tonaran
tonaran (üye)
İzmir / Meraklı

Sony H5 İle İlgili Soru! [:?:]

HERKESE MERHABALAR!

SONUNDA AYLARCA YAPILAN İNCELEMELERDEN SONRA SONY H5 ALDIM.

BİLGİ VERMEK İÇİN SÖYLÜYORUM: SONY H5 + ÇANTA + 1 GB KART'I TOPLAM 1.414 YTL. YE ALDIM. TOPLAM 15 TAKSİT.
WALLA DIŞARDAN GETİRTME İMKANI OLANLAR MUTLAKA DIŞARDAN ALSIN.

BENİM SORUM İSE ŞU. MAKİNA DAHA 3-4 GÜNLÜK OLDUĞU İÇİN MAKNAYA TAM HAKM DEĞİLİM. H5 İN TARİHİ VEYA ZAMANI ÇEKİLEN FOTOĞRAFA BASMA ÖZELLİĞİ VAR MI?
ARADIM ARADIM BAYA AMA BULAMADIM. GERÇİ TARİH VE SAAT AYARI VAR AMA TARİH SAATİ FOTOĞRAFA BAS YADA BASMA GİBİ OPSİYON GÖREMEDİM.

SANKİ BİR YERLERDE BU MAKİNANIN BÖYLE BİR ÖZELLİĞİ YOK DİTE OKUDUM GİBİ HATIRLIYORUM. BELKİ DE YANLIŞ HATIRLIYORUMDUR.

KISACASI BU KONUDA BİLGİSİ OLAN H5 SAHİBİ OLAN YADA OLMAYAN ARKDAŞLARDAN YARDIM BEKLİYORUM.

ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER!

SAYGILARIMLA,

TOLGA ONARAN

Tarih: 21 Temmuz 2006, 13:22 - İp: 213.***.**8.10
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Yeni makinan hayırlı vede uğurlu olsun..
Benimde almayı düşündüğüm bir makina.. Tecrübeleri paylaşmanı sabırsızlıkla bekliyorum. Makinanın seni şaşırtan ve hüsrana sebep olan yanlarınıda paylaşırsan sevinirim.
Senin sorun hakkında bir fikrim yok. Belki ilkerin (dadanagast) fikri vardır. onu bu topikten/mesajından haberdar edeceğim.

Tarih: 21 Temmuz 2006, 13:56 - İp: 85.***.**5.232
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

makinen hayırlı olsun..
üzgünüm ama h5 de fotoğrafların üzerine tarih ve saat basamazsın....

Tarih: 21 Temmuz 2006, 14:07 - İp: 85.***.**8.150
tonaran
tonaran (üye)
İzmir / Meraklı

Teşekkürler "feridunb"!

Tahmin ettiğim gibiymiş demekki. Ancak makinenin bilgisayar yazılımında fotoğrafları bilgisayara aktardığınız zaman çekilen günlere, ayalara gibi ayırabliyor. Yani outlook un aylık görünümüdeki gibi karelere ayırıp günleri, o gün çekilenleri o günü üstüne koyuyor.

Esasında tarik koymak için opsiyon olsaymış iyi olurmuş. Neyse bu öellikde olmayı versin.

Bir şey söyliyeyim. Makinanın LCD ekranı görülmeye değer.
Ayrıca bazı forumlarda tutuşu rahat değil diye okumuştum.
Bence makina ergonmik açıdan gayet güzel!!!

Tarih: 21 Temmuz 2006, 14:26 - İp: 213.***.**8.10
aattaa
aattaa (üye)
Ankara / Amatör

fotoğrafın üzerinde tarih olması iyi değil zaten...bu pc ortamında hep kayıtlı kalacaktır ve görüntü kirliliği de yaratmayacaktır....ben de 10 gün önce aldım...insanı az da olsa slr makineler özendirecek bir yapısı var ve sizi yarı profesyonel yapabilir bence...objektif halkasını sürekli takılı taşımanız iyi olur..hem koruma amaçlı hem de slr görünümü açısından..her ne kadar orjinal gövdeye göre daha basit bir malzeme olsa da...eğer yoksa mutlaka bir tripod edinin...harika gece çekimleri için buna ihtiyacınız olacak...şimdilik titreşim önleme sisteminin çok işe yaradığını hissedemedim...cihaz açıkken içten gelen bir hırıltı var, bu o sistemin çıkardığı ses...sürekli oynayarak ve denemeler yaparak edinebileceğiniz bilgiler bunlar zaten...kitapçığını sık sık karıştırmak faydalı...iyi günlerde kullanın

Tarih: 21 Temmuz 2006, 14:55 - İp: 85.***.**6.19
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

tonaran ve aattaa
sizlerin dudaklarınızdan çıkacak kelimeleri merakla bekliyorum..
tecrübeleriniz benim için çok önemli.. fırsat buldukça yazın..
şimdiden yazdıklarınız ve yazacaklarınız için çok teşekkürler.

Not : bu topiği en sıkı takip eden ben olacağım sanırım

Tarih: 21 Temmuz 2006, 16:02 - İp: 85.***.**5.232
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..

bilgisayarina aktaracagin fotograflarinda saat/tarih'in fotograf ustlerinde olmasina zaten gerek yok, cunku saat ve tarihi kolaylikla gorebilirsin.. cybershot viewer'da istedigin gibi fotograflari ayirma secenegin varmis..

printlerde ise, fotografin uzerine saat/tarih atabilirmissin.. kullanma klavuzunun 87.ci sayfasinda belirtilmis..

Tarih: 21 Temmuz 2006, 16:19 - İp: 62.***.**2.10
tonaran
tonaran (üye)
İzmir / Meraklı

Çok saol "dadanagast"!!!

Walla kullanım kılavuzununa daha detaylı bakmamıştım.
Sen hemen gönderdn saolasın!!!
Zaten ne topic açsam, 2 dakika sonra senin cevabın geliyor!
Makinayı bş vakit buldukça karıştırıyorum!
Ancak hemen pil almam lazım!
Malum LCD ile ve şu aralar devamlı karıştırırken pil çabuk gidiyor!
Bu GP nin pillerinden almayı düşünüyorum!
4 adet 2700 mah lik ve çabuk şarj eden makinadan!

Bir de zırt pırt macro deniyorum!
Makinayı devamlı yapıştırıyorum bir yerlere!
Bazen güzel çekiyorum bazen de kararık çıkıyor!
Neyse kullanma kılavuzu, bu forum ve kurcalama ile ileride çok daha iyi kareler yakalayacağıma inanıyorum!

Herkese iyi haftasonlar!

Tarih: 21 Temmuz 2006, 16:41 - İp: 213.***.**8.10
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

feridunb tarih basmamak lazım zaten fotografın estetiğini bozuyor. İlla tarih basacaksan eger makinanın saat tarihi ayarlı ise exif bilgilerinde kaydedilir zaten cekim saati ve tarihi...Ac photoshopu olmadı paint i estetik ve şık bir yazı karekteriyle yaz tarihi istedigin yere istediğin gb...
Tavsiye ederim daha güzel olacaktır...

Tarih: 22 Temmuz 2006, 05:12 - İp: 85.***.**2.144
  • 1