erkam
erkam (üye)
Balıkesir / Amatör

Fujifilm S9500 de Video Kayıt

Arkadaşlar iyi günler benim foruma konu açmam ilk olacak, Öğrencilerime Mezuniyet yıllığı hazırlamak için(Pc de çalışan exe.) hem video kayıt yapan hem de iyi kalitede dijital fotoğraf çeken fotoğraf makinası arayışı içine girdim. Önceleri fuji s9500 modeli üzerinde durdum fakat arkadaşların forumlardaki görüşleri beni bu fotoğraf makinası almam konusunda endişelendirdi. Motor sesinin video kayıtta ses olarak etkilemesi bir arkadaşımızın 2 gün önceki fujifilm s7000 ile fujifilm s9500 ile karşılaştırması soğumama sebep oldu 1250 ytl civarında tavsiye edeceğiniz iyi kalitede video akışı sunan (video kayıtı fotoğraf makinasında gereksiz gören arkadaşlar olabilir fakat yıllıkta yaklaşık 14x10 boyutunda lazım olacak büyük ekranlarda izlenmeyecek) fotoğraf kalitesi monitörde çok net gözüken (fotoğraf baskısı almayacağım) fotoğraf çeken dijital fotoğraf makinası tavsiye edermisiniz. yardımlarınızdan dolayı teşekkürler.

Tarih: 11 Mart 2006, 15:38 - İp: yok
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

canon s2. video kaydı çok iyi.fotoğraf kalitesini de çekilmiş fotoğraflardan kıyaslıyabilirsin.artı video çekerken zoom yapması da oldukça etkileyici.diğer özelliklerini forumlarda aratırsan daha çok bilgi sahibi olabilirsin.

Tarih: 11 Mart 2006, 15:52 - İp: 85.***.**4.210
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

erkam bey herkesin ortak kararı Canon s2 modelidir.640x480 çözünürlükte saniyede 30 kare çekim hızına sahiptir.
Buraya kadar tüm makineler bunu sunuyor diyeceksiniz.Canon s2 modelinin farkı stereo ses özelliğinin bulunmasıdır.Ayrıca video çekimi sırasında çoğu model görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştıramazken,S2 bunların hepsini yapabilmektedir.
Birde çekim sırasında dışarıdaki rüzgar sesinin video çekimine yansımasını önleten rüzgar perdesi özelliği varmış.Fuji'nin motor sesi sizi rahatsız edecekse rüzgar sesi de muhakkak rahatsız edecektir.
Üstelik Canon S2 modeli 1000 ytl nin biraz altında bir fiyat ile fuji S9500 modelinden 300 ytl kadar daha makul bir fiyata satılmaktadır.Birde video yu uzun çekmek istiyorsanız şöyle bir 2Gb hafıza kartı almanız(önerim Sandisc markasının 2 GB ultra 2 plus modelidir-iletişim için sandisc distribütörünü www.astech.com dresinden öğrenebilirsiniz) gerekir.Çünkü 2GB karta yüksek kalitede 15 dakika kadar çekim yapabilirsiniz.Fiyatını dediğim adresten öğrenebilirsiniz.Plus modelini almaya gayret edin hafıza kartının.Çünkü bu modeli alırsanız,video ve resimleri bilgisayara atarken sadece hafıza kartını bilg.takmanız yeterli olur,öbür türlü makinayı da taşımak zorunda kalırsınız.

Unutmadan söyleyeyim,Fuji S 7000 modeli iyi bir cihaz olmasına rağmen teknolojisi nihayetinde eskimiş bulunmaktadır,s2 VE S9500 modellerine nazaran.

Araştırmanızda size kolay gelsin...

Tarih: 11 Mart 2006, 16:06 - İp: 85.***.**2.168
erkam
erkam (üye)
Balıkesir / Amatör

Sayın Osmanlı bey Fuji'nin motor sesinin rahatsızlığı değil bu sesin kayıtı etkilemesi yani kayıtta da duyulması (forumlaraki arkadaşların tespiti) beni rahatsız etti. İlgilerinizden dolayı teşekkürler.yorumlarınızı değerlendireceğim.Selamlar..

Tarih: 11 Mart 2006, 16:17 - İp: 85.***.**4.100
tulgen
tulgen (üye)
Ankara / Amatör

Bende S9500 var. Video çekiminde odaklamadan dolayı bir motor sesi var. Ancak çektiğim videolardan sadece birinde, o da çok sessiz bir ortamda yaptığım çekimde duydum o sesi. Onun dışında, normal sesli çekimlerde asla duyulabilecek bir ses değil.

Tarih: 11 Mart 2006, 22:17 - İp: 85.***.**5.47
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

http://www.hemenpaylas.com/download/272128/o.AVI.html

9500 videosu.Bence ses falan yok.
aynısını 9500 testinede ekliyorum.

Tarih: 12 Mart 2006, 01:12 - İp: 85.***.**4.89
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

buraya da yazma ihtiyacı duydum.onu söyleyen bendim ama o ses sadece kayıt esnasında duyuluyor,izlerken duyulmuyor,yanlış anlattıysam özür dilerim...

Tarih: 12 Mart 2006, 13:58 - İp: 85.***.**4.147
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

S9500 de motor yok o yüzden motor sesi diye de birşey yok, duymuş olduğunuz ses muhtemelen hızlı zoom esnasında makinenin focuslama yaparken çıkardığı ses, rahatsız edici bir durum değil.

Tarih: 13 Mart 2006, 10:05 - İp: 212.***.**0.50
ikarahal
ikarahal (üye)
İstanbul / Amatör

Slm

S7000 ile S9500 kıyaslama yazısını ben yazmıstım.
İkisininde kullanıcısı olarak S7000 den sonra yadırgadıgım seyleri dile getirdim.

Video cekim olayına gelirsek :
S9500 de video cekimde surekli pozlama, netleme ve otomatik beyaz ayarı kontrolu calısmaktadir. Sessiz yada az gurultulu ortamlarda bu mekanik perde sesi microfon kaydına yansımaktadir. S9500 u olanlar sessiz odada kamerayı saga sola cevirerek kayıt yapın, oynatımda bu mekanik ses cok rahat duyuluyor. Bu sesi gozardı edersek, bu sistemle daha basarılı, kaliteli video kaydı yapılıyor.
S7000 video kayıt ta perde sabit kaldıgı icin boyle bir mekanik gurultu olmuyordu.

Saygılar.

#ikarahal' tarafyndan 13.03.2006 11:37:30 tarihinde düzenlendi.

#ikarahal' tarafyndan 13.03.2006 11:38:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mart 2006, 11:32 - İp: 81.***.**6.6
  • 1