buenasivassc
buenasivassc (üye)
İstanbul / Amatör

Amatör İçin Giriş Seviyesi Dslr

merhabalar
gerek bu forumda gerekse diğer forumlar da bir dlr makina bakınıyorum. netice itibari ile bir sonuca varamadım. makinayı kullanma amacım genel itibari ile doğa, manzara ve şehir fotoğrafları çekmek.
belirli bir marka tercihim yok, alacağım makinayı yurtdışından getirtmek gibi bir şansım var (almanya ve abd). fiyat olarak 1000 tl civarı bir bütçe şu an için ayırabiliyorum. gerek ebay gerek diğer sitelerden yaptığım incelemelerde genelde kit lafından kasıt makina ana gövde ve bir adet objektif (her ne hikmetse hepsi de 18-55), bazılarında memory card, tripod, çanta, temizleme seti gibi ek elemanlar da mevcut. ilk olarak yurtiçinden almaya çalışacağım fakat yaklaşık %40 civarı fiyat farkı var buna karşılık bir garanti mevzusu var.
şu ara bakındığım makinalar sony a200 (fiyatı uygun duruyor, makinayı biraz inceledim ergonomisi güzel), canon 450d (yeni teknoloji, şık bir makina 2. elde çok değer kaybettirmeyecek gibi, http://cgi.ebay.com/Canon-EOS-REBEL-XSi-450D-Digital-Camera-All-Canon-Kit_W0QQitemZ140301510453QQcmdZViewItemQQptZDigital_Cameras?hash=item140301510453&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2|65%3A3|39%3A1|240%3A1308 linkindeki takım fiyat olarak epey zorlayacak olsa da bir nebze eksiksiz gibi geliyor ), nikonda model olarak d40 baktım fakat tam karar veremedim. gönlümde yatan canon 450d fakat yurtdışından getirtemez isem alabileceğimi sanmıyorum.

yukarıda verdiğim bilgiler ışığında bir makina ve objektif tavsiyesinde bulunmanızı rica ederim. biliyorum buna benzer birçok konu mevcut fakat inanın işin içinden çıkamadım.
saygı ve sevgi ile

Tarih: 16 Şubat 2009, 18:40 - İp: 88.***.**5.75
dpalut
dpalut (üye)
İstanbul / Amatör

üç aşağı - beş yukarı giriş seviyesi DSLR ler aynıdır. böyle bir ikilemde yaşıyorsan sonuç içinden çıkılmaz bir hâl alıyor doğrusu. En güzeli git kafandakileri eline al, hangisini kendine yakıştırıyorsan al ve çık. ben gittim pentax k100D aldım ve çok ta memnunum. bence yukarda saydıklarından içine sineni al ve güle güle kullan. daha sonra lense yatırım yaparsın.

Tarih: 17 Şubat 2009, 16:06 - İp: 81.***.**5.119
jimbo
jimbo (üye)
İstanbul / Amatör

bence o fiyata iyi bir ikinci el giriş seviyesi alman en iyisi, kolay gelsin

Tarih: 22 Şubat 2009, 00:10 - İp: 81.***.**5.197
  • 1