bhdrr58
bhdrr58 (üye)
Sivas / Amatör

Acil Yardım Gerekiyor...

arkadaşlar ben conon powershot s2 ıs - s3 ıs yada panasonic lumix dmc fz30 bu üç makinadan birini almaya karar verdim. ama birini seçemiyorum. olumlu ve olumsuz yanlarıyla bu makinalardan kesin (net) olarak hangisini almalıyım. şimdiden teşekkürler...

Tarih: 21 Haziran 2006, 16:23 - İp: 85.***.**8.93
sudulus
sudulus (üye)
İstanbul / Amatör

bu 3 makine içinden S2 yi hemen elemek gerek.diger ikisi de aslında tam olarak yakın makineler degil. fz30 pixel olarak daha üstte bir makine. bence s3 ile fz7 yi kıyaslamak lazım ki bunu yapmışlar (www.dpreview.com sitesinden bulabilirsin) fz 30 genel olarak iyi bir makine.
doğru tercih için ihtiyaçların doğru belirlenmesi ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bütçeye uygun makineler arasından seçim yapılması daha mantıklı olur. yurtdışından dslr getirtme imkanın olursa fz30 fiyatına böyle bir makineye sahip olabilirsin....

forumlarda bu makinelerle ilgili çok şey bulacaksın.
umarım yardımcı olabilmişimdir.

Tarih: 21 Haziran 2006, 23:00 - İp: 195.***.**2.158
nurrr
nurrr (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

merhaba makine almadan önce ihtiyaçlarını bellirlemen gerekir bütçenin belirlemn gerekir ben canon s3 kullanıyorum tavsiye ederim çok güzel bir makine, fz 30 da başarılı bir model onunda deneme çekimlerini yapmıştım ama batarya ile çalışması bence dezavantaj yedek batarya alsan bile uzun senler kullanmak niyetindeysen ilerde yedek batarya bulamayabilirsin.Onun için pil ile çalışan bir makine almanı tavsiye ederim

Tarih: 29 Haziran 2006, 12:07 - İp: 88.***.**4.87
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Aslında S2 elenmişken Bende S3 ile FZ30 un aynı kategoride olmadığını söyleyeceğim ancak. S3 oldukça başarılı Stereo ses kayıt yapabiliyor video çekimin de ayrıca 12x Optik zoom da yapabiliyor.1/3200 enstantene hızlarına çıkabiliyor.
En güzel yanı zoom motoru USM ve çok hızlı ve sessiz.odaklama hızıda oldukça başarılı ve 800 asa deteği var.Dürüst olmam gerekirse Fz30 ile S3 aynı kategori değil ancak FZ30 kategorisinde Canon Pro1 var ancak oda artık üretilmiyor. o fiyat aralığında DSLR alınması tavsiye ediliyor.
Hızlı ve daha kompakt bir yapıya sahip bir makina istiyorsanız s3 derim.Fz30 gördüm elime aldım bana biraz hafif,boş geldi elimi doldurmadı açıkçası.
FZ30 Focus hızı nedir bilmiyorum ama açıkçası ben bir CANON cu olarak S3 alırdım,Bütçem müsait ise hiç onlara bakmaz direkt DSLR modellere yönelirdim.
Sonuç olarak Canon Fotograf sektöründe lider firmadır.
Saygılarımla.

Tarih: 29 Haziran 2006, 12:54 - İp: 85.***.**3.100
  • 1