abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

Alfa100, 400d?

oncelikle herkese merhabalar,
daha gecen haftaya kadar 400d almayı dusunuyordum. ancak gecen gun alfa100 ile 400d icin 1690ytl fiyat verdiler.(tabi kit olarak)sony isi bilen arkadaslar ne derler. sony yeni bir makina oldugu icin korkuyorum ancak titresim onleyici ve ustundeki lensin nispeten daha iyi olması nedeniyle sonye aklım gidiyor. ilk kez bir dslr alacagım icin cok tecrubesizim ve kararımı sizin verdiginiz cevaplara gore verecegim. simdiden cok tesekkurler simdiden bayramınızı ve yeni yılınızı kutlarım...
gorusmek uzere

Tarih: 28 Aralık 2006, 15:07 - İp: 85.***.**2.46
legionella
legionella (üye)
Malatya / Amatör

Pentax'ın kalitesi konusunda şüphen olmasın. Bu sektörde en köklü isimlerden biridir Pentax. Bu şartlarda, bu fiyatlarda ben olsam Pentax alırdım.

Tarih: 29 Aralık 2006, 00:29 - İp: 85.***.**9.108
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikkle Canon 400D kötü makine değildir, kötü olan sadece kit objektifidir. Bu da Canon a çok şey kaybettiriyor. Nikon, Sony ve Pentax ın kit objektifleri daha başarılılar.

Pentax mı Sony mi dersen, şunu ya da bunu al diyemiyeceğim. Çünkü senin beğendiğin makine herzaman en iyi makinedir. Ama MP yi fazla sorun etme.

www.fotoseli.com adresinde Sony A100 incelemem var, ona bakabilirsin. Yine bu site üzerinde adnan ın yaptığı Pentax K100D incelemesi var ve yine Adnan ın açmış olduğu http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=15759&offset=40 bu topiğe K100D fotoları yüklüyüruz. Umarım son kararını bvermende buralar sana yardımcı olur.

Tarih: 29 Aralık 2006, 08:12 - İp: 85.***.**4.13
abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

umarım bugun alırım sonyi titresim onleyici ve kit lensi ile canon'a, yuksek MP ile pentax'a tercih edecem sanırsam. bu makinalar 1 kere alınıyor. almısken biraz kasacam kendimi 1750ytl var su an elimde 1600ytl alfa ayrıca bi de hafıza kartı alırsak tam olacak galiba. bu arada alfa100'e sadece memory stickmi takılıyo yoksa normal SD kartlarda uyumlumu elimde SD kartım var umarım uyumludur. bu soruyu soruyorum cunku bi yere soruyom uyumlu diyorlar bir digeri uyumlu degil diyor. en iyisi bugun gidip denemek kartı tesekkurler arkadaslar gorusmek uzere

Tarih: 29 Aralık 2006, 10:13 - İp: 81.***.**3.189
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Alpha'da iki tip kart kullanabilirsin abdur
Compact Flash ve Memory Stick tipi kartlar Alpha ile uyumludur. Benim tavsiyem Sandisk extreme III tipi bir kart almandır.

Tarih: 29 Aralık 2006, 10:24 - İp: 85.***.**2.19
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Ben bu topiğe az önce epey birşeyler yazmıştım ama çıkmamış.
abdur SD kartını A100 de kullanamazsın.
Marka önemli değil gövdeden titreşim önleme sistemine sahip bir makina tercih ettmenin faydalarını ilerde lens alırken göreceksin.

Tarih: 29 Aralık 2006, 10:29 - İp: 81.***.**8.64
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A100 alırsan CF (Compact Flash) kullanmanı tavsiye ederim

Tarih: 29 Aralık 2006, 10:33 - İp: 85.***.**4.13
abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

birazdan gidiom sony almaya tabi bi de kart alacaz bakalım. kart fiyatları ne kadardırki. bi de alfanın W K serisi falan varmıs bilginiz varmı bunlar hakkında kazık yemeyelim sonra

Tarih: 29 Aralık 2006, 10:38 - İp: 81.***.**3.189
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

W, K mevzusu yanında verilen lenslerle ilgili bir durum. makine aynı

Tarih: 29 Aralık 2006, 10:42 - İp: 85.***.**2.19
abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

18-70 lensle alıcam makinayı 1600ytl ye indiler dun. bugun biraz daha bastırırsam 1500kusure alırım. fiyat iyi degilmi yaklasık 4 aydır slr arastırıyorum. once slr-like(canon s3) bakarken kendimi olympus e-500le sonrasında eos350d daha sonra 400d ve en son alfa 100le buldum. biraz daha beklersem d200e dogru gidecem tabi butcem kaldırmıcak ) en iyisi makinayı biran once almak. tesekkurler arkadaslar. bu arada sonynin turkiye distribitoru hangi firma?

Tarih: 29 Aralık 2006, 10:47 - İp: 81.***.**3.189
tilllate
tilllate (üye)
İstanbul / Amatör

Sony R1'de kullanmış olduğu carl zeiss lens'i kullanmamakla bi hatada bulundu, bende sizin gibi 1,5 aydir forumlarda bu iki makina arasında gidip geldim ve uzun düşünce ve araştırmalarım sonucu Canon Eos 400D aldım (iso 1600'de mucizeler yaratıyo) Vatan bilgisayardan eğer CardFinans'ınız varsa acayip taksit uyguluyolar aklınızda bulunsun, evet bu makinalar 1 kere alınıyo bende önceden Sony R1 vardı (ki hala duruyo) o makinayı hiçbirşeye değişmem =)

Tarih: 29 Aralık 2006, 20:20 - İp: 85.***.**3.160