pergamon
pergamon (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Nikon D200 Bilgi

sonunda aldım d200 isteyenlere hakkında bilgi verebilirim hepinize iyi günler

Tarih: 8 Aralık 2006, 07:13 - İp: 85.***.**4.146
pergamon
pergamon (üye)

sayın komezec zaten -mişli -muşlu konusmamın sebebi o konuda kesin bi bilgimin olmaması ve baskasından duymus olmam sanki ben kesinlikle oyle dedimde baskalarını yanıltıcam, yinede kusura bakma bu sekilde dusunuyosan, yakında ornek olması amacıyla fotograf gondericem hepinize iyi gunler..

Tarih: 10 Aralık 2006, 15:19 - İp: 85.***.**9.144
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Aletin büyüklüğü ile işlevi arasında paralellik bu kadar çok mu? D200 ile D80 in çektikleri arasında çok mu fark oluyor? Somut örneklerle anlatabilir misiniz? Teşekkürler.

Tarih: 11 Aralık 2006, 22:54 - İp: 85.***.**2.4
pergamon
pergamon (üye)

sayın merson iyi gunler oncelikle, tabiki aletin buyuklugunle işlevi arasında hiçbir baglantı yok, ama şuda bi gercekki gövde cok önemli, somut örnekler derken, d80 hakkında bi örnek veremem ama isterseniz 2-3 gune kadar örnek fotograflar koyabilirim, ama söliyebilecegim tek sey aradaki 2000ytl lik farkın sadece gövde olduguna inanmıyorum bu sadece bence nikon un satış polikası yani şöle solıyelim cogu makinada iso 1600 var ama hepsi fotografa ayrı ayrı tepkiler uyguluyor, bence teknik özellikler satış politikasından başka bişey deil...

#pergamon' tarafından 12.12.2006 00:18:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Aralık 2006, 23:07 - İp: 85.***.**9.13
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

sevgili pergamon

yorma kendini bu kadar kardesim sen isini yap cekmeye devam et fotograflarini D200 ile ve agiz tadiyla.

Neyin kiyaslamasi yapiliyor arkadaslar allah askina , D80 ve D200 cok ayri katagorideki makinalar. D200 pro makina yani bir amator veya pro ya gecis donemindeki bir kisiye fazla gelir,isin icinden cikamaz ,ayarlarini oturtamaz sonuctada makinadan sogur.

Makinalari elinize almadan,fotograf cekmeden,sonuclarini bizzat kendiniz gormeden internet uzerinde ki bilgilerle yorum yapmak YALNIS.

Tarih: 12 Aralık 2006, 00:13 - İp: 195.***.**2.71
pergamon
pergamon (üye)

olsun cancaner elimizden geldigince yardım etmeye çalısalım bu arada sana katılıyorum makinaları alıp 1 gun boyunca incelemedikten sonra hiçbirsey anlasılmıyor ben d200 almadan önce arkadasımın makinesini incelemiştim bizzat memnun kaldıktan sonra almaya karar verdim, burdanda bu kadar pahalı makinaları alıcaklara duyurıyım sakın makineyi incelemeden bu kadar paralar dökmeyin ortaya...

Tarih: 12 Aralık 2006, 00:22 - İp: 85.***.**9.13
jedisonic
jedisonic (üye)
İzmir / Meraklı

Slm . Dışarıda çekim yapanlar için body gerçekten onemli . Magenzyum alaşımlı body ler diğerlerine göre çok daha dayanıklı oluyor.Ben kendim canon kullanıyorum. Magnezyum alaşımlı ve plastik makinalar kullandım. Farkı bariz. Bunu yanında anlamadığım niçin 5d ile d200 arasında kararsız kaldın. İkisi çok ayrı katagorilerde. Eğer deseydin 30d ile d200 arasında kararsız kaldım anlardım.Full range bir makinayla crop fqarkı olan bir makinayı karşılaştırmışsız. 5d bu farkıyla bile çok üstün bana göre.

Tarih: 23 Aralık 2006, 17:00 - İp: 85.***.**9.49
phaon
phaon (üye)
Yurtdışı / Amatör

D80 Luminance Noice Grafiği

D200 Luminance Noice Grafiği

D80 Chroma Noice Grafiği

D200 Chroma Noice Grafiği

Özellikle ISO 800'deki değerlere dikkat edin.
D80 ile D200 sadece fotoğraflarda birbirlerine benzeyen makineler. D200'ü incelemek için elime aldığımdan birkaç dakika sonra bileğimde ağırlığını hissetmeye başladım.
D80'in yapıldığı plastik kalitesiz değil, çok kaliteli. Aynı kategoride hangi DSLR'ın yanına koysanız, daha kaliteli olduğunu hemen hissedersiniz. D200 , D80'e göre bariz biçimde iri bir makine.

Bu arada güzel Türkçe'mizde "ğ" diye bir harf vardır, "yumuşak ge" olarak telaffuz edilir. Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır.
Saygılarımla.

Tarih: 23 Aralık 2006, 21:23 - İp: 84.***.**0.232
pergamon
pergamon (üye)

keske hersey testlerdeki gibi olsa hep

Tarih: 25 Aralık 2006, 07:00 - İp: 88.***.**6.167
kakoy
kakoy (üye)
İstanbul / Meraklı

Permamon mainen hayırlı olsun bu arada bir kaç resim görürüz herhalde

Tarih: 26 Aralık 2006, 20:15 - İp: 85.***.**9.189