beyaz
beyaz (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D70

arkadaşlar bu nasıl makine ya yüzler accayip patlıyor bu sb800 ve d70 hakkında bilgi sahibi olmam lazım kaç gündür kafayı yiyecem bana birleri yardım etsin... En azından WB hakkında bana bilgi yollayın...

Tarih: 24 Nisan 2004, 23:08 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili beyaz ,

stüdyoda flaş konuya uzaksa ışık sert yakınsa yumuşak sonuç verir buna dikkat ettin mi? Flaşlarını maximumda mı açık bıraktın?

Hiç sonuç alamadığın taktirde karfo karacasulu'nun eğitim müdürünü ara .

Selamlar...Murat Özdemir   www.burukay.com

Tarih: 25 Nisan 2004, 15:15 - İp: yok
edemirci
edemirci (üye)
Denizli / Profesyonel Fotoğrafçı

Selam sevgili beyaz
Nikon D70 Türkiye'ye tanıtım amaçlı gönderildiğinde ilk gelen 4 adetlik postanın birini ben almıştım. Makinamın sayacı şu an beş bin lerde... Gayet memnunum. Bence önce Türkçe kullanma klavuzunu en az 2 kere okumalısın. Ondan sonra makinayı eline almalısın. Bir dizi fotoğraflar çektikten ve bunları inceledikten sonra tekrar en az 1 kere daha klavuzu yeniden okumalısın. Nefis bir takıma sahipsin. Makinayı S ayarına getir ve diyaframı 5 ile 8 aralığında kullan patlama yok olacaktır. Ayrıca Vivid ayarını kullanırsan daha iyi sonuç elde edersin. Mutlu olacağın sonuçlar göreceksin...

Tarih: 8 Haziran 2005, 13:32 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Sn. edemirci;

İnşallah beyaz hayatta ve sağlığı yerindedir. O günden beri haber alamıyoruz kendisinden.

Tarih: 8 Haziran 2005, 14:18 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

flaşı ttl demi kullanıyorsunuz

Tarih: 8 Haziran 2005, 18:51 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

Sevgili @bitpire nin yorumunu okuyup ta mesajın atılış tarihini görünce koptum

Mesaj hotlamış resmen 1 yıldan fazla olmuş ......

#viiiizzzz' tarafından 11.06.2005 13:56:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Haziran 2005, 14:01 - İp: yok
macromurat
macromurat (üye)
İstanbul / Firma

nikon d70 mükemmel makinadır sb 800 de öyle makinayı hangi ayarda kullanıyorsun? tabiki kullanım kulavuzunu mutlaka oku ama pratik bilgiler makinayı p konumuna al flash ıda ttl al wb ayarınıda flash işaretine getir asayıda otomatik deyse çıkar 200 asaya al bu konumda mükemmel sonuç alacan belki bazı karelerde sharpın vere bilirsin onuda menü den giri yorsun eğer bunlardan sonuç alamazsan hangi menüde kullandığnı yaz lütfen daha doğru bilgi verme şansımız olsun.

Tarih: 11 Haziran 2005, 22:23 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

merhaba saygılar arkadaşım
d 70 i nerde kullanıyorsun , stüdyo da kullanıyorsan ıso ayarını kapatmalısın makina otomatik olarak ıso yapabilir .
csm menüden ayarla

Tarih: 11 Haziran 2005, 22:33 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

arkadaslar yapmayin etmeyin lutfen; bitpire ve viiiizzz soylemisler zaten, kimse mi okumuyor digerleri ne yaziyor diye? beyaz o mesajini 1 seneden once atmis; artik hayatta mi degil mi o bile bilinmiyor; kime cevap veriliyor?
eminim artik kafayi yemiyordur da.. 1 sene icerisinde halen daha cevap bulamadiysa buyuk ihtimalle ilacli tedavi falan goruyordur su anda..
..
benim anlayamadigim nasil bulunuyor bu konular da gundeme getiriliyor?

Tarih: 12 Haziran 2005, 22:04 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Tarih: 12 Haziran 2005, 22:30 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

olmaz böyle arkadaşım nerelerdesin cevap yazıyoruz konuşan yok nedir bu
yönetici uyuyormuy.......

Tarih: 14 Haziran 2005, 17:36 - İp: yok