utkusezer
utkusezer (üye)
Bursa / Amatör

Nikon D5000 Video Çekimimde Dalgalanma

iyi günler
benim sorunum d5000 ile video çekerken ve live modunda resim çekerken lcd ekranda analog dalgalanma olması ( hani digital makine ile tv ekranına bakarken oluşan siyah dalgalanma) özellikle yarım deklanşörde bu artmakta.
makinemde 18-55 kit lens var . filtre kullanıyorum ama filtre yokken de aynı durum oluşuyor. video çekim ayarlarını değiştirerek ve fabrika ayarlarına dönerek de denedim ama sorun devam etmekte. hafıza kartım orjinal nikon 8 gb lik olanından ve bütün donanınım orjinal nikon. daha önceleri böyle bir sorunum yoktu. servise göndermeliyi miyim.
teşekkürler.

Tarih: 30 Ocak 2011, 13:03 - İp: 85.***.**1.80
mapavri78
mapavri78 (üye)
İstanbul / Amatör

bu durum bir arıza değildir servise götürmenize gerek yok.Aynı olay benim d90 da var bu durum için yapılacak tek şey doğal ışıkla çekim yapmak nedenine gelince florasan lambalar saniyede 60-70 kez patlıyor ve bu hızlı patlamaları gözümüz farkedemiyor ama kamera hızlı olduğu için bunları farkediyor ve aynen kaydediyor.Sinir bozucu bir durum fakat yapacak bir şey yok aynı çekimleri sarı ışıkta veya doğal ışıkta yapın bu kaymaların olmadığını göreceksiniz.

Tarih: 3 Mart 2011, 21:04 - İp: 88.***.**5.152
  • 1