crtandcombo
crtandcombo (üye)
İstanbul / Meraklı

40d İle Kısa Film?

Merhabalr biz sinema okuyan öğrencileriz..ve bir öğrencinin yapabileceği maksimum gayretle birtane canon eos 40d bulduk üstüne birde kkymn.comda satılan handyDslr alıp kısa film celmek istiyoruz

Şimdi hocalarımın goruslerı onemlı acaba:

Canon Hv30 yada Hv40 alıp handy35mi taksak da ceksek yoksa

Canon 40d + lens +handyslr takıpdamı ceksek ..yanı hangısınde video kalitesi daha iyi olur

5d mark 2 alcak durumumuz yok bu arada

bu konuda yardımcı olursanız benı cok sevındırırsınz zira video kameradan anlarım ama fotograf makınesı mevzu bahıs olduug zaman bır danısayım dedım

saygılar

Tarih: 6 Haziran 2010, 09:25 - İp: 85.***.**1.26
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

40d de video yok diye biliyorum...

500d,550d,7d ve 5dm2 benim video var diye bildiğim Canonlar

Tarih: 6 Haziran 2010, 10:32 - İp: 78.***.**6.232
crtandcombo
crtandcombo (üye)
İstanbul / Meraklı

hımm bildiğim kadarıyla var cunku youtube da bırcok 40d ıle cekılmıs vıdeo ve kısafilm denemesi var ama ben yınede burda profesyonel bır yardım almak ısterım
ama tabı yanılıyor olma ıhtımalımde yuksek ızledıgım vıdeolar fake yada bır hack ile cekılmıs degılseler tabı..

Tarih: 6 Haziran 2010, 11:18 - İp: 88.***.**5.137
mertozdemir
mertozdemir (üye)
Ankara / Amatör

Canon 40d'de video çekim özelliği yok yalnız high speed continious modunda Saniyede 6.5 Kare (Toplam 75 JPEG/17 RAW) çekme özelliği var peş peşe çekmiş olduğunuz 75 kareyi birleştirme imkanınız olur video ortaya çıkar ama size ne kadar yeter bir video kamera kadar tatminkar olur mu bilemem ayrıca fotoğraf makinalarında video çekmek de sensör bakımından pek sağlıklı değil diyebiliyorum ama illa fotoğraf makinası olsun diyorsanız mavi izci arkadaşımızın dediği modellere bakabilirsiniz

Tarih: 6 Haziran 2010, 15:35 - İp: 78.***.**1.22
crtandcombo
crtandcombo (üye)
İstanbul / Meraklı

anladım gercekten faydalı bır bılgı oldu benım ıcın..peki o fiyatlarda bir dslr makine önerseniz yada video cekım acısından hangı makineyi onerebılırsınız dslr kategorısınde suan canon hv serisi kendını fazlasıyla kanıtladı ama yınede bır dslr makıne ıle cekmek daha farklı olur gıbıme gelıyor

tskler

Tarih: 6 Haziran 2010, 16:16 - İp: 88.***.**6.164
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

500d

Tarih: 6 Haziran 2010, 17:19 - İp: 95.***.**1.56
delban
delban (üye)
İstanbul / Amatör

40D'de vidyo özelliği yoktur.
Ancak birtakım yöntemlerle vidyo çekebilirsiniz. (PC üzerinden önizleme yapılan görüntüyü, direkt olarak PC'ye aktarma vasıtaslıyla yapılıyor bu. İletişim okuyorum ve kısa filmle uğraşıyorum. 40D ile vidyo çekmekle ve bu yöntemle hiç uğraşmayın.)
Bütçeniz düşükse vidyo özelliği olan 500D alın. Bir de yüksek kapasiteli kart. Çünkü vidyo boyutları fazla oluyor. Alabilirseniz de 550D alın.

Tarih: 6 Haziran 2010, 17:52 - İp: 78.***.**1.238
crtandcombo
crtandcombo (üye)
İstanbul / Meraklı

tesekurler bılgı ıcın 550d ıcın kendımızı zorlucaz o zaman demekki.

yani hv40 + adaptor ıle cekmemı pek tavsıye etmıyorsunuz zannedıyorum yanlıs anlamadıysam tabı

Tarih: 6 Haziran 2010, 20:10 - İp: 88.***.**3.200
  • 1