cilqinoflu
cilqinoflu (üye)
Trabzon / Meraklı

Bilgi Almak İstiyorum...

Merhaba arkadaşlar sitede yeniyim buradaki kişilerin bilgilerinden yararlanacağımı düşündüğümden dolayı üye oldum ve gerçekten de yararlı bir site. Ben makine almayı düşünüyorum 3 yıllık makine Canon 400D+4gb hafıza kartı ilk başta 800TL fiyat söyledi 650TL'ye kadar indirdim fiyatı. Üniversite öğrencisiyim iktisat okuyorum Fotoğraf çekmeye ilgim vardı makine alma hevesi oluştu içimde 2.el temiz arıyordum ve bu makine karşıma çıktı sadece heves profesyonel olarak yapmayı düşünmüyorum ama Geliştirebileceğim kadar geliştirmeyi düşünüyorum kendimi aile düğünlerinde, pikniklerde, gezilerde yanımda almak istediğim bir makine düşünüyorum sizce bu makineyi almalımıyım yardımcı olursanız ve beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden tüm arkadaşlara teşekkür ederim...!

Canon 400D +4 Gb. Hafıza kartı [ makine 3yıllıktır. Fotoğrafçının kendisi düğünlerde kullandığı makinedir.]

Tarih: 23 Nisan 2012, 14:30 - İp: 78.***.**3.235
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

Makina görünüşte temiz olabilir ama. shutter sayısı önemli. Shutter sayısınıda canon da son fotoğrafı askı alarak öğrenebilirsin sanırım programlar canonda göstermiyo. Bilgine

Tarih: 23 Nisan 2012, 20:52 - İp: 78.***.**6.66
cilqinoflu
cilqinoflu (üye)
Trabzon / Meraklı

Cevap verdiğin için teşekkür ederim shutter sayısını nasıl öğrenebiliriz makinede yazmıyor yani başka nasıl bir yolla öğrenebiliriz sizce heves merek olan birisi için iyimi bir yandan fotoğrafçı kullandı temiz kullanmıştır diyorum ki gördüğüm kadar tertemiz ama bir yandan 3 yıldır onda ve fotoğrafçı mutlaka uzun kullanmıştır shutter'i cok yukarılardadır bütçem zayıf olduğu için de açılamıyorm fazla, yardımlarınıza ihtiyacım var?

Tarih: 24 Nisan 2012, 00:30 - İp: 78.***.**3.235
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

Bak kardeşim makina ne kadar temiz olursa olsun onun perdesinin bi ömrü var yani shutter ömrü.Canonlarda son çekilen fotoğrafı photome adlı programa atınca göstermiyo shutter sayısını son fotoğrafın baskısını al fotoğrafın arkasında bi rakam olacaktır 10000- 20000 li o onun shutter sayı.Mesela 35784-45216 -12566 vs kaç fotoğraf çekildiyse o yazar.
400D de shutter ömrü kaç bilmiyom ama80000-90000 den fazla olduğunu sanmıyom ona göre al.

Tarih: 24 Nisan 2012, 08:54 - İp: 78.***.**6.66
  • 1