ucanteneke
ucanteneke (üye)
İzmir / Amatör

Nikon D80 de Hdr

Nikon d80 de hdr kullanımıyla ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekürler...

Tarih: 1 Temmuz 2008, 20:39 - İp: 78.***.**8.103
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

merhabalar

hdr çekmiş olduğunuz fotoğrafa sonradan yapılan dijital bilgisayar müdahalesidir. marka ve model ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

forumda hdr diye aratırsanız çok ayrıntılı ve faydalı bilgiler bulabilirsiniz..

Tarih: 1 Temmuz 2008, 23:06 - İp: 78.***.**0.70
ucanteneke
ucanteneke (üye)
İzmir / Amatör

Açıkçası hdr konusunda temel olarak bilgi sahibiyim ama benim daha çok öğrenmek istedim d80 kullanıcılarının hdr konusundaki deneyimleri çalışırken dikkat etikleri hususlar gibi daha çok d80 makinesinin hdr performansını merak ediyorum..

Tarih: 2 Temmuz 2008, 13:09 - İp: 78.***.**8.103
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

çekmiş olduğunuz fotoğrafa sonradan yapılan dijital bilgisayar müdahalesidir. marka ve model ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

denmiş. Bu nedenle, bir makinenin "hdr performansı" diye bir şey söz konusu değildir.

Tarih: 2 Temmuz 2008, 15:00 - İp: 195.***.**1.17
manu11
manu11 (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.flickr.com/photos/bcnbits

bir göz at istersen ...

saygılar..

Tarih: 14 Eylül 2008, 02:47 - İp: 85.***.**7.236
network_foto
network_foto (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Merhaba Dostum,
HDR bir fotograf işleme tekniğidir. Bildiğim kadarıyla hiçbir makina HDR fotograf çekemez. Sadece (farklı pozlamalar yapılabilen hemen her makinede) çekilen resimler b,r program yardımıyla HDR resme dönüştürülür. Verimli sonuç alabilmek için minimum 3 kare çekmelisin. ama ne kadar çok kare çekersen farklı detayları ön plana çıkarabileceğin için daha ggüzel bir çalışma elde edersin. Ben de D80 kullanıcısıyım. Program olarak ben Photomatix Pro 3 kullanıyorum sana da tavsiye ederim.

Daha detaylı bilgiyi sağolsun omerk açıklamış: http://forum.netfotograf.com/photo_technics.asp?msg_id=18226

Tarih: 4 Ocak 2009, 18:10 - İp: 81.***.**2.58
  • 1