-frame var.

Keyifle kullan makineni, karşılaştığımız zaman sana denemek için bir kaç lens vereyim keyfin yerine daha da çok gelir.
Ben 2. gövde olarak 40D düşünüyorum. renk derinliğini ve dynamic range'ini çok beğendim.
Güzel bir seçim yapmışsın, o makine iyi iş görür.

Tarih: 17 Ocak 2008, 12:19 - İp: 88.***.**9.22