triofx
triofx (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus E-510 (acil)

http://www.uruninceleme.com/incelemedetay.aspx?Id=46

Fokal çarpanı 2X deniliyor yani 14mm olan lens 28mm alglaniyor bu da demektir ki 10mm lensiniz bile olsa makro cekim yapmaniz mumkun degil....

Bunun uzerine , Beyaz elektronikle konustum teknik servisten bir bey sensorlerinin diger firmalardan farkli oldugunu ornegin bir cmos benzeri olmadigindan AFS ile ilgili bir durum oldugundan vs. kisacasi makinanin bir nikon yada canon 14mm ile ne ceker cikartirsa aynisini verecegini soyledi , sahsimda sizin degerli goruslerinizi almak ihtiyaci hissetti , bu makinanin olumlu olumsuz niteliklerini bilenler lutfen yorumlarini eklesinler 10 gune makinayi alicam buyuk bir handikapi varsa baska bir markaya kayayim , ilginize tesekkuler.

Tarih: 12 Kasım 2007, 14:33 - İp: 62.***.**6.23
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Bir nikon yada canon ne çekerse aynısını çeker doğru ama tek bir farkla nikonla çektiğin ör: 10-20mm lensle 10mm de 15mm ye denk gelen görüş açısını kaydedersin aynı fotoğrafı olympusla çekersen 10mm de 20mm lik görüş açısını kaydedersin.
Makro çekimde ise lensin mm sine göre değil lensin makro kabiliyetine göre makro çekebilirsin. Şöyleki 10mm lik bir lensle çekeceğin makro 50mm makro bir lensin çekeceğinden daha ufak ve detaysız olur. Makinayı kullanmadım hatta görmedim bile ama Pazarbey sitenin kadrolu makrocusu bu makine ile oldukça ilgilenmişti. Bir de ona sor istersen. Daha fazla yardımcı olabilir.

Tarih: 12 Kasım 2007, 18:27 - İp: 88.***.**4.188
bidakka
bidakka (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Yakın zamanda ismi lazım değil bir fotomarkette bana Canon marka lensi '' Ağabey al bunu Pentax 'ına da olur . Diye satmaya çalıştıklarında nazikçe uyarmaya çalıştım . Daha dün bir Nikon ' cuya sattım ağabey demezmi. Şaka değil . gerçek . Çarpan belli . Çarptığında çıkacak sonuçta belli . sakın yanılgıya düşmeyin . 50mm x 1.5 = 75 mm ve 50mm x 2= 100 mm . Haaa ikisinde de Muhlis Bey ve Yavlum Mithat hep aynı birinde daha uzak , birinde daha yakın olacak . Fotoğraf ile değilde karikatürle örneğim Size o cevabı veren Muhtereme ithaf olunur .

#bidakka' tarafından 13.11.2007 02:36:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Kasım 2007, 02:33 - İp: 78.***.**8.45
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

E510 örnekleri gerçek hayattan.

Tarih: 13 Kasım 2007, 12:26 - İp: 195.***.**0.27
triofx
triofx (üye)
İstanbul / Amatör

cvplar icin tesekkurler

Tarih: 13 Kasım 2007, 12:50 - İp: 62.***.**6.23
eco
eco (üye)
İstanbul / Meraklı

bende olympus e 500 aldım geçenlerde daha önce nikon d70s kullanıyordum. ne diyeyim makine umduğumdan daha performanslı çıktı. hem fotograaf çekimi hem özellikleri çok yüksek seviyede. yanında iki adet lenste veriyorlar buda bir avantaj. otofocus u flash ile yaptığı için sorun oluyor aşadığım tek problem bu tabi benim lensimlede alakalı olabilir bende 17,5 - 45 ve 40 - 150 lensler var. hiç makro çalışması yapmadım o yüzden makro hakkında bişey diyemem ama alınmayacak makine değil. tabi paran çoksa nikon tercihin olmalı çünkü materyal desteği çok fazla

Tarih: 14 Kasım 2007, 23:49 - İp: 85.***.**8.254
  • 1