b.turkes
b.turkes (üye)
Nevşehir / Amatör

Denklanşör İkinci Kademe Çalışmıyor

mrblar yaklaşık bir hafta önce japonyadan bir canon 7d aldım ( bir Japon getirdi ) makinem için aldığım hafıza kartı vs. şarjaleti priz dönüştürücüsü elime dün ulaştığı için dün deneme imkanım oldu makine menüsü ingilizce objektifi fln takıp makineyi kulanıma hazır hale getirdim tam otomatik modda ve p,m modunda çekim yapmak istediğim objeye odaklandım deklanşöre yapım basma konusnda hiçbir sıkıntı yok odaklanmayı gerçekleşiyor gerekirise dahili flas açılıyor fakat tam basma sonucunda herhangi bir işlem gerçekleşmiyor...Fabrika hatasımı yoksa deklanşör kilidi fln mı var bilemedim.. video çekimi gerçekleştiriyor ve kayıt yapıyor izlemede de sıkıntı çıkmıyor.. lütfen bu konuda bilginiz varsa bana yardımcı olur musunuz? Birde eğer forumlarda filan hala bir çözüm bulamazsam önce türkiyede bir canon yetkilisini aramayı yada tekrar japonyaya göndermeyi düşünüyorum...
şimdiden çok teşekkür ederim..
iyi günler

Tarih: 19 Ekim 2012, 15:26 - İp: 95.***.**9.111
kamera54
kamera54 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Canon yetkilisi aramadan önce makinanızı bu markadan kullanan bir fotoğrafçıya gösteriniz. Sizin makina konusunda ne kadar tecrübe sahibi olduğunuzu bilmiyorum, ancak bu yöntemle makina hakkında net bir bilgi sahibi olunabilir. Eğer sözkonusu fotoğrafçı makinada/lenste bir arıza olduğuna kanaat getirirse o zaman çözüm yolu arayınız.

Tarih: 19 Ekim 2012, 16:18 - İp: 46.***.**3.230
  • 1