salgado
salgado (üye)
Osmaniye / Amatör

Dosya Numarası

Arkadaşlar merhaba,
Yeni bir Canon EOS 30D aldım. Ancak makina ile bir kare çekip baktığımda img_4934 adı gördüm. Buna makinadan baktığımda ise 149_4932 idi foto adı. Kullandığım CF Kart sıfır formatlı idi. Aldığım yeri aradığımda; fotoğraf numarası CF kartınızdaki en son numaradan devam eder dedi, oysa en son numara yok kartımda, çünkü ilk o makinada kullanıldı.
Sonra Distribütör firma makinayı denerken kullandığı kartın son numarasını almıştır dedi.
Bu mümkün müdür, ben en az 6-7 makina aldım hep sıfırdan başlardı fotoğraf numarası yani;100-0001 gibi.
Bir de makinanın kaç adet resim çektiğini gösteren program varmış, ama sadece yetkili servislerde varmış, başka prog var mı bildiğiniz çekim sayısını gösteren.
Yardımlarınız için teşekkür ederim..

Tarih: 30 Ekim 2006, 22:44 - İp: 85.***.**2.6
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Çok büyük ,ihtimalle size verilen bilgi doğru.
Ben yeni makineme eski kartı taktım, eski makinenin kaldığı yerden devam etti.
Çekim sayısı sayacı (varsa) makinenin içindedir, içinizde kuşku varsa bir teknik servise gidin, ama bence keyifle fotograf çekin, iyi günlerde kullanın güzel makinenizi.

Tarih: 31 Ekim 2006, 02:51 - İp: 195.***.**8.112
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Kullandığım CF Kart sıfır formatlı idi.

Böyle olmasaydı, söylenenlerin doğru olma ihtimali daha fazla olurdu.

En iyimser bir tahminle, içindeki fotoğrafların son mumarası 4931 olan bir kartın makinenize takılıp denenmiş olmasıdır. Distribütor firmaların da her makineyi açıp denemek gibi bir işe kalkışacaklarını hiç sanmıyorum. Benim şimdiye kadar satın aldığım tüm makinleler 0001'den başlamıştır.

#ocaklilar' tarafyndan 31.10.2006 09:41:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ekim 2006, 09:11 - İp: 212.***.**9.22
salgado
salgado (üye)
Osmaniye / Amatör

Valla geri gönderiyorum, kendileri halletsinler.

çümkü dediğim gibi ben formatlı kart kullandım, bu bana gönderdikleri 2. makina idi ve ilki kesin 2. el idi. Bunu gönderirkende; aynı problem ile karşılaşabilirsiniz, malum kullandığınız kartın numarasını takip eder dedi.
Ben de; siz merak etmeyin, ben sıfır kart kullanacağım, ama numara sıfır olsun demiştim...

Teşekkür ederim cevaplarınız için..

Tarih: 31 Ekim 2006, 09:41 - İp: 88.***.**1.126
  • 1