seco35
seco35 (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Canon 400d Dahili Flash Acilmiyor

Basliktanda anlasilacagi gibi sorunum dahili flashin acilmamasi , makinayi menuden fabrika ayarlarina getirdim olmadi ,firmware update yaptim olmadi ,makinayi 430ex ile kullaniyorum ,makina auto modda kapali alanda cok karanlik cekim yapiyor, birde bunu p modda mi denesem ,yada tavsiye edebileceginiz baska birsekil varmi ,simdiden tesekkur ederim yardimci olacak arkadaslara

Tarih: 13 Nisan 2008, 23:25 - İp: 88.***.**9.110
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

menüye girin. üstten 2. seçeneğe gelin. orada ''Flash ex comp'' diye bir seçenek göreceksiniz. onu seçin ve +2 ye doğru arttırın. yanlız p modunda değilde bunu m modunda deneyin. bunda da olmazsa daha fazlası benim bilgimi aşıyor.

Tarih: 14 Nisan 2008, 10:21 - İp: 88.***.**9.112
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

toz sıkıştırmış olabilir.Geçen benim 40d'nin de flaşı açılmamıştı.Açmak istediğim errör birebilmemne diye uyarı veriyordu.Sonra biraz ganırtıp zorladım ve flash açıldı.Tozlarını iyice temizledim ve şimdi gayet iyi çalışıyor

Tarih: 14 Nisan 2008, 14:48 - İp: 88.***.**7.172
seco35
seco35 (üye)

flashi elle kaldirarak actim yandaki flash acma dugmesine basinca kendiliginden acilmiyor ,fakat yinede karanlik ortamlarda m veya p modunca flashlamiyor

Tarih: 14 Nisan 2008, 17:15 - İp: 88.***.**9.110
seco35
seco35 (üye)

bu makinayi tamir icin birkac yere goturdum farkli fiyat istediler bende extern flah ile kullanmaya devam ettim satacagim zaman tekrar bir deneyim dedim ne hikmetse calimayan flas calisir oldu gerci satilmaktan kurtulamadi ama yinedealan adama durumu satmadan once soyledim gerci alan adamda exter flasla birlikte aldi galiba flash yorulmus uzun sure dinlenince duzeldi :D

Tarih: 24 Mart 2010, 22:09 - İp: 83.***.**5.195
  • 1