dentist444
dentist444 (üye)
Malatya / Amatör

A100 İçin Çanta Tavsiyesi

Arkadaşlar mrb lar..A100 için artı 75-300 mm,50 mm,18-70 mm,105 mm objektiflerim var ve birde tripod 055 prob bunlar için en uygun çanta ne olur sizce benim aklımdan geçen http://www.zoomithalat.com/ProductDetailsNotVar.asp?pid=255 yani Lowepro Compu Trekker AW bu çanta ama bu çanta sırt çantası omuz çantası olarak ne önerirsiniz nova serisi var ama onlar biraz küçük gibi geldi..yani 200 ytl bütçeye uygun tavsiyeleriniz ne olur.yukardakini kullanan varmı ayrıca bilgilendirirseniz sevinirim...saygılarımla..

Tarih: 4 Eylül 2007, 10:38 - İp: 88.***.**8.201
tanerdan
tanerdan (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
Tripod hariç benim de donanımım sizinki kadar ve ben Lowepro 200 AW modeli slingshot çanta kullanıyorum. Oldukça da memnunum.
Taner Danişment

Tarih: 4 Eylül 2007, 13:16 - İp: 212.***.**0.186
dentist444
dentist444 (üye)
Malatya / Amatör

teşekkürler taner bey tavsiyeniz için sizin çantaya makina+4 lens sığdırabiliyormusuz ..ve iç yapısı nasıl çantanın lenslerin birbirine sürtünme gibi bir durumu yok değilmi....

Tarih: 4 Eylül 2007, 16:02 - İp: 88.***.**7.45
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

Valla ben slingshot 200aw ye makine beercan kit lens sigma 24-70 sigma 105macro minolta 50 f1.7 minolta 500mm reflex closeup filtreler polarizer filtreler birde flash sigdiriyorum. nasi sormayin valla. ki sigma 24-70 ve reflex 500 82 mm capa sahip.

Tarih: 4 Eylül 2007, 17:12 - İp: 137.***.**8.43
dentist444
dentist444 (üye)
Malatya / Amatör

yaw arkadaşlar sığdırıyonuzda lensler birbirine sürtünmeden demi eğer mümkünse şu çantanın içinin fotosunu bir çekip atabilirmisiniz siteye..çantanın içinde lensler için ayrı bölmeler vardır heralde nette hep dıştan göstermiş

Tarih: 4 Eylül 2007, 18:51 - İp: 85.***.**8.89
keremd
keremd (üye)
Tekirdağ / Amatör

Bendeki slingshot 100aw, 200aw nin daha küçüğü.
75-300mm. , 2 tane 50mm. ve makina+ 18-70mm. ile anca sığdırıyorum. Tabiki Hakan'ın çantası daha geniş.
Kullanım kolaylığı olarak çok pratik bir çanta, sırtında takılı iken rahatça çevirip içinden makinayı alıp,koyabiliyorsunuz.
Benim çanta düzeni bu

Tarih: 4 Eylül 2007, 18:58 - İp: 85.***.**3.192
dentist444
dentist444 (üye)
Malatya / Amatör

valla hizmette sınır yok,çok teşekkür ederim kerem arkadaşım

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:04 - İp: 85.***.**8.89
dentist444
dentist444 (üye)
Malatya / Amatör

bu arada yeni seçeneklerde gündeme geldi fk daki arkadaşlardan
http://www.yuvamfoto.com/product.php?zaWTQ94NTiIz ve açıklaması ordaki arkadaşın
İçinde 1 adet 70-300 takılı body + ekstradan 7 adet lens için göz bulunmakta. Bu 7 bölümden 3 tanesi telefoto 4 tanesi işe 50 mm civarında lensler için idealdir. Aslına bakarsanız bu gözlerin tamamı sökülüp istenilen ebatta ayarlanabiliyor. Yani iç tasarımı istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Kapak bölümünde 1 adet korumalı laptop gözü bulunmakta. İçine sığmayacakmış gibi göründüğü halde ortalama bir laptopu rahatlıka diğer ekipmanlar ile beraber taşıdım. Yine kapak bölümünün en üstünde 1 adet fatura kağıt vs. koyabileceğiniz gözler bulunmakta.

Yanlarda iki adet cep var. Bunlar da elinizin altındaki ıvır zıvır ve lens kapaklarını geçici olarak koymak için ideal.

Üst tutma sapının hemen altında yağmur yağması halinde kullanabileceğini fermuarlı bir yağmurluk gözü var. Kötü hava şartları için ideal.

Toplam 4 askısı mevcun. İki adet kol askısı ekstra güvenlik için önden birleştirilebiliyor. Ayrıca alttan iki adet bel askısı da mevcut.

Sitede renk seçimi yapamıyorsunuz sanırım. Bana siyah ve kırmızı model gelmişti. Oldukça şık duruyor. 5 ay kadar önce aldım ve şu ana kadar yaptığım en iyi alışverişlerden biri olduğunu düşünüyorum. Bu fiyata bu özellikleri bulmak gerçekten beni çok şaşırtmıştı. Almadan önce Delsey sitesinden araştırmama rağmen elime geçene kadar 60 ytl lik bir çantanın böyle kaliteli olablileceği konusunda şüphelerim vardı. Kapasitesi inanılmaz. İçine ne koysanız dolmuyor ben mecvut 70-300 + 50 mm + 105 + 18-55 setimin yanına eski kompak makinemi bile koyuyorum ve hala boş yer kalıyor. Şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca Yuvam foto araştırdığım en uygun fiyatı veriyor ve 2 gün içinde siparişi ulaştırmışlardı. Tekrar alacak olsam tercihim yine Gopix90 olurdu. Sitedeki basit fotoğraf ilk başta insanın kafasını karıştırıyor ancak iç dizaynı Loweprodan daha avantajlı çünkü gözleri istediğiniz gibi söküp ayarlayabiliyorsunuz.

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:06 - İp: 85.***.**8.89
dentist444
dentist444 (üye)
Malatya / Amatör

o zaman 4 seçenek var compu trekker aw,mini trekker aw,slingsshot 200 aw ve alttaki delsey gopix 90(aslında yazılanlara büyüklüğe ve fiata bakarsak en avantajlısı bu gibi)arasından birini seçecem artık

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:15 - İp: 85.***.**8.89
keremd
keremd (üye)
Tekirdağ / Amatör

Ben delsey'in laptop çantasını kullanıyorum, çok kaliteli ve çok memnunum.Bu delsey foto çantasının yorumu da iyi gözüküyor.Fotoğrafları daha ayrıntılı olsaydı keşke.
Lowepro slingshot ta da lensler için iç tasarımı kendin ayarlayabiliyorsun. Her göz için olan bölmeler cırt cırtlı, istediğin gibi tasarımını yapabilirsin.Çantanın en alttaki bölmesinden çanta için yağmurluk çıkıyor, o da güzel birşey.
Aslında linkte verdiğiniz çanta ise yoruma göre güzelmiş, benim lensler artarsa daha büyük bir çantaya geçme ihtiyacı duyacağım. Ya lowepro 200aw olur ya da siz bu delsey çantadan alıp kullanırsanız yorumunuza göre onu da düşünebilirim

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:20 - İp: 85.***.**3.192
dentist444
dentist444 (üye)
Malatya / Amatör

bu delsey gopix 90 ın iç görünümü

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:43 - İp: 85.***.**8.89