cabrio
cabrio (üye)
Konya / Amatör

Fujifilm A920 Hakkında Yardım

Arkadaşlar A920 Almayı düşünüyorum ancak bazı fotografçılar canon un 5 mp fotograf mak. ile fujinin 8 mp i aynı gibi yorumlar yaptılar. Sizin yorumlarınız dogrultusunda bir karar verecegim ilk dijital fot. makinem olcak ve pro. çekimler için değil sadece özel anları yakalamak için. Ayrıca video çekimi alacagım sitede 320x240 olarak görünüyor ancak dijital fot. mak. incelemesi yapan bir sitede ise max. video çekim
çözünürlügü 640x480 olarak görünüyor. Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim

Tarih: 18 Aralık 2007, 18:28 - İp: 88.***.**8.175
liberty38
liberty38 (üye)
Kayseri / Amatör

Öncelikle bu öneren fotografçılar model ismi belirtselerde ona göre bir yorum yapabilsek çok güzel olur. Bu söylediğiniz olay bence bir şehir efsanesidir. Ben canon A550 ile sınıfsal olarak aynı olduğu için A920 mi diye bir soru olsa a920 derim. Çünkü titreşim kipinde iki makineninde deklanşörüne yarım dokunun ve makinaları sallayabildiğiniz kadar sallayın sonuç a920 olacaktır. Bol ışıklı bir ortamda fotograf çekin ve yan yana bakın hangisi daha gerçekçi hangisinin ekranında yansımalar göreceksiniz bir karşılaştırın. Bu olay takım tutar gibi marka tutmaktır. Bir satış merkezine gidin ve ikisiylede demo yapmalarını isteyin. MP olayına gelince de standart fotograflarda farkı anlayamazsınız ama fotografları bilgisayara yükleyin o şekilde bakın. tavsiyem ne benim söylediğime inanın nede o takım tutan fotografçılara kendi gözünüzle görün sonunda anı yakalayacaksınız ve geri dönülmeyen tek şey geçmiştir
marka mı işlev mi reklama mı para vereceksiniz yoksa ürüne mi buna deneyerek siz karar verin. ışığınız bol olsun umarım yardımcı olabilmişimdir.

#liberty38' tarafından 19.12.2007 21:25:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Aralık 2007, 00:26 - İp: 78.***.**2.141
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

bende a900 war,bildiğim kadarı ile a920 ile farkı sadece lcd ekran boyutu.Kamera kaydı da 320x240 olarak yapıyor...640x480 değil.ama yine de idare eder,fiyatı da bayaa düştü oldukça kullanışlı,kısaca ben memnunum.daha iyi kompakt makineler war elbbette ama fiyatlar buna doğru orantılı maalesef...

Tarih: 19 Aralık 2007, 21:36 - İp: 88.***.**4.169
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

MERHABA CABRİO;
SİZE BU TÜR YORUM YAPAN KİŞİLERİ BURADA BELİRTİRSENİZ GEREKEN CEVABI ONLARA DA VERMEK İSTERİM.X MODEL KAMİNENİN 5 MP'Lİ İLE A920 MODELİNİN 9 MP EŞ DEĞER DİYEN KİŞİ O ZAMAN GİTSİN EN YÜKSEL ÇÖZÜNÜRLÜKTE FOTOĞRAF ÇEKSİN VE HER İKİ MAKİNEDE 50-70 BASKI ALSIN BAKALIM HANGİSİ GERÇEK ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ VERİYOR.DİĞER X MODEL DE GÖRÜNTÜ OLARAK İYİ BİR ÇÖZÜNÜRLÜK VEREBİLİR AMA BASKI EBATI ARTTIĞI ZAMAN 5 MP İLE 9 MP ARASINDAKİ FARK ANLAŞILIR.

Tarih: 6 Şubat 2008, 13:48 - İp: 81.***.**2.84
cabrio
cabrio (üye)
Konya / Amatör

yardımlarınız için teşekkürler kararsız kalıp kampanyayı kaçırdım aancak geçenlerde cihazı inceleme ve diger modellerle karşılaştırma imkanı buldum ve gerçekten çok hoş bir cihaz almadıgıma pişman oldum en kısa zamanda alacagım gerçekten hoşuma gittti.

Tarih: 9 Şubat 2008, 20:00 - İp: 88.***.**6.51
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Cabrio/Konya; A920 bir tane alın siz de,sonra da sukabını alıp tamamlarsınız.Göl'e giripte çekim yaparsınız isterseniz havalar müsait iken de [dalıp].

Tarih: 12 Nisan 2008, 00:16 - İp: 78.***.**8.73
cabrio
cabrio (üye)
Konya / Amatör

beklediğim indirim tekrar hortladı ve aldım gerçekden güzel gibi kullandıkça anlıyacagız artık Flaş kullanımıyla ilgili biraz sıkıntısı var gibi oda içi çekimlerinde flaşsız daha iyi sonuçlar veriyor ...

Tarih: 12 Nisan 2008, 15:02 - İp: 88.***.**5.148
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Herşeyi Türkçe menü ve içeriği de.Ayarları iyi yapın sorun yok..

Tarih: 12 Nisan 2008, 15:31 - İp: 85.***.**7.79
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Adına Hemstır dediler buna,öyledir de..

Fuji A920 ile çekim..

Tarih: 1 Ağustos 2009, 18:42 - İp: 88.***.**4.229
  • 1