comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

A100 Geliyor 5 Saat Sonra....

Parasızlığın gözü kör olsun nikon d 80 savaşında yenildim bakalım sonyciler haklımıymış,a100 cüleri en çok eleştiren kişi olarak bende birkaç saat sonra alpha 100 cü oluyorum size katılıyorum

Tarih: 20 Haziran 2007, 15:34 - İp: 88.***.**0.204
pollyteks
pollyteks (Objektif)
Kahramanmaraş / Meraklı

Hayırlı olsun makinen. HAngi objektifle alıyorsun..

Tarih: 20 Haziran 2007, 15:44 - İp: 88.***.**9.30
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Sağlıklı günlerde güle güle kullanın.
Her hepsi bir makine, bu kadar duygusal yaklaşımla kendinizi üzmeye değmez. Aslında pek farkları da yok birbirlerinden. Keyfini çıkarın.

Tarih: 20 Haziran 2007, 16:09 - İp: 85.***.**8.101
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

Comanchi hayirli olsun. Sonyci olmana sevindim inan sende cok memnun kalacaksin. Nikondan emin ol eksigi yok fazlasi vardir. Inan su sonynin dillere dolanan 400 iso ustu noise olusturma olayi konusulmasa sony su an listelerde bir numara olurdu. Ayrica ben hala sonynin bunu halledemedigini dusunmuyorum bu sadece bi secim meselesi noise reductioni iyice kuvvetlendirip sorunu halledebilirlerdi ama bu seferde detaydan kaybederlerdi. Ama dpreviewda da gorebilirsin detayda a100 mukemmel. Ayrica k10d ile de ilgili olarak dpreview foreumlarinda okudum a100den herhangi sebeple k10dye gecmis birisi a100den aradigi ozledigi cok ozellik oldugunu soyluyordu. Kesinlikle pentax da kotu demiyorum ama sss istedigin zaman iki secenek var ve sony pentax k10d mi dersen o da secimine kalmis iki makineninde birbirine ustunlukleri var. ama ben hala sony a100un k10dden daha iyi oldugunu dusunuyorum yasaadigim yerde ikiside ayni fiyat zaten yani fiyat fark var diolar ve burda yokama insanlar hala bende dahil olmak uzere a100u tercih edebiliyolar. yani makinenin keyfini cikar, hayirli olsun....

Tarih: 20 Haziran 2007, 17:29 - İp: 213.***.**3.89
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

COMANCHİ HAYIRLI OLSUN,
mesele şu veya bu fotoğraf makinesi filan değil aslında,
iyi bir bakış açısı ve fotoğrafçı ruhuyla en kötü makineyle bile harikalar yaratan bir sürü insan var.
kaldı ki sony hiç de kötü bir makine değil.
Ben aynı para bile olsa D-80 almazdım
niye mi?
zira pek çokları için büyük boyutlyu gövdeler cazibe unsuru iken tam tersi bana itici geliyor.
Benim en sevdiğim Nikon gövdesi D40 veya D40X
Oysa pek çokları, bu ne ya, oyuncak gibi filan deyip burun kıvırıyorlar.
Bir de batery-grip gövdeye sabitlenmiş makinelerden hiç hazetmem.Yine bir çokları için bu gövdeler inanılmaz estetik görünürler!
her neyse, işin tadını çıkar, gelincikler solmadan fotoğraflarını çek, yükseklerde hala hüküm süren baharı görüntüle.
Hadi kolay gelsin

Tarih: 20 Haziran 2007, 17:31 - İp: 85.***.**2.197
piri reis
piri reis (üye)
Bursa / Meraklı

comanchi öncelikli olarak makinen hayırlı olsun güle güle kullan. Bende şu anda makine alma ve araştırma safhasındayım. Elimde ne bir lensim var nede bir body sadece bir Sony DSC-H1'im var o kadar. Ama şu anda piyasada satılmakta olan DSLR - Giriş ve Orta seviyeli makinelerin birçoğunu kullandım. Şu anda hangi amaçla bu makineyi kullanacağını tam olarak bilmiyorum ama kategorilere göre sınıflandırayım. Gündüz ve Dış Ortam çekileri yapacaksan şayet zaten ISO 200 - 400'ün üzerine çıkma gereksinimi hissetmeyeceksin demektir. Macrolarını ve Zoomlarını gayet rahat elde edeceksindir. Gece Dış ortam çekimlerinde de çoğunlukla ISO 400 değerlerini RAW formatında çektikten sonra herhangi bir probleminde kalmaz. Fakat Stüdyo olayına girecem iç mekan çekimlerinde nesneye yönelik çekimler yapıcam dersen iş biraz değişir. İşte o noktada hem 11 AF değeriyle hemde yüksek hızıyla D80'e ihtiyacın olacak demektir. Ama tahminim o ki sende hobby çekimleri için bu işi yapmayı düşünüyorsun. O yüzden D80'e vereceğin parayı cam parçalarına harca yada bir bira kutusu sahibi ol Şimdiden hayırlı olsun. Güle güle kullan...

Tarih: 20 Haziran 2007, 17:50 - İp: 85.***.**6.241
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu grip olayini oldum olasi anlamadim ben zaten.

Eskiden, 1970lerde, makinalarin film sarmasi mekanikmis, makinanin altina motor ilave edilirmis, seri cekim yapilirmis. Bu grip o zamanlardan kalma bir evrim artigi.

Artik DSLR devri basladi, hala grip olayi devam ediyor, hatta bir suru makinanin yorumunda "grip opsiyonu" var miymis yok muymus gibi makinanin iyiligine kotulugune karar vermekte kullanilan parametre oldu.

Efendim makinanin pili yetmiyormus da gripteki ilave iyi oluyormus. Yahuu dile kolay, birakin prospektusunde ne yazdigini zira prospektusunde asla gercegi yazmazlar, bilfiil tecrube ile biliyorum rahat rahat 300-400 poz cekiyor en dandik DSLR, yetmedi mi, yedek pil denen birsey var kardesim, en fazla 10 saniyede degisiyor bu meret, hem de koca gribi tasimaktan daha hafif. Eskiler 300-400 poz cekmek icin 10 makara film degistiriyorlarmis, hem de bugunku DSLRin pilini degistirmekten cok daha zor bir islem. Buyrun takin gribinizi yakalayin Ara Guler, Cartier'in yakaladigi goruntuleri, goreyim sizi.

Efenim makina elime oturmuyor, adam gibi tutamiyorum, titretiyorum falan fisman.... titrer tabii ellerin, gribiyle beraber gulle gibi olmus makinayi butun gun tasirsan elin de titrer popon da..... Ulan 20.yy boyunca en baba fotografcilarin kullandigi Leica'nin butun olayi ufak olmasiydi, o baba fotografcilarin hepsinin mi elleri kucucuktu, hadi lan oradan, tutmayi bilmiyorsundur makinayi.

Efenim kadraji enine degilde boyuna yaptigimizda tam sheyettiremiyorumda.....eskiden roll filmlerde 6x6cm'lik kareler kullanirlarmis, bence sizin gibiler icin kare sensorlu makinalar uretilmeli, boylece sen sag ben selamet...

Tarih: 20 Haziran 2007, 17:56 - İp: 81.***.**5.159
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

antika,
inan harikasın sen,
olay budur arkadaşlar,

Tarih: 20 Haziran 2007, 18:45 - İp: 85.***.**2.197
a_lam
a_lam (üye)
Kırklareli / Amatör

antika...
yorumları hem bilgi edinmek hemde mizahi dilin için okuyorum ...

olaylara yaklaşımın harika

Tarih: 20 Haziran 2007, 18:54 - İp: 85.***.**3.47
comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

Herkese teşekkür ederim,makina akşam elimde olacak inşallah,merak edenlere sadece a100K olarak 18-70 lensle beraber gelecek a100w alacaktım nedense o sete fazla dediler bende uygun olduğu için ve daha sonra lens almanın ekonomik açıdan daha rahat olacağı için başlangıçta bu seti aldım,birde aceleyle hızına bakmadan ucuz bir cf kart aldım ucuz dedimse 1 gb kingston 33 ytl ve cf kartımla alphanın yolunu bekliyorum..yazmaya devam edeceğim.
Grip olayını hakaten bende anlamış değilim canon eos 10 d ve 350 d nin gripli halini görmüştüm eşek ölüsü gibi ağır onu değil akşama kadar 1 saat bile taşımak için 500 kalori yakmak lazım...

Tarih: 20 Haziran 2007, 19:34 - İp: 88.***.**6.249
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

DEmek eliştirice başa geliyor.Canon eos mark 3 ü hiç beğenmedim.Ne diye alır insanlar.Delmi bunlar.....

Tarih: 20 Haziran 2007, 20:21 - İp: 88.***.**9.237