muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

A100 Mu D70s Mi?

BEN İLK DSLR MAKİNEMİ ALACAGIM İÇİN KARAR VEREMİYORUM A100 MU OLSUN D70S Mİ. HANGİSİNİ KULLANMAM RAHAT OLUR VE DAHA KOLAY? D70S ALIRSAM 18-70 MM DX LENS İLE BİRLİKTE ALACAGIM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

#muratcicek' tarafından 04.03.2009 10:25:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ağustos 2006, 00:10 - İp: 81.***.**8.120
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Kontrast gerçekten büyülendim mükemmel resimler çekmişsin eline sağlık.Tebrik ederim. İnşallah en kısa zamanda a100 ile resim çekersin ve karsılaştırmayı yaparsın inan merakla bekliyorum fark ne olacak. Böyle bir imkan varmı yakın zamanda?

Tarih: 19 Ağustos 2006, 11:48 - İp: 85.***.**7.205
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

murat ben a-100 düşünmedigim icin sanırım a-100 le karşılaştırma imkanım yok. begenin icin tesekkür ederim ayrıca. Ben nikon d80 yada d200 alacagım

ben sadece a-100 ün baska galerilerdeki fotograflarını gordum. benim istedigim bir makina olmadıgını hissettim

Tarih: 19 Ağustos 2006, 11:52 - İp: 88.***.**2.157
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

fotograf cekmeyei öğrenmeyi zamanla eş tutmak yanlıştır. Fotograf makinasını öğrenmek yeni alınan bri cep telefonunu keşfetmeyede benzeteilebilir. yani menu özellikleri ve fonksiyonlar kolayca ogrenilebilir.

kontrast önemli bir noktaya değinmiş, fotoğraf makinesini kullanmak zor değil, ne de olsa teknik bir konu çok kısa sürede öğrenebilirsin. İyi fotoğraflar çekmek için fotoğraf bilgisinide geliştirmen gerekir. Bilgini yeteneğinle harmanladığın zaman ortaya iyi kareler çıkar.

SLR tavsiye etmemizin en büyük nedenlerinden biride. SLr makineler tüm kontrolleri tamamen size bırakır. Siz makinenin istediği fotoğrafı değilde makine sizin istediğiniz fotoğrafı çeker. Yeteneklerinizi ancak SLR makinelerle sergileyebilirsiniz.

Tarih: 19 Ağustos 2006, 11:56 - İp: 212.***.**0.50
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Kontrast fotoshopu çok güzel kullanmışsın. İnşallah D200 alırsın gerçekten çok güzel makine ama D8O İ bilmiyorum bir ellemek lazım . Sence D80 ne zaman piyasaya girer bir tahminin varmı?

Tarih: 19 Ağustos 2006, 11:57 - İp: 85.***.**7.205
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

eylülün 5 inde satışa cıkacak diye duydum baska forumlarda. eger bu dogru bir istihbaratsa en gec 15'inde de burda olur.

Tarih: 19 Ağustos 2006, 12:00 - İp: 88.***.**2.157
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Tolga sana katılıyorum ben 1 yıl derken teknik konular ve biraz başarılı çekimlerden bahsetmiştim yoksa usta olmak çok zor öyle bir iddamda yok şimdilik. Burada bu ile 20 yıldır uğraşanlar bile usta değiliz derken benim ne haddime. Gerçekten zor ve emek gerektiren bir meslek. Emek vermeyide çok severim ben 6 yıldır para kolleksiyonculugu yapıyorum ve o hobim bana sabırı öğretti. Sizin yardımlarınızlada bu zevkimde biraz yol almak isterim Tolga.

Tarih: 19 Ağustos 2006, 12:04 - İp: 85.***.**7.205
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

ya hüseyin kardeş...
söylediğin fiyat gayet uygun..ben bu gün bir sitede gördüm..
(Nikon D200 + AF-S DX 18-200mm f/3.5-4.5 IF-ED VR II + 1 GB CF Dijital SLR Fotoğraf Makinası Kiti )ayda 303 milyona 19 takside satıyorlar bunu görünce bayağı moralim bozuldu.sebebine gelince o kadar araştırdım 12 ayın üzerinde taksitle veren firma ile karşılaşmadım makinayı aldıktan sonra bunu gördüm..nikonu kesin düşünüyordum ama bitarftan otomobil ve bağkur taksitleri beni beni birazda düşük taksitlere yönlendirdi yoksa yukarıdaki taksitler benim için uygundu...

Tarih: 19 Ağustos 2006, 12:10 - İp: 85.***.**5.88
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Umarım eylül 5-10 arası piyasaya çıkar

Tarih: 19 Ağustos 2006, 12:10 - İp: 85.***.**7.205
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaz bence bu psikoljiler icine girme.

benim şimdi soyleyecegim belki sacma gelecek ama gonul rahtlığıyla fotograf cekmek icin makinayı aldıktan sonra bi sure dlsr piyasasını takip etmemek gerekir. Bence galeride biraz vakit gecirmek daha dogru olur.

cunku psikolojik olarak yaptgıgımız tercihin dogrulugunu tespit etmek adına forumlarda diğer isanların yorumlarına izlenimlerine takılıyoruz.

tercih ettigimiz makinaya iyi yorum yapanlar moralimizi kıvamında tutarken. Şiddetle sevmeyen kişilerin yorumları ise bizi düşündürür ince ince

Bence fiyat araştırmaları yerine cekim tekniklerini takipt etmen daha faydalı.
yoksa bu işin sonu yok.

Tarih: 19 Ağustos 2006, 12:22 - İp: 88.***.**2.157
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

haklısınız

Tarih: 19 Ağustos 2006, 14:19 - İp: 85.***.**5.88