mehmetcannsan
mehmetcannsan (üye)
İçel / Amatör

Başlangıç Seviyesi İçin Dslr Önerileri

Herkese iyi günler, kolay gelsin. Şimdiden kusura bakmayın derdimi dökecek bir siz abilerim ablalarım varsınız.. Biliyorum sizde sıkıldınız artık bu tür başlıklardan ama aklım şu anda o kadar karışık durumdaki ben bile ne yapacağımı bilemiyorum. Öncelikle fotoğrafçılık hakkında 1-2 kulaktan girme bilgi dışında tecrübem yok. Tabiki güzel olan herşeyi çekmek istiyorum ama asıl yoğunlaşmak istediğim nokta portre çekimleri. Çoğunuzun söylediklerini duyar gibiyim ''Aman al bi tane beğenmezsen satarsın hehehe'' dediğinizi Fakat sorun şu ki öğrenciyim ve maddi konuda o kadar rahat davranmam zor, makineyide burs paramla alacağım. Maksimum 1500-1600 TL bütçem var. Aslında uzun zamandır aklımda Canon 600D vardı fakat bu işin piri olan birkaç insanla görüşünce makinenin eski model olduğunu söylediler ve kararım değişti. Sonra Canon 100D üzerinde durdum biraz. Fotoğraf kalitesi, şusu busu herşeyini tam sevdim derken makinenin boyutu çok ama çok ufak geldi, ki benim elleriminde maşallahı vardır Tabiki tekrar kararım değişti. Fazla Nikon makinelere bakmam istemedim, çünkü benim istediğim 50mm lensin fiyatı Nikon'da, Canonun 2 katı neredeyse. Dün akşam internette gezinirken bir kampanyaya denk geldim. Canon 1200D + 18-135mm Lens ile birlikte 1.299 TL olduğu yazıyordu ismi lazım olmayan bir elektronik markette. Ama 1200D'nin oldukça eksikleri olduğunu gördüm. Şu anda o kadar saçma sapan bir konumdayımki beni ancak siz kurtarabilirsiniz Allah sizi inandırsın Baya yazdım baya başınızı ağrıttım, çaldığım zamanınızı, değerli yorumlarınızı şimdiden helal edin. İyi günler

Tarih: 21 Aralık 2015, 20:06 - İp: 46.***.**2.27
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

1200d ile 600d nin en bariz farkı hareketli ekran. onun dışında 1200d 18-135 güzel bir set.. alınabilir gayet de..bir de 50 alırsın ohh mis.

Tarih: 22 Aralık 2015, 13:20 - İp: 85.***.**1.207
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Mehmet portreyi iyi çeken fotoğraf makinesi değil . 50 mm objektif ışık ve fotoğrafçıdır . Fotoğraf makinesinin tercih nedenleri mesela senin tercihin eline uysun diye 60d 70d d7000 d7100 olsa gerek .taşıma kolaylığı isteyen ise aynasızı tercih edebilir .kullanabileceğin makinayı satın al .

Tarih: 27 Aralık 2015, 22:36 - İp: 37.***.**1.250
mehmetcannsan
mehmetcannsan (üye)
İçel / Amatör

Teşekkürler yorumlarınız için Her ne kadar küçük olsa da koşullar gereği 100D'de karar kıldım sanırım. 50mm objektifle beraber 1600TL'ye denk geliyor. Şimdiki sorum şu, 1600TL'ye 100D+50mm ikilisinden daha iyi bir body ve lens alabilir miyim ?

Tarih: 28 Aralık 2015, 19:29 - İp: 46.***.**2.27
  • 1