kirtish
kirtish (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

300d de Parameter1 Nedir?

bu makinayi aldigimdan beri genelde setup1i secip sharpnes contrast hue satur gibi ozellikleri hep en son stopta kullaniyorum... parameter 1 ve 2 birde adobe rgb var? bunlar nedir? nasil etki verdigini anlayamadim? Bilen varmi acaba"?

Tarih: 16 Nisan 2005, 23:57 - İp: yok
reeddereht
reeddereht (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

dostum parametre birde sharpness ve contrast birer adım fazla normalden yanılmıyorsam. parametre ikide ise herşey sıfır galiba. ama parametre birden daha yumuşak fotoğraf veren bir ayar bu. Diğer setlerde sen kendi kombinasyonlarını oluşturursun. Adobe rgb olayı ise photoshop ya da makinenle birlikte verilen cddeki photoshop elements 2.0 la fotoğraflarını işleyeceksen adobe rgb kullanabiliyorsun. Ne kadar etkili bilemiyorum tabiki. Ben şahsen set 1 kullanıyorum sharpness ve contrast +2 diğerleri 0

Tarih: 17 Nisan 2005, 13:13 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

parametre ikiyi eger ki bilgisayar yazilimi ile fotografi isleyeceksen kullanmalisin.. photoshop kullaniyorsan unsharp mask kullanman gerekecek mesela.. parametre olayi su: makineye sen dur ben fotografima kendim mudahele edecegim diyorsun.. benim sana tavsiyem; eger ki photoshop kullanabiliyorsan (veya benzeri bir yazilim) ve raw formatinda fotograf cekiyorsan parametre 2'yi kullanman.. parametre 1'i jpeg fotograflarinda kullanmak daha akilci; cunku jpeg fotograflari bir kere daha degistirmekle photoshop'da kaliteden odun vermis olursun, o yuzden birak makine karar versin.. ama raw formatinda olan fotografi 1000 kere bile degistirsen photoshopda kaliteden kayip olmaz..

saygilar.

Tarih: 30 Nisan 2005, 10:04 - İp: yok
kirtish
kirtish (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

iste bekledigim guzel bir cevap Allah razi olsun. Demek raw formatinda cekmemin faydasi olacak. Bundan sonra yasasin RAW ben geliyorum diyebilirsin
tesekkurler tekrar arkadaslar

Tarih: 30 Nisan 2005, 11:47 - İp: yok
mehmet_oncul
mehmet_oncul (üye)
Balıkesir / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba sizden bilgi edine bilirmiyim tele obtifler hakkında
650-1300 mm lik bir objektif var gittigidiyorda 500 ytl fiat olarak dijitaal canon serisi ile uyumlu olduğu söyleniyor ama markası belirtmemişler yardımcı olabilirmisiniz bana

Tarih: 8 Eylül 2007, 00:42 - İp: 88.***.**5.30
  • 1