the_photgrpher
the_photgrpher (üye)
Yurtdışı / Amatör

Perde (shutter) Nasıl... ?

Dijital bir fotoğraf makinasının (örn. Nikon D700) ikinci el alınınca shutter değişmişmi yoksa makinanın orjinalimi nasıl bakılabilir bilen varmı arkadaşlar?

Tarih: 2 Mart 2017, 15:08 - İp: 194.***.**0.64
mesut.
mesut. (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Eğer nikon yetkili servislerinin olduğu bir ilde yaşıyorsanız, yetkili servise gidin, rica edin, sizden parada almazlar, gözünüzün önünde cihazı bilgisayara takarlar, ve Obtüratörün seri numarasına bakıp, o cihaza ait olup olmadığını anlayabilirler, olaki olmazsa ordaki usta değişip değişmediğini gözle kontrol ederek yine anlar.

Tarih: 27 Mayıs 2017, 10:26 - İp: 95.***.**7.8
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

D700 yaşında bir makinada, Shutter'ın değişmiş olması, orijinal olmasından daha iyi. Yeni olduğunu gösterir. Neden bilmek istiyorsunuz ?

Tarih: 27 Mayıs 2017, 21:02 - İp: 64.***.**6.111
the_photgrpher
the_photgrpher (üye)
Yurtdışı / Amatör

Mesut Bey, cevabınız için teşekkürler.. Nikonun bunu kontrol edebileğini düşünmüştüm ama malum günümüzde parasıyla bile olsa insanlar herhangi bir hizmet vermekten eziyet duyar ve müşterisine bunu hissettirir hale geldikçe insan artık maalesef mağdur kalmayı tercih ediyor bazen. Ben bu shutter ile ilgili soruyu daha çok kendi imkanımla bakabileceğim bir program yada internet sitesi varmı diye öğrenmek istemiştim.

Paperman, sizinde cevabınıza teşekkür ederim. D700 aldım kullanıyorum artık. Shutteri 35 binde kozmetik durumuna bakıp göz kararı orjinal shutter olduğuna kanaat ettim ve aldım. Değişmiş olması belki dediğiniz gibi fark etmez hatta daha iyi de olabilir ama ben ne ürün olursa olsun değişeni oldumu hevessiz kalıyorum kendimi bildim bileli

#the_photgrpher' tarafından 28.05.2017 10:02:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mayıs 2017, 22:25 - İp: 77.***.**1.252
  • 1