fotucu
fotucu (üye)
Düzce / Amatör

40 D Perde Sayısı ( Shutter ) Öğrenme

2. el aldıpım Canon 40 D nin aldığımda perde sayısı 6200 civarında idi. Yani fotografların sırası o şekilde gidiyordu. ben 7600 e kadar çekim yaptım. Ardından baktım Cf kartta 100Canon klasörünün yanına 101Canon da eklenmiş ve IMG_001 olmuş. Satıcının bana sölediği gibi bu numaralar mı perde sayısı ki mantıkısz görünüyor. Gerçek sayıyı nasıl öğrneceğiz bilgisi olan acil yardım lütfen...

Tarih: 14 Temmuz 2010, 02:50 - İp: 78.***.**9.210
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nikon ve Pentax'ta bir dolu programla çok kolay öğrenilebilen perde çekim sayısı , Canon'da bu bilginin saklanması sebebiyle biraz daha zor - bazı modellerde imkansız .

Hizmeti görev sayan bir vatandaş Astrojargon adlı sitesinde bir program hazırlamış - linki aşağıda . PCnizde EOS Utility programının yüklü olması gerekiyor. Sonra zip dosyasını download edip devam ediyorsunuz .

Çalıştıran da var,çalıştıramayan da ...Bazılarının ilave bir şeyler daha yüklemesi gerekmiş . Bir bakın isterseniz ... Sonucu bildirirseniz başkaları da yararlanır.

TIKLAYIN-Astrojargon

Tarih: 14 Temmuz 2010, 07:46 - İp: 96.***.**4.180
fotucu
fotucu (üye)
Düzce / Amatör

Uğur bey'in aşağıda ki mesajına istinaden bahsetiği siteye girdim ancak yabancı dil yoksunu olmamdan dolayı bişey yapamadım . Belki daha kolay bir yolunu bilen vardır umuduyla bu notu eklemek istedim.

"Armut piş, ağzıma düş" misali gibimi duruyo

Tarih: 14 Temmuz 2010, 23:12 - İp: 81.***.**8.61
dishonest
dishonest (üye)
Ordu / Amatör

windows için olanını kaldırmışlar nedense

Tarih: 26 Aralık 2010, 15:06 - İp: 78.***.**3.162
0xygen
0xygen (üye)
İstanbul / Amatör

windows için olanida calısıyor denendi.

Tarih: 27 Aralık 2010, 11:24 - İp: 88.***.**1.77