tabiatdost
tabiatdost (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Sonsuz Ayarları Hakkında

merhabalar 4/5 ay kadardır nikon D70 kullanıyorum aynı ekipmanı kullanan başka gönüldaşların fotoğrafları daha net.makinamda (nikon D70) de sigma aspherical macro 28 mm kullanıyordum,nikon nikkor 70-210 1.4 5.6 kullanmaya başladım.hala makinanın sağ ön ve arkada bulunan sonsuz çevirme düğmelerinin ne işe yaradığını çözemedim.bu konuda beni aydınlatırsanız minnettar olurum.sağlıcakla kalın.teşekkürler.

Tarih: 1 Aralık 2009, 10:14 - İp: 212.***.**6.100
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Bahsettiğiniz çevirme kadranlarının tek bir görevi yok..Makinenin çeşitli ayarları esnasında görev alıyorlar..en basitiniden örnek verecek olursak diyafram ve enstantane ayarını dahi bu mod kadranlarını çevirerek değiştirerek yapabiliyorsunuz..

Tarih: 1 Aralık 2009, 11:51 - İp: 94.***.**4.34
tabiatdost
tabiatdost (üye)

ilginize teşekkürler.peki ne çekerken ne yapmalıyım.örn...
macro da ön mü.?arka sonsuz düğmesimi.yada uzak odağı çekmek istediğimde gibi.saygılarımla.

Tarih: 1 Aralık 2009, 16:03 - İp: 212.***.**6.100
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

enstantane ve diyafram nedir, forumda aratıp bilgi edinirseniz daha iyi olur diye dusunuyorum.
dslr yi simdiye kaadr otomatik ayarlarlamı kullandınız

Tarih: 1 Aralık 2009, 19:41 - İp: 78.***.**3.187
tabiatdost
tabiatdost (üye)

gün boyu forumda dolaşıyorum epey faydalı bilgiler var,ilginize teşekkürler.

Tarih: 1 Aralık 2009, 21:58 - İp: 78.***.**7.50
tabiatdost
tabiatdost (üye)

Çok oluyorum ama bu sonsuz düğmeleri nasıl çalışıyor birkaç nesnelere odaklanıyorum.sonsuz düğmeleri ile oynuyorum fakat hiçbir değişiklik olmuyor.çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım.

Tarih: 2 Aralık 2009, 15:27 - İp: 212.***.**6.100
  • 1