mesutlikes
mesutlikes (üye)
Balıkesir / Amatör

D-slr Like Makine Tavsiyeleri ?

Merhaba Arkadaşlar fotoğraf makinesi alacağım ama ilk olacağı için sizden fikir almak istedim Ben:

-Geceleri daha çok seviyorum çekim yapmayı (Ay,Yıldız vs)Zoom'u iyi olsun
-Çiçek Böcek gibi resimleride kaliteli çekmek istiyorum
-Uzun süre idare edebilmek
Benim aklımda Nikon Coolpix L310 var ama sizin önerileriniz neler lütfen yardım ediniz.İlginiz için teşekkürler

Tarih: 13 Haziran 2014, 21:11 - İp: 88.***.**9.211
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon L310 daki zuma aldanmayın. Sensörü çok küçüktür. Dolayısıyla ay, yıldız vb. gece çekimlerinde başarı şansı çok az olur.
Bütçenizi yazmamışsınız. Parasal probleminiz yoksa büyük sensörlü DSRL makinalara bakın derim.

Tarih: 14 Haziran 2014, 16:51 - İp: 176.***.**6.76
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

madem bunu öğrenmek için sitemize üye oldun şöyle diyeyimki tavsiye istiyon ama bu camiada like makine pek tavsiye edilmez. zum oranının fazla olması dışında minicik sensörleriyle bunların kompakt makinelerden hiçbir farkı yoktur. isminde geçen dslr teriminede aldanma. Dslryi sonradan tanıyan için like pişmanlıktır

Tarih: 19 Haziran 2014, 09:35 - İp: 81.***.**1.46
kayraayazma
kayraayazma (üye)
Tekirdağ / Amatör

fuji hs20 kullanıyorum 4 senedir.
iyi güzel hoş makinedir fakat like makineyi tercih etmemezi önreirim.
tamam lensin odak uzunluğu falan filan ilginizi çekebilir fakat sensör boyutundan da pişman olabilirsiniz ilerleyen zamanlarda.
3 sene pişman olmadım belki fakat 4.sene de pişman oldum diyebilirim.
yukarıda yazdıklarım şahsi fikrimdir.
marka yada sınıf karalama diye bir niyetim yok baştan belirteyim.
fakat yine de size yardım etmek isterim elbette.
bende size fujiden hs30'u önerebilirim.
Diğerlerinden farklı olarak lensi odaklama mesafesine el ile getiriyorsunuz.(slr gibi)
Böylece pil ve ileride oluşabilecek lens motoru arızalarından minumuma inmiş olursunuz.

Tarih: 21 Haziran 2014, 22:52 - İp: 212.***.**2.119
  • 1