foto_67
foto_67 (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon 350d Çalışmıyor

düğün çekimine gitmiştim çekim yaptım hiç bi sorun çıkmadan gayet güzel çalışmıştı.çekim bittikten sonra makina açmaya çalıştım ama açılmadı şarj bitmiştir diye şarj ettin yine olmadı bataryanın olduğu yer bi pil var onu değiştirdim yine açılmadı içinde yanık kokusu geliyo acaba nerde baktırabilirim. yardımcı olurasnız sevinirim şimdiden teşekkürler

Tarih: 27 Nisan 2010, 10:15 - İp: 88.***.**9.29
kalbens34
kalbens34 (üye)
İstanbul / Amatör

At çöpe gitsin. yada ona bir helalinden 50 tl vereyim.masrafına değmez yaptırmana ölmüştür entegreleri beyni yanmıştır.

Tarih: 27 Nisan 2010, 11:55 - İp: 88.***.**2.78
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

kalbens;
söz bilirsen söz söyle sözlerinden hisse kapsınlar; söz bilmezsen sükun et ki seni adam sansınlar... ne kadar manidar değil mi, oradan buradan bilgi hırsızlığı yapmayı bırak da biraz düşün.
---

ankarada burukay var, forumumuzun burkay nick li üyesidir. dilerseniz mesaj atın dilerseniz web sayfasından erişin (sanırım burukay.com), size yol gösterecektir.

Tarih: 27 Nisan 2010, 12:20 - İp: 193.***.**8.56
subaschi
subaschi (üye)
Ankara / Meraklı

makinanın besleme kısmında arıza var büyük ihtimal. gerekli parça değiştikten sonra rahatlıkla kullanabilirsin.tarama yap. çözüme ulaşırsın.

Tarih: 27 Nisan 2010, 15:48 - İp: 212.***.**9.79
fahrettinfugo
fahrettinfugo (üye)
Manisa / Meraklı

benzer durum 400D kullanırken başıma gelmişti, fotoğrafçı abilere sordum soruşturdum, Erkayaları önerdiler, e makinemde erkayalar garantiliydi ama garanti kapsamından çıkmıştı vakitlice elınmış olduğu için. aradım erkayaları. yollayın bakalım dediler,

arıza raporu çıkardılar; "sigorta yanmış, değişimi onaylıyormusunuz? 180 liraya mal olur" dediler. onayladım.

bir hafta geçti ses seda yok, aradım; "makinede sigorta değiştirildi ama açılmadı, yeni yaptığımız tetkikte anakartın kullanılamaz olduğunu gördük, değişmesi gerekiyor, 415 lira masrafı var, onaylıyormusunuz?

...

yutkundum evet dedim..

bir hafta geçti bana döneceklerini söylediler ama ses seda yok. aradım tekrar;" makinam oldumu yapıldımı cihaz?"
"hayır efendim japonyadan parça gelicek 2 hafta alır."
...
2 hafta geçti ariyacaklardı, tabi yine aramadılar ben aradım, yeniden; "parça bekliyoruz" dediler..

..hay sizin..

bekledim 1 ay kadar, istemeye istemeye 415 lirayıda ayarladım..aradım makineyi daha yapmadıklarını ama haftaya parçanın geleceğini.....

(bende gelmişini.. geçmişini...:D)

velhasıl tam 5 ay bekledi makina, 415 liraya yapıldı.

size tavsiyem, makineden vazgeçip yenisini almanız yönünde. illede tamir edecem derseniz, hayyam pasajındaki esnafa bir danışın onlar daha uygun ve hızlı tamir edebiliyorlarmış..

kolay gelsin

Tarih: 27 Nisan 2010, 21:43 - İp: 81.***.**4.63
fomadijital
fomadijital (üye)
İzmir / Firma

selamlar
makinenin enerji giriş devresinde sorun var sanırım
100 lira gibi bir masrafa halledilir
izmire yollarsan bakarız

Tarih: 1 Mayıs 2010, 23:16 - İp: 195.***.**1.16
foto_67
foto_67 (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

makinamı yaptırdım boardında sorun varmış 140.00tl ye istanbul sirkecideki kaan digitalde yaptırdım bataryasını göndermeyi unuttukları için daha deneme fırsatım olmadı

Tarih: 3 Mayıs 2010, 11:33 - İp: 88.***.**7.19
  • 1