guguscuk
guguscuk (üye)
İstanbul / Amatör

Bir İki Soru :)

oncelikle herkeze selam bir iki sorum olucakti sizlere basliyorum ornegin lenlerde yazan 18-55 cm bu neyi gosteriyor ilk bastaki sayi ve sonraki sayi? birde benim isimi gorucek 2 farkli lens tavsiye edermisiniz manzara pozlama ve macro cekimler icin saygilar...

Tarih: 24 Ocak 2011, 16:56 - İp: 62.***.**3.50
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

su an elinizde 18-55 lens mi var..?
Lens aralıklarıyla ilgili bilgi forumda çok kez açıklandı ,şu an sayfa linki veremiyorum ama biraz araştırırsanız, bulabilirsiniz.

Lens konusunda da bu sebeple acele etmemenizi öneririm. 18-55 lensinizle ( eğer mevcutsa tabi) birçok çekimi yapabilirsiniz.
Pratik kazandıkça, ihtiyacınız olanı siz göreceksinizdir zaten.

+ lens tavsiyesi için makina markanızı da belirtmelisiniz.
+ lens ve objektif önerileri sayfasından konuları incelemenizi öneririm.

Kolay gelsin.

Tarih: 24 Ocak 2011, 18:03 - İp: 78.***.**8.198
guguscuk
guguscuk (üye)
İstanbul / Amatör

cevap icin tsk ederim daha makinam yok iki makina arasinda kaldim ben canon powershot sx30 cok begeniyorum ama cazip fiyati ile canon eos 1000d 18-55 kitle birlikte kafami karistiriyor bu yuzden dslr makinalar hakkinda aklima takilan sorulari soruyorum cunku acemiyim kullana bilirmiyim diye kendime guvenemiyorum daha 2 3 senedir bi compakt makina kullaniyorum saygilar.

Tarih: 24 Ocak 2011, 19:24 - İp: 62.***.**3.50
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

DSLR kullanamamak falan diye birseyi ben kabul etmiyorum.DSLR-like dedikleri cakma makinalari kullanmak ne kadar kolay yada zor ise,DSLR lari kullanmakta ayni kapiya cikar.Onerecegim lens 1 seferde hepsi bitsin diyenlere Sigma 17-70 f 2.8-4...

Tarih: 26 Ocak 2011, 06:11 - İp: 221.***.**6.23
  • 1