gagavuz1
gagavuz1 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D3100 Videoda Sürekli Netleme

Arkadaşlar makinemde video modunda bir türlü sürekli focus yapamadım.af-c modunda sürekli deniyorum ancak bir türlü başaramadım.bu işi tam anlamıyla anlatabilecek bir arkadaş var mıı? şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 25 Aralık 2011, 01:49 - İp: 46.***.**6.148
burak33
burak33 (üye)
Ankara / Meraklı

o makinede bildiğim akdarıyla video modunda AF tuş aracılığıyla veya manuel yapılabiliyor bahsettiğiniz gibi bir odaklama yapılamıyor malesef

Tarih: 26 Aralık 2011, 00:39 - İp: 78.***.**6.189
evolife
evolife (üye)
İstanbul / Amatör

AF-F olacak. Full time af o zaman yapabilirsiniz. birde lens üzerinde focus modu auto da olsun ne olur olmaz söyleyeyim dedim.

Tarih: 26 Aralık 2011, 15:16 - İp: 88.***.**8.62
gagavuz1
gagavuz1 (üye)
İstanbul / Amatör

af-f modunda deniyorum.netlemeyi arada bir yapıyor.ama genelde tam olarak nesneleri takip edemiyor video modunda.bulunduğum ortamda ışığın az olmasından mı kaynaklanıyor bu acaba?ben hızlı bir şekilde takip etsin istiyorum nesneleri çünkü.

Tarih: 26 Aralık 2011, 18:19 - İp: 46.***.**6.148
evolife
evolife (üye)
İstanbul / Amatör

Makine bu kadar yetiyor ne yazık ki Ayrıca ışık yetersizde zaten fokusta zorlanır. Neyse D3100 Nikon' un ilk Full Time AF' ye sahip fotoğraf makinesi. Bu yüzden çok bir şey beklememek gerekiyor Şu an fotoğraf makinelerinde videoda full time af işini en iyi sonylar yapıyor. hatta sony lerde nikon lardaki gibi fokus yaparken görüntüde ileri gidip gelme gibi bir şey olmuyor.

Tarih: 26 Aralık 2011, 23:25 - İp: 88.***.**0.90
tulubmilwa
tulubmilwa (üye)
Antalya / Amatör

bende d3100 sahibiyim.bilmiyorum uzun zaman önce yazmışsınız bu sorunu ama yardımcı olmak istedim.AF-C moduna almanız gerek.Yani Auto focus olayı continuous olmalı.Eğer ışık ÇOK ama ÇOK zayıfsa söyledikleriniz söz konusu olabilir.Geri kalan durumlarda sürekli servo modu takip etmek istediğiniz her nesnenin üzerine gelip bir iki saniye beklediğinizde netlemesini sağlayacaktır.

Tarih: 12 Ocak 2012, 13:18 - İp: 95.***.**0.209
  • 1