mesutfb2005
mesutfb2005 (üye)
İstanbul / Amatör

3 Fotograf Makinasi...

Bir magazada kullanabilecegim 300 ytl civari hediye cekim mevcut ve bunun suresinin dolmasina 1-2 hafta kaldi. Bende hediye cekine ilaveten para ekleyip iyi bir fotograf makinasi almak istiyorum.

Bu makinanin profesioneller tarafindanda kullanilmasi benim icin önemli bir ayrinti. Fotograf makinalari konusunda pek bilgim olmadigi icin en sona eledigim 3 makina arasinda secim yapmamda yardimlariniz dokunabilir. Yapmak istediklerim doga fotograflari cekmek ve gercekten kaliteli görüntüler elde etmek. Kilometrelerce uzagi cekmek gibi bir niyetim yok bunuda belirteyim

Sony DSLR-A200K 18-70

Sony Alpha A350 18-70 mm

Canon EOS 1000D 18-55mm

Tarih: 30 Ocak 2009, 03:27 - İp: 92.***.**8.193
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

ilginç adamsın sevgili mesut..
zaten kilometrelerce öteyi çekemezsin bunun için teleskopun olmalı...
merak ettiğim hangi bilgi kriteri ile sen hangi model makineleri eleyebildin bu modeller nelerdi?? ve bu son üç tanesine nasıl karar kıldın?
fotoğraf eğitimi almayı düşünüyor musun?
selamlar

Tarih: 30 Ocak 2009, 22:38 - İp: 88.***.**9.57
mesutfb2005
mesutfb2005 (üye)
İstanbul / Amatör

Kusuruma bakmayin bu isle hic bir sekilde bir ilgim yok ancak hobby olarak baslamak istiyorum. Hic bir bilgim olmadigi icinde ucuz bir makina almak istemiyorum.
Hangi kiriterlerle bu makinalari eledigime gelincede, bu 3 makinayida yari fiyatlarina alabiliyorum. O nedenle bunlar arasinda karar vermekte oldukca zorlandim.

Ancak ben Sony DSLR-A200K 18-70 ile yavas yavas karar kilmaya basladim, cunku gercekten bana cok uygun fiyata gelicek. Eger digerleriyle arasinda buyuk fark olsayi digerlerinide degerlendirirdim ancak, dedigim gibi sadece hobby icin kullanacagim...

Tarih: 30 Ocak 2009, 23:52 - İp: 92.***.**8.193
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sanırım yanlış karar vermek üzeresin
sony senin için iyi bir tercih olmayabilir çünkü fotoğraf makinelerinde makine kadar lens seçenekleride çok önemlidir.sony de dilediğin lens seçeneklerini bulamayabilirsin.
Ben senin yerinde olsam o hediye çeki ile kolaylıkla satabileceğim bir ürün satın alırdım sonrasında o ürünü birine satıp paraya çevirdikten sonra örneğin ikinci el bir canon eos 300 d veya nikon d 100 veya fuji s 1/ s 2 pro makinelerden birini satın alır daha sonra bu body e param oldukça lens yatırımı yapardım.daha sonra body yetersiz gelmeye başladığında daha üst gelişkin body ler alır bu lenslerimi yeni makinemde kullanırdım.
Her markanın lensi sadece kendi makinesinde kullanıldığı için örneğin canonun lensini nikonda kullanamazsın bu nedenle ilerde sony sana yetmemeye başladığında sony makineyi satmakta zorluk çekeceğin gibi elinde kalma olasılığı bile fazla olduğu düüncesindeyim.elindeki ekipmanın elinde kalması veya para etmemesi ileride senin gibi bir amatör için pek te iyi olmayacağını düşünüyorum

Tarih: 31 Ocak 2009, 00:34 - İp: 88.***.**9.57
mesutfb2005
mesutfb2005 (üye)
İstanbul / Amatör

Dediginiz noktalari yarin bir kez daha gözden gecirip birde o sekilde degerlendirme yapacagim. Ilginize tesekkürler.

Tarih: 31 Ocak 2009, 01:15 - İp: 92.***.**8.193
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

burkay'ın cin gibi fikrine bir katkı yapmak istiyorum, bilgin olmadığını belirttiğin için:
fujiler nikon makinelere uyumlu objektif kullanıyorlar (fuji ve nikon arasında geçiş yapabilirsin ve objektifi bol bulunur)

Tarih: 31 Ocak 2009, 12:08 - İp: 88.***.**4.16
mesutfb2005
mesutfb2005 (üye)
İstanbul / Amatör

Fazla bir secenegim yoktu bende Nikon D60 18-55 Aldim. Düsünceleriniz nedir bu makina üzerine?

Tarih: 31 Ocak 2009, 20:10 - İp: 92.***.**8.193
yabree
yabree (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

küçük, hafif, hızlı ve güzel makina. Gövdesinin pürtüklü plastiği sanki 1000D den daha iyiymiş gibi görünüyor, fakat farklı olduğunu düşünmüyorum. Tek dezavantajı her istediğin lensi otomatik olarak kullanamayacaksın. Fakat aksesuar ve lens sıkıntısı çekmeyeceğin bir marka.

Tarih: 6 Mart 2009, 00:34 - İp: 92.***.**8.136
  • 1