harunnn
harunnn (üye)
Yurtdışı / Amatör

400d V A100

Merhabalar başınızı fazla şişirmemek üzere )) sadece 1 soru sormak istiyorum...
Sony a100 'deki SSS'in gerçekten çok büyük etkisi var mı titreşim önlemede,yani canon eos 400d ile karşılaştırıldığında çok fark ediyor mu ?Daha 22 yaşındayım ) ellerimin çok fazla titremesi gibi bir durum yok ama bu tarz makinalarda küçük bir titreşim ile çekilmiş fotografların çok abes durdugunu biliyorum.
Sonuç olarak bu makinalardan bir tanesini tercih etmeye karar verdim ve SSS'in çok fark yaratıp yaratmıyacağını ogrenmek istiyorum.(Sebebim ise tripod ile makine sanıyorumki hiç kullanmayacağım)
dipnotazarbey kalbinizi gereksiz kırdığım içinde kusura bakmayın.Yanlış değerlendirme yapmışım.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 00:29 - İp: 195.***.**5.14
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

valla o konuda ne desem boş...
ben 18-200 ile birlikte almıştım....şikayetim yok.

işte lensi takıyorsun, hiç çıkarmadan önüne ne gelirse çekiyorsun...

ama a100w alırsan iki lensin olur. 75-300 iyi bir objektif.

tercih senin. sigma 18-200 de iyi bir objektif...

Tarih: 3 Mayıs 2007, 02:03 - İp: 88.***.**2.146
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bencede kit lensle alacaksan a100 al..iki lens bence daha iyi bir secim ama orada bu secenek varmı bilmiyorum..bu arada buffalo hayırlı olsun..serbest kursude okudum ama cevap yazamamıstım

Tarih: 3 Mayıs 2007, 02:15 - İp: 88.***.**7.144
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

harunnn,
Titreşim önlemeye gençlik ya da el titremesi yönünden bakma sadece. Az ışıkta ve tripod olmadığı zaman sana çekim kolaylığı sağlayacağını düşün. Kolay gelsin.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 09:08 - İp: 88.***.**3.142
acemiaslan
acemiaslan (üye)
İstanbul / Meraklı

öncelikle titreşim engellemeye ihtiyacın yaşla falan alakası yok.ne kadar genç ne kadar kaslı olursanız olun 75-300 objektifi titretmeden kullanmak çok zordur.hele 300 e alıp bişeyler çekmeye kalkışınca cisimlerin nasıl dans ettiğini çok rahatlıkla göreceksiniz.bu durumda tripot şart.
ama a100 için konuşursak 18-70 ile kullanırken titreşim engelleme fazlasıyla iş görüyor.bir çok sitede titreşim engelleme özelliği açık ve kapalı fotoğrafların kıyaslaması var.
a100 2 model çıkartsaydı birinde sss özelliğini 200 ytl farkla satıyor olsaydı.ben 200 ytl fazladan verip SSS özelliği olan a100 ü alırdım.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 09:29 - İp: 212.***.**8.126