bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Fotoğraf Çekerken Poz Verdirtemiyorum

Ustalar profil Fotoğrafı çekerken kardeşimi çok güzel çekiyorum çünkü kardeşim çok güzel pozlar veriyor ama genç veya erişkin biri kazık gibi dikildiği için ve ben ona poz verdirtemediğim için güzel fotoğralar çekemiyorum.Lütfen bana yardımcı olun.

Tarih: 13 Eylül 2011, 19:21 - İp: 178.***.**6.246
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

onunla çekim öncesi bir bardak çay eşliğinde sohbet edin. olmuyorsa olmadığını söyleyin, böyle poz vermeyerek duracak olursa fotoğrafların iyi çıkmayacağını söyleyin. eğer hala poz veremiyorlarsa belkide bu şekilde bir kazık gibi çıkmışfotoğraf istiyor olabilirler. herkes sırıtmaz çünkü.

baknz eskiden çekilmiş hayalet görmüşçesine çekilmiş fotolar

Tarih: 13 Eylül 2011, 21:38 - İp: 78.***.**4.223
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

ilginiz için teşekkür ederim ancak genelde çay içecek vakit olmuyor geliyor bana hadi beni çek diyor poz veriyor bide doğal olmaya çalışan bir gülümseme çekiyorum.Yapmacık çıkıyor tabi sonra bana kızıyorlar sen de bilmiyorsun fotoğraf çekmeyi falan diyor.içinden diyorum ki ben birşey yapmıyorum makine neyi görürse onu kayıt ediyor diyorum. resimlerime bakın lütfen gerçekten kötümü çekiyorum

Tarih: 13 Eylül 2011, 22:10 - İp: 178.***.**6.246
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

inanım bu tip müşterilere yaranamazsınız. he he abi tamam abi doğru söylüyonuz abi diyip geçiştirin. sizin yanınızdan ayrıldıktan sonra büyük ihtimalle (%99) bu olayı unutacaktır. o yüzden insanların böyle dediklerine çok takılmayın. siz elinizden geleni yapın olmuyorsa bırakın dağınık kalsın

bende çok poz veremem mesela. bazı insanlar daha iyi poz verirler. fotojenik değilim şeysi burdan çıkmadır biraz.

fotojenik olmayan insanlar konusunda yapılabilecek bilimsel çalışmalar nobele aday olacak seviyededir.

Tarih: 13 Eylül 2011, 22:58 - İp: 78.***.**4.223
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

mesela modeller neden ve neye göre seçilir? güzellik yarışmalarında neden fotoğraf çekimi yapılır? bunları hiç düşündüz mü?

poz vermek fotoğrafı çekilecek kişinin görevidir. siz talimat vereceksiniz o yapacak. yapmıyorsa o kişinin sorunudur. o yüzden poz vermek aslında biraz zordur kimleri için (örneğin ben)

Tarih: 13 Eylül 2011, 23:00 - İp: 78.***.**4.223
aslidmr
aslidmr (üye)
İstanbul / Meraklı

kişi poz vermiyorsa burdakilerden bu konuda nasıl bir yardım bekliyorsunuz anlamadım..gelip topuklarınamı sıkıcaklar modelin

Tarih: 14 Eylül 2011, 03:00 - İp: 88.***.**7.163
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

teşekkür ederim remi bey bende fotojenik değilimdir fotoğraf çekilmektende nefret ederim. şöyle birşey bekliyorum aslı hanım tecrübelerini yansıtacak birini bir fotoğrafçıya gittiğimde adam şöyle dur böyle dur diyor çekiyor güzel çıkıyorum.ve benim kötü çektiğim kişilerde güzel çıkıyor.Ben fotoğrafçının bunu nasıl başardığını öğrenmek istiyorum

Tarih: 14 Eylül 2011, 14:21 - İp: 178.***.**6.246
mstfcmrk
mstfcmrk (üye)
İstanbul / Amatör

(: burda fotograf çeken herkes mi fotojenik olmadığını iddia eder ya. bende fotojenik değilimdir hatta fotograftaki ben e baktığımda çogu zaman kendimden soğurum

Tarih: 14 Eylül 2011, 17:47 - İp: 88.***.**0.84
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

ben bazem kendi fotoğrafıma bakıp beni de mi Allah yarattı diyorum.

Tarih: 14 Eylül 2011, 19:23 - İp: 178.***.**6.246
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

Peki pozüyör kime denir... SAYGILAR...

Tarih: 14 Eylül 2011, 19:53 - İp: 94.***.**8.11
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

pozüyor hem poz verene hem pozu çekene denir.yani aynadan kendini çekenler pozüyordur. Pozör ise poz veren kişidir. Pozist'te o pozu çeken kişiye denir

Tarih: 14 Eylül 2011, 20:01 - İp: 178.***.**6.246