dogan54
dogan54 (üye)
Kocaeli / Amatör

Nikon D70 Display

Fotoğraf makinamı yeni aldım,çekim yaparken ekran kapanıyor
sadece izlerken açık kalıyor ve çekime geçerken kapanıyor.Yani sadece vizörden bakarak çekebiliyorum yardım..

bitpire ' nin aşağıda verdiği linkten de anlaşılacağı gibi LCD ekrandan bakarak çekim yapmanın mümkün olduğu anlaşılıyor..
bana saygı sınırlarını aşarak cevap verenlere ithaf olunur..!

#dogan54' tarafından 18.06.2005 16:43:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Nisan 2005, 05:51 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Şaka değil Sn. Adopro üstadım. Sen linki tıklayıp baktın mı? Adamlar böyle bir alet yapmışlar. Adaptör yardımıyla hemen hemen piyasadaki bütün DSLR'lere takılıyor. LCD'den canlı görüntü alıyorsun.

Tarih: 1 Haziran 2005, 16:48 - İp: yok
ugur photo
ugur photo (üye)
Ankara / Firma

sevgili bitpire, bak yine yanlış anlıyorsunuz birbirinizi..!
adopro,dogan54 e cevap veriyor,D70 in LCD sinden hareketi göremiyor diye! sen se sana yazdığını sanıp, şaka değil diyorsun!
sonrada güzel forumlar çıkıyor ortaya aslında! öyle değilmi bitpire,adopro?

Tarih: 1 Haziran 2005, 19:45 - İp: yok
marlboro
marlboro (üye)
İstanbul / Meraklı

Vizorden bakmadıkca ne anladım ben o DSRL den gider 8800 alırdım
vizorden bakacan flasi gorecen pozlamayı gorecen ısıgı gorecen gorecende gorecen

Tarih: 1 Haziran 2005, 22:40 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ugur photo beni anlamaya başladın teşekkürler
saygılar,

Tarih: 2 Haziran 2005, 09:27 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Ben, artık DSLR'lerde de LCD'den bakarak çekim yapmaya olanak sağlayan bir alet icat edildiğini dolayısıyla, Doğan54 'ün bu sorusuna biraz da alaycı bir şekilde verdiğimiz cevapların artık geçerliliğini kaybettiğini belirttikten sonra hala Adopro'nun, Doğan54'e "DSLR'lerde sadece vizörden bakarak çekim yapılır, şaka mı bu?" diyebilmesi için benim gönderdiğim linke bakmamış olması lazım. Artık "DSLR'lerde sadece vizörden bakarak çekim yapılır" diyemeyiz, isteyen bu aleti alıp Lcd'den de görerek çekim yapabilir. Kıssadan hisse: Bize saçma görünen sorular soranlara karşı bu şekilde alaycı bir uslup kullanmamalıyız. Gün gelir onlar haklı çıkabilir. Hiç birimiz DSLR'lerde sadece vizörden bakılarak çekim yapılabildiğini 7 yaşında öğrenmedik. Ben kendi adıma doğan54'e böyle bir cevap verdiğim için gerçekten utanç duydum. Yarın bir gün havaya atınca yere düşmeyen makine de yapabilirler belli mi olur.

Tarih: 2 Haziran 2005, 18:09 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Tabii aibi yaa bencede vizörden bakıp çekmek daha zevkli.
Ama bu kameranın bazı avantajları vardır.Yinede almakta fayda var.

Tarih: 2 Haziran 2005, 21:06 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Dadanagast gözünaydın Digital Angle finder İngiltere'de 120 pounda satışa sunulmuş. Dpreview'da haberi var.

Tarih: 8 Haziran 2005, 13:37 - İp: yok
macromurat
macromurat (üye)
İstanbul / Firma

bende almak isterim o makinadan nerde nerde

Tarih: 11 Haziran 2005, 22:30 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

makina değil o macromurat.elektronik bir düzenek ile görüntüyü dslr deki lcd ye aktarıyor.ve kompakt bir nakina gibi oluyor.

Tarih: 12 Haziran 2005, 19:10 - İp: yok
dogan54
dogan54 (üye)
Kocaeli / Amatör

bitpire.. çok teşekkür ederim,demek ki olabiliyormuş..(ilave aparat takılarak ekrana bakıp çekim yapmak mümkünmüş)Bana saygı sınırını aşarak cevap verenlere ithaf olunur...
Saygılarımla.

Tarih: 18 Haziran 2005, 16:42 - İp: yok