korfezzzzz
korfezzzzz (üye)
Kocaeli / Amatör

Canon D350 Hareketli Foto Çekimi

Ben saha içinde futbol müsabakalarında fotoğraf çekiyorum mesela kornerlerde felan bir yeri netleştirdiğim zaman top başka kısma gdiyor orayı netleştireyim derken hiç netleştiremiyoruz ve pozisyon bittiğinden dolayı çekemiyorum bazen futbolcuların arka planı netleşiyor acaba hangi modda çekmeliyim Manual olarak ayarlıyorum fakat menü de Aİ SERVO, ONE SHOUT, FOCUS gibi seçenekler var bunlardan hangisini seçmeliyim veya canon 350d ile harketli nesne çeken kişiler nasıl çekiyor karşıdan 2 kişi koşa koşa gelirken ben tam ortayı netleştiriyorum iki futbolcuyada eşit mesafede olsun diye ama futbolcular flu çıkıyor arka plan net bu nedenle hep kaçırıyoruz pozisyonları nasıl çekmeliyim...bu arada lens 90-300 f4,5

#korfezzzzz' tarafından 31.10.2006 23:29:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ekim 2006, 23:29 - İp: 85.***.**3.116
legionella
legionella (üye)
Malatya / Amatör

Hareketli çekim yapmak için deklanşör hızının duruma göre 1/60 ile 1/250 arasında olması gerekir. Bu yüzden bence hız öncelikli çekim kullanın, iso'yu yükseltmek gerekecektir, 350d zaten iso 800'e kadar temiz fotoğraf verir. Odaklamayı manuel yapmayı deneyin. Hatta bu çekimler için panning de deneyebilirsiniz, futbolcuyla beraber makinayı da aynı yönde hareket ettirirseniz futbolcular net, arka plan flu çıkar.

Kolay gelsin.

Tarih: 1 Kasım 2006, 00:06 - İp: 88.***.**1.167
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Sorun objektifinizden kaynaklanıyor ilk olarak manuel netleme yapmayı deneyin şayet ondada istediğiniz neticeyi alamazsanız f açıklığı daha fazla olan bir objektif almanız gerekecektir.

Tarih: 1 Kasım 2006, 00:07 - İp: 85.***.**4.100
  • 1