v.i.p
v.i.p (üye)
Ankara / Meraklı

Fujifilm S 6500 Artıları Eksileri !

Arkadaşlar merhaba.Uzun süredir şunumu alayım bunu mu alayım derken sonunda karar verip S6500 aldım, bu makineye karar vermeden önce favorim Canon S3 tü.Ama birçok sitede yaptığım araştırmada fotograf kalitesinin Canondan çok daha iyi olduğunu gördüm, yanlız video kalitesi için aynı şey söylenemez tabi.Alalı çok kısa süre oldu ama hemen ilk izlenimlerimi sizle paylaşmak istiyorum, çzelliklede Canon düşünen arkadaşlar için iki makine arasındada kıyaslama yaptım.Öncelikle S6500 artılarını söyliyeyim

1-Zevkler tartışılır ama görüntüsü gerçekten çok güzel ve tam bir SLR tipi var,Plastik ve işçilik kalitesi tatminkar,Ele çok iyi oturuyor,flasın kendinden açılmasınıda güzel bir özellik

2-fujinin yüz tanıma sistemi gerçekten güzel çalışıyor, fotodaki yüzlere odaklanıp tüm netlemeyi ona göre yapıyor,Flas kendini otamatik ayaryıyor çok yakından bile çekim yapsanız patlama olmuyor, en güzelide flas çekimde ön karanlık arka aydınlık fotolar olmuyor, heryer eşit aydınlanıyor,28 mm lik objektif gerçekten çok hoş, yanlız aşırı zum beklemeyin ama inanın fazlasıyşla yetiyor,,

3-Lcd ekranı gerçekten çok aydınlık, geniş ekran işiniz çok kolaylaştırıyor,bu makinde çekim yapmak çok kolay hiç bilmeyen birisi dahi makineye kolayca alışabilir, ayrıca türkçe menüsüde olduğunuda belirteyim

4-Hangi modda olursa olsun asla kırmız göz yapmıyor, adamın burnun dibinden çekede yok,bunuda çok sevdim,

Gelelim Eksilerine

Genelde makinenin çekimiyle ilgili bir sorunu yok ancak video çekim modu biraz sorunlu, şöyleki; video çekiminde perdenin sesi olduğu gibi kayıda yansıyor, devamlı fondan tır tır tır ses geliyor, önceleri anlıyamadım ama sonra bunun odaklanma sesi olduğunu çözdüm, video modunda 320 x 240 modda çekim çok zorda kalınmadıkça tercih edilmez çok kötü.Tabi buda aşırı sıkıştırmadan kaynaklanıyor, zaten Canonun tek geçtiği nokta bu ama ondada videolar çok yer kaplıyor, ama ben bunu bilerek aldım vede iyiki almışım, yanlız birde şunu belirtmeliyim ki insan makineye değilde Fujinin XD cartına verdiği paraya acıyor,,Hem bulması zor hemde o paraya en ala SD alınır üstede bi kart parası daha kalır,,

#v.i.p' tarafından 15.03.2007 17:26:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Mart 2007, 11:12 - İp: 88.***.**0.18
obje
obje (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba.Dört gün oldu 6500 ü alalı.İlk denemelerm için olumluyum.Uzaktan kumanda veya deklanşör kablosu olmaması eksiklik.Buna çözüm öneren varmı.

Tarih: 27 Temmuz 2007, 13:37 - İp: 88.***.**6.30