luka09
luka09 (üye)
Aydın / Amatör

Sony F 828 C:13:01 Hata Mesajı

Sony f 828 makinanın içinde kart yokken herşey normal çalışıyor .COMPACTFLASH KARTI TAKINCA MAKİNA AÇILMIYOR ANCAK şarj aleti ni takıınca makinaya açılıyor o zaman da C:13:01 hata mesajını veriyor. makinayı defalarca resetledim ... yine olmadı kartı normal kart okuma cıhazı ile pc de okutuyorum hiç bir sorun yok. f 828 de karta format atamıyorum cf kart hatası veriyor... yardım edebilecek var mı?

Tarih: 9 Ağustos 2006, 14:44 - İp: 81.***.**5.210
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Öncelikle sorunun kartla ilgili olduğunu söyleyeyim. Özellikle Sony'lerde daha sık rastlanan bir durum ve kart muhtemelen eski bir kart. Yapabileceklerin ise sınırlı. Kartı bilgisayarında "FAT" dosya sistemi ile formatlayıp makinede denemelisin. Eğer formatlamadan önce içindeki fotoğrafları kurtarmak istiyorsan;

http://download.pcinspector.de/pci_us_smartrecovery.exe

adresindeki programı kullanabilirsin...

Sevgiler...

Tarih: 9 Ağustos 2006, 16:42 - İp: 88.***.**8.201
luka09
luka09 (üye)
Aydın / Amatör

pc de defalarca format attım yine düzelmedi .
ayrıca bir kartım daha var ondada aynı sorunuveriyor...

Tarih: 9 Ağustos 2006, 17:21 - İp: 81.***.**5.210
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Format attın ama FAT mi attın FAT32 mi?

Tarih: 9 Ağustos 2006, 17:45 - İp: 88.***.**8.201
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

luka09 merhaba..
internette birisi soyle demis..
ilk once, kamerani sarja bagla.. sonra karti, parmaklarinla ileri geri hareket ettir.. gerekirse cikarip yeniden tak..
o kisinin de f828'i varmis ve ayni errror mesajini almis.. ama karti hareket ettirmekle cozmus sorunu..
kart eger ki makinede calisir hale gelirse de karta format at..

bazi eski ve yuksek kalitede olmayan cf kartlarinda bu sorun yasanmis.. belki de en iyi cozum kaliteli bir cf kart alman.. (tabii ki kullandigin karti bilmeden konusuyorum.. belki de iyisinden kullaniyorsundur..)

Tarih: 13 Ağustos 2006, 13:12 - İp: 62.***.**2.10
didan
didan (üye)
Yurtdışı / Amatör

karti fat32 degil fat olarak formatlayin
daha sonra sony nin firmwareini update edin (etmediyseniz)
makineyi bi elektronikciye goturup veya siz bizzat kontakt sprey alip kart okuyucu yuvasina biraz sıkın... gene duzelmezse sanssiz sayilmazsiniz cunku f828de cift kart destegi var ve memorystick kullanmaya devam edersiniz.

firmware :
http://www.sonydigital-link.com/DIME/firmware/F828/v20_info.asp?l=en

Tarih: 27 Ağustos 2006, 12:18 - İp: 81.***.**0.82
  • 1