timetrial
timetrial (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 50d Siyah Beyaz Çekim

Makinemi daha yeni aldım, fotoğraf çekmeye de yeni başladım bu işin ne kadar zor olduğunu anladım ama bir o kadar da keyifli. Sorunum siyah beyaz çekim yapamamak kullanma klavuzuna da baktım ancak bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 16 Eylül 2010, 15:12 - İp: 85.***.**8.130
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fotoğrafı çektikten sonra bilgisayara aktardığınızda siyah beyaza çevirebilirsiniz..

Tarih: 16 Eylül 2010, 15:34 - İp: 58.***.**8.227
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Yokmu menude renk ayarlarinda VIVID,NEUTRAL,MONOCHROME falan ki bu son yazdigim siyah beyaza tekabul eder?Sizinkinde yok ise makina hasta demektir

Tarih: 16 Eylül 2010, 16:16 - İp: 221.***.**6.23
timetrial
timetrial (üye)
İstanbul / Amatör

işte bunun için seviyorum bu forumu bu siteyi... Hızlı doğru pratik bilgi...Kullanma klavuzunu 2 gün okusam hatta okudum bu kadar kolay anlatmaz...Teşekkürler...

Tarih: 16 Eylül 2010, 16:50 - İp: 85.***.**8.130
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kullanım kılavuzundada anlatıyor detaylı sekilde.

Tarih: 16 Eylül 2010, 16:57 - İp: 88.***.**8.140
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Güzel pratik bilgi hemen veriyoruz ama kullanım kılavuzunda o bilgiyi ararkenki 2 günde öğrenebileceğiniz tesadüfi ve muhtemelen önemli bilgileri de kaçırdınız. Baştan kitap gibi okumak lazım.

Tarih: 16 Eylül 2010, 19:14 - İp: 78.***.**9.233
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Herhangi bir makine aldığımda, en küçük cihaz bile olsa, kullanma kılavuzunu baştan sona okurum.. Hatta bu "USB Flash Disk" bile olsa..
Kullanma kılavuzlarında o cihazla ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.. Üstelik öyle basit dille yazarlarki, çocuklar bile anlayabilir..
Baştan sona kılavuzu okumanızı tavsiye ederim.. Orada okuduklarınızda takıldığınız konuları da başka kaynaklardan araştırmanızı.. Böylelikle fotoğraf makineniz, ve fotoğrafçılık hakkında bilgileriniz artacaktır..
Saygılarımla..

Tarih: 16 Eylül 2010, 19:40 - İp: 58.***.**8.227
  • 1