tufancagdas
tufancagdas (üye)
İstanbul / Amatör

Amatör Biri İçin Önerileriniz

Arkadaşlar merhaba,

Sitenize yeni üye oldum ve site oldukça hoşuma gitti.Yaklaşık 1 haftadır forumlarda bir çok yazı okudum,ve gerçekten çok bilgili,kapsamlı bir foruma sahipsiniz.Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Soruma gelince ;

Ben yeni yeni fotoğrafçılığa merak sardım ve 1-2 senedir Kodak Easyshare CX7525 kullanıyordum.Zamanla bu makine beklentilerimi karşılamaz oldu ve yaz tatili dönemimde otelin fotoğrafçısı sayesinde Nikon ile tanıştım. 20-30 poz uzak,yakın,makro (değişik lenslerle) çekim yaptım.Hak verirsiniz ki Kodak'dan sonra gözlerim açık kaldı.

Kafamda şu an için Nikon D60 var.Kendinden 18-55 lens ile almayı düşünüyorum.Daha sonra farklı lenslere geçebilirim fakat, bu makine nasıldır,iyimidir.Beni belli bir süre idare edebilecek kapasitedemidir.Aslında otelin fotoğrafçısı "seni D40 hayli hayli idare eder" demişti. ama ???

Tarih: 24 Ağustos 2008, 13:39 - İp: 85.***.**2.27
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Nikonun D40 - D40x - D60 modellerinde gövde de af motoru maalesef bulunmuyor.Bu makinelerle ancak af motorlu lensleri kullanabilirsiniz.Af motoru bulunmayan lensleri kullanmaya kalktığınız zaman netlemeyi elle yapmak zorunda kalırsınız ki bu da fotoğrafa yeni merak saran birini soğutmaya yeterli olur.

Canon'un 400d ve 450 modellerine ve Sony'nin A300'üne de bir bakmanızı öneririm.Aşağıdaki linkte Sony A300 ile ilgili bilgi ve fotoğrafları bulabilirsiniz.

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=33266

Yukarıda yazdığım Canon ve Sony modelleri fiyat- performans açısından sizi bir hayli memnun eder.

Tarih: 24 Ağustos 2008, 14:45 - İp: 85.***.**5.182
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

d40 ile d60 arasında mp , toz temizleme ve kit lenste vr dışında pek fark yok zaten. Gövdeler tamamen aynı.

"Yerinde olsam d60 yerine d40 alırdım" fazlalık parayı ya lense ya da cebime kalırdı. Üstelik d40ta flaş senk 1/500 ve başlangıç isosu iso200.

Tarih: 24 Ağustos 2008, 19:38 - İp: 85.***.**6.187
tufancagdas
tufancagdas (üye)
İstanbul / Amatör

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.Biraz daha araştırma yapayım o zaman.Bu arada gene fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

#bugman' tarafından 24.08.2008 23:17:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ağustos 2008, 23:16 - İp: 88.***.**9.24
  • 1