baryoniks
baryoniks (üye)
Ankara / Amatör

40d Den D300 Veya 5d Ye Geçmek?

Arkadaşlar şu an makinamı satmam gerekiyor o yüzden satacağım ancak ileriki dönemlerde üzerine para vererek d300 veya 5d tarzı bir makina tavsiye edermisiz açıkcası 40d yi çok beğenerek almıştım ancak adam gibi bi lens alamadığım için çekim yapamadım ancak arkadaşlarımda 17-85 veya 28-135 gibi çok pahalı olmayan lenslerle bile çok guzel fotograf çektiklerini görmüştüm.40d gibi bi makina dan sonra makinaya değil lense yatırım yapmak gerektiği kanısındayım ama yine de ikisini de kullanıp çok fark var diyebilcek birileri varmı.

Bu arada makinam satılık 50 ile 100 çekim arasında 4 yıl kaskolu daha hiç sokak yüzü görmedi ilgilnen kasko hakkında bilgi almak isteyen özelden mesaj atabilir

Tarih: 17 Temmuz 2008, 20:01 - İp: 88.***.**3.221
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bence yazık olur paranıza. Bahsettiğiniz makinalardan birine geçince sorununuzun çözüleceğini sanmıyorum. 40D ile iyi fotoğraf çekemiyorsanız bahsettiğiniz ya da herhangi başka bir makinayla da aynı sorunu yaşayacağınızı düşünüyorum. Ayrıca lense yatırım yapmaya karar verdiyseniz elinizdeki markadan daha uygun bir marka düşünemiyorum bu konuda.

Tarih: 17 Temmuz 2008, 21:52 - İp: 85.***.**8.42
baryoniks
baryoniks (üye)
Ankara / Amatör

merhaba

sanırım bir yanlış anlama var olayda değiştirme sebebim makinanın yetmemesi yada fotoğraf çekememem değil.Şu an çok acil para ihtiyacım olduğu için makinamı satmak zorundayım.Zaten çok severek ve beğenerek almıştım hatta uzun seneler kullanırım düşüncesiyle düşme bozulma ıslanmaya karşı kasko için iyi bi para vermiştim.Dediğim gibi makinayla çekme fırsatım olmadı hiç ama iyi bir makina olduğunu biliyorum.Sorum şu idi şu sıkıntılı vakti atlatıp tekrar makina almaya kalkıştığım zaman değer mi sordum.

Tarih: 17 Temmuz 2008, 22:05 - İp: 88.***.**3.221
reventon
reventon (üye)
İstanbul / Amatör

Umarım sorununuz makinenizi satmanıza gerek kalmadan çözülür.Kolay bir şey değil onu satmak.

Ancak satılırsa ve siz tekrar makine almak isterseniz size D300 tavsiye ederim perde ömrü uzun olduğu için.5D tavsiye etmem için çok kaliteli lensler almanız gerekir ki Türkiye şartları malum.

Yok Canon'u sevdiyseniz hiç şaşmayın yine yeni yeniden 40D ile devam edin

Tarih: 17 Temmuz 2008, 22:19 - İp: 195.***.**4.117
baryoniks
baryoniks (üye)
Ankara / Amatör

valla param olursa bende tekrar 40d alırım heralde çünkü hem alıştım hem alıştiğim için midir nedir kullanımı cok rahat geliyor.Hemde çok iyi fotoğraflar çekiyor.Ama d300 ile ilgili de çok iyi şeyler duydum.Sanırım bu kararı vermem için once elime paramı almam lazım
Bu arada 40d ile ilgilenen arkadaşlara tekrar sesleniyorum çok uygun bi fiyata vercem haftasonuna kadar satmam gerekiyor ne yazıkki.Ürün sıfır sayılır dediğim gibi 50 100 çekim de falan.

Tarih: 17 Temmuz 2008, 22:27 - İp: 88.***.**3.221
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Sn. Baryoniks;
Evet kusura bakmayın yanlış anlamışım ve ayrıca duruma üzüldüm umarım sorunu çabuk halledersiniz.

İleriki dönemlerde bu bahsettiğiniz makinalar muhtemelen "eski teknoloji" sınıfına girerler (6 ayda model çıkıyor artık) dolayısıyla oldukça uygun alabilirsiniz. Ancak tabi o zaman da sizin aklınızı çelecek çok daha yeni modeller olacaktır, yani hangi makinayı alacağınıza şimdiden karar vermeniz zor gibi.

Tarih: 17 Temmuz 2008, 23:02 - İp: 85.***.**8.42
obafoto
obafoto (üye)
İstanbul / Firma

Makinayı değiştirene kadar üzerine dünya fark olan makina yerine lens almanı tavsiye ederim

Tarih: 18 Temmuz 2008, 13:11 - İp: 88.***.**1.171
eray0755
eray0755 (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

okuyunca simdi aklima geldi 40d ninn perde umru nedir ?

Tarih: 18 Temmuz 2008, 16:26 - İp: 85.***.**7.118
scoutooz
scoutooz (üye)
Ankara / Amatör

makinanızla ilgilrnirim. buraya numara yazmamışsınız. eğer 0541 642 91 11 den bana ulaşırsanız görüşebiliriz bu konuyu.ismim oğuz bende ankaradaym

Tarih: 18 Temmuz 2008, 18:26 - İp: 85.***.**6.102
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

[email protected] beni eklerseniz bi pazarlık yaparız eğer satmadıysanız

Tarih: 18 Temmuz 2008, 19:58 - İp: 85.***.**8.52
baryoniks
baryoniks (üye)
Ankara / Amatör

bir kaç kişiyle pazarlık yapsakta makina hala elimde ekledim görüşebiliriz.

Tarih: 18 Temmuz 2008, 20:12 - İp: 88.***.**2.121