iceheart
iceheart (üye)
İzmir / Amatör

450d Tamam Ama Hangi Set İle?

Merhaba Arkadaşlar

Aslında aranızda epey yeni olarak görünsemde epey eskiyim ama sadece okuyucu ve inceleyici olarak ama en sonunda dayanamayarak bir kamera almaya karar verdim ve benim için garantinin önemli olması sebebi i yüzünden malesef ki seçimim yurtdışı olamıyor ama yaptığım o kadar araştırmadan sonra kendime uygun 2 seçenek buldum. Hoş ikiside birbirinin aynısı gibi göründesede ne yalan söylüyeyim arada kaldım.

Bu konuda bana yardımcı olabilir iseniz çok müteşekkir olurum.

1. Seçenek :
CANON EOS 450D+18-55MM IS+75-300MM+TUMAX DSL870 FLAS
yani
http://www.yalcinlar.com.tr/product.asp?P_ID=3822

2. Seçenek :
CANON EOS 450D+ 18-55MM IS + 55-250MM
yanında birde tutuşumu rahatlatabilmek için Battery Grip alayım diye düşünüyorm .
http://www.yalcinlar.com.tr/product.asp?numRecordPosition=14&P_ID=3558&strPageHistory=cat&strKeywords=&SearchFor=&PT_ID=176

Sizin tavsiyeniz tam olarak ne olur?

Bu arada izmir içerisinde k.kartına taksit ile alabileceğim başka bir yer öneriniz olur ise sevinirim.

Şimdiden herşey için teşekkür ederim.

Hangisi sizce daha akıllıca bir seçim olur?

Tarih: 26 Mayıs 2010, 22:35 - İp: 88.***.**7.99
iceheart
iceheart (üye)
İzmir / Amatör

bu konuda bana yardımcı olabilecek olan kimse yokmu ?

Tarih: 26 Mayıs 2010, 23:42 - İp: 88.***.**7.99
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Eğer böyle bir set almayı düşünüyorsanız , 18-55 'i hiç almamak daha doğru olur bence...
Gövde + 70-300 alıp set olarak bulamasanız da, haricen bir genel kullanım için lens alabilirsiniz. böylece 18-55 fiyatına biraz daha ekleyip, daha işe yarar bir lensiniz olur.

Battery-grip, tutuşunuzu tele objektiflerde rahatlatabilir. onun haricinde, çok elzem olduğunu düşünmüyorum.
Tabi elinizin ölçüsü de önemli...

Canon'un lensleriyle çekilmiş fotograf örneklerini aşağıdaki linkten inceleyin isterseniz.

BURDA LİNK

Tarih: 27 Mayıs 2010, 00:46 - İp: 78.***.**7.145
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sadece kit lensli al. bir süre bunu kullan. sonra o arada hangi lense ihtiyacın varmış kenkendine bulursun. durduk yerde 2 tane birden almanı önermiyorum.

kampanyaymış vs falan anlamam. önermiyorum. sadece gövde ve kit al. çekmeye başla.

Tarih: 27 Mayıs 2010, 00:53 - İp: 88.***.**3.41
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

55-250 is (titreşim onleme ozellikli) olan set daha iyi bence.
farkını goreceksiniz telede..
ben flaş kullanmıyorum o yuzden ilk setteki flaş bir anlam ifade etmiyor benım için.
70-300 de is olmamasıda olumsuz bir durum.
-----

ama remiye katılıyorum bencede kit lensle alıp sonra ihtiyac olursa tele almak daha mantıklı.ben tele ihtiyacı duymuyorum mesela..hatta 50mm f:1.8 dısında lens kullanmıyorum.. sizin ne kullanacagınızı ne kullanmayacagınızı siz bulacaksınız

Tarih: 27 Mayıs 2010, 01:44 - İp: 95.***.**8.201
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

yerinizde olsam kit lensle birlikte almazdım.. ama yalçınlardan alırsanız mecburen kitle birlikte olucak.. 450d + 28-135 IS USM genel kullanım için iyi bir seçenek bence.. Tele Zoom lensi bir süre sonra zaten hem merak hem ihtiyaç haline gelmesinden dolayı birlikte almanızda bir sakınca yok.. Bütçe rahatsa 70-300 IS çok iyi bir lens..

Tarih: 27 Mayıs 2010, 09:46 - İp: 85.***.**9.234
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 450 d bady alıp, canon 18-200 ıs lensi de devamlı lens olarak alırsanız bence tüm sorularınız cevaplanmış olur...

Tarih: 27 Mayıs 2010, 11:29 - İp: 217.***.**1.176
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

aaa gaijin ???? sen döndün mü ? yoksa kaçak giriş mi ?

Tarih: 27 Mayıs 2010, 14:55 - İp: 78.***.**7.145
sinnux
sinnux (üye)
Bursa / Meraklı

bu konuda bana yardımcı olabilecek olan kimse yokmu ?

Azcık sabırlı ol yahu 7dk arayla mesaj atmışsın

55-250mm IS daha iyi olur. Tele lenslerde IS özelliği çok önemli.

Gaijin sende like yok muydu yav?

Tarih: 27 Mayıs 2010, 20:08 - İp: 78.***.**4.181
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

GAİJİN like'ı bıraktı askerden önce en son Sony-pentax derken, CANON 1000D almıştı... sonrası yok...

Tarih: 27 Mayıs 2010, 22:04 - İp: 78.***.**7.145
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kit lens almanız daha maktıklı.. Kit lens te bir Canon lenstir.. Kendinizi fotoğraf konusunda tanıdıkça alacağınız lense karar verirsiniz. Lensi şimdi alıp evde yatırmaktansa, şöyle bir en az onbin pozu devirip ondan sonra düşünmeye başlasanız daha iyi olur.. onbini geçtikten sonra da hemen ilave yeni lensinizi almayın derim.. Biraz almaya karar verdiğiniz ilave lensi araştırın, rüyasına yatın.. Ondan sonra karar verip alın.. O zaman bile, ya şu lensi de alsamıydım diyeceksiniz..
Saygılar...

Tarih: 28 Mayıs 2010, 11:18 - İp: 116.***.**1.172