cclevent
cclevent (üye)
İstanbul / Amatör

350d İle İlk Yapmam Gereken Ayarlar

merhaba arkadaşlar,
350 D alarak aranıza katılmış bulunuyorum, biliyorum kit lens ile fazla birşey beklememem gerekiyor.
fakat eski konuları da okuyarak birşeyler öğrenme düşüncesindeyim, ve sizlerin yazdıklarınıza göre belli başlı birkaç ayarı baştan yaparak güzel fotoğraflar elde edilebiliyormuş,
bana ne önerirsiniz?
şimdiden teşekkürler...

Tarih: 31 Ekim 2007, 09:26 - İp: 85.***.**6.179
cclevent
cclevent (üye)
İstanbul / Amatör

güncel yaptım arkadaşlar...

Tarih: 2 Kasım 2007, 13:29 - İp: 85.***.**6.179
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

cclevent merhaba,

sorunun cevbı sayfalar sürebilir inan makinan hayırlı olsun.

Sana önerim lk olarak makinanın enstantane ayarları ile oynaman. bunun için makinanın ayar tekerini enstantane öcelikli sekmesine getirerek en uç değerlerde çekimler yapman ve aradaki farkı görmen.

Daha sonra da beyaz ayarı ile oynayabilirsin.

sevgiler...

Tarih: 2 Kasım 2007, 21:46 - İp: 85.***.**0.68
izug
izug (üye)
İzmir / Amatör

yeni makinan hayırlı olsun ben 350d kullanıyorum kit lensle o yüzden moralini bozma fazla birşeylerde beklemiyorum deme kit lenste fena değil bende para denkleştirip 28-135 almayı düşünüyorum inşallah

Tarih: 2 Kasım 2007, 23:16 - İp: 195.***.**0.67
cclevent
cclevent (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkürler arkadaşlar cevaplar için,
bende canonumu kit lens ile kullanıyorum şu an için.
alışana kadar da Tv modunda kullanmayı düşünüyorum, enstantane ve iso yu ben belirelyerek, diyaframı makinaya bırakarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum,
mesela sorduğum soru şuydu aslında, ben ilk olarak flash değerini 3 birim düşürdüm, çok parlama yapıyordu yakın çekimlerde..
ayrıca bazı arkadaşlar yazınca okuyorum, foto parlak çıakrsa 1 stop veya 2 stop eksilt filan diye, bu eksiltme nereden yapılıyor, ve ne eksiltmesi arkadaşlar, flash değil heralde?

Tarih: 3 Kasım 2007, 00:10 - İp: 85.***.**3.40
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

bahsedilen eksiltme veya artırma pozlama telafisidir ve makinananda menüde EV olarak kısaltılmıştır.bunun flash ile herhangi bir ilgisi yok.

Bahsettiğin şekilde devam edersen iyi bir ilerleme sağlarsın.
sevgiler.

Tarih: 3 Kasım 2007, 00:43 - İp: 88.***.**2.84
cclevent
cclevent (üye)
İstanbul / Amatör

evet arkadaşlar, artık makineyi yavaş yavaş daha iyi tanımaya başladım, gece cekimlerinde biraz sorun var, flash kullanmamak istememden dolayı cok fazla noise çıkıyor. ayrıca başka bir şey sormak istiyorum, elimde henrycon marka analog makinamda kullandığım bir flash var, fakat 350 D ye taktığımda çalışmadı, üzerindeki düğmeden flashı patlatıyorum manuel olarak, fakat cekim sırasında çalışmıyor. herhangi bir ayar da bulamadım menüde. eski teknoloji olmasından dolayı çalışmadı büyük ihtimal...

Tarih: 5 Kasım 2007, 01:00 - İp: 85.***.**2.198
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

bu makinenin kıymetini bil.

Tarih: 5 Kasım 2007, 11:16 - İp: 88.***.**0.127
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Bende 350 d kullanıyorum. gayet iyi bir makine. yanlız 350 d ni memnun edersen oda seni memnun eder. çok iyi bir lens almalısın makinene...

Tarih: 6 Kasım 2007, 14:43 - İp: 88.***.**1.251
dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

350d iyi bir makinedir bendede war
kitlensle kullanıyorum hala ve cok memnunum
18 55 olmasından dolayı gereklı yakınlasmayı saglayamıyo en buyuk sorun bu onuda 75 300 canon alarak telafı edıcem ısallah:D

neyse makıneyı sureklı tv de kullanmak makıneye haksızlık bence cok guzel seyler yapablırsın elındekı makıneyle M modunda kullanmaya alıs derim ben sana
oyle pekte bı ayarı yok makınenın

makınenın en sevdıgım ozellıgı shutterden baska basbarmaktakı dugmeyle odaklama yapabılıosun oyuncak gıbı gelıo bana ozaman ama cok eglencelı oluo

raw cek bence
raw tanrının teknık detaylarla urasmayı sevmeyen fotorafcılara armaanı direk konuya odaklanmanı saglıyo daha sonra pcde beyaz ayarı gıbı ek duzenlemelerı yaparsın

makinen tekrar hayırlı olsun Canon kullanmak ayrıcalıktır

Tarih: 10 Kasım 2007, 22:23 - İp: 88.***.**6.27
  • 1