afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Elektronik Film

Makinelere yerleştirilen elekttronik Fotoğraf üretme sistemleri o kadar ileri seviyelere ulaştı ki, artık değme elektronik otoriteleri bile işin gidişatını takip edip yorumlamakta zorlanır oldular. Pixel sayısının pek fazla kıymeti harbiyesi olmadığını herkes söylüyor artık. Ne kadar çok pixel o kadar renk karışımı veya bu mikro algılayıcıların birbirlerini etkileyerek renk sapmaları ve ışık hataları verdiği biliniyor. Bunları düzeltmek için muazzam bir çalışma yapıldığını görüyoruz. Ancak o bizim eski film tadındaki Fotoğrafları unutturamadıklarını gayet iyi biliyorlar. İşte bu noktada bir uçuk fikir dolaşıyor ortalıkta. Bir dev makine üreticisi sensör ve işlemci kombinasyonlu harici elektronik filmli makine ve buna uyumlu kart görünümlü elektronik film üreteceği konuşuluyor. Her ne kadar uçuk da olsa akla yatkın gibi görünüyor. Ne güzel olurdu; 64 asa kart çok sıcak görüntüler kaydediyor, yok efendim ben 800 asa kart kullanıyorum gibi muhabbetler...

Tarih: 29 Kasım 2010, 14:35 - İp: 41.***.**1.49
kty
kty (üye)
Yurtdışı / Firma

enteresan bir fikir.

Tarih: 29 Kasım 2010, 16:39 - İp: 91.***.**7.89
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Enteresan gerçekten.
Biraz daha detay için bir link var mı acaba ?

Tarih: 29 Kasım 2010, 20:52 - İp: 88.***.**5.39
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Bu ve benzeri söylentiler var ;

Elektronik firmaları ise realitede para kazanmayı önemsiyor ve kullanıcıya yeni bir fotoğraf makinası daha satmayı hedefliyor . eski fotoğraf makinalarını çöp haline getirmeyi amaçlıyor .
Elektronik back fotoğraf sensorlarını ise sadece büyük format makinalar için çok çok pahalıya üretiyor .

Tarih: 5 Aralık 2010, 21:41 - İp: 94.***.**5.247
  • 1