cemmm
cemmm (üye)
İzmir / Amatör

Z3 Gece Çekimleri :(

Arakadaşlar Z3 ten çok memnunum ama gece çekimleri çok kötü çıkıyo(gürültü çok fazla) flash açık olsada oysa mum ışıgında bile net fotograflar çekilebiliyo deniliyodu ama bir turlu çözemedim gece çekimlerinin püf noktasını anlatırsanız sevinirim
örnek fotolar aşağıda.

Tarih: 30 Kasım 2004, 14:58 - İp: yok
cemmm
cemmm (üye)
İzmir / Amatör

Tarih: 30 Kasım 2004, 15:03 - İp: yok
cemmm
cemmm (üye)
İzmir / Amatör

Tarih: 30 Kasım 2004, 15:06 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

o makineler için kaçınılmaz sonuç gece çekimlerini yüksek iso da yapıyorsan onun yerine düşük iso uzun pozlama süresini bir dene belki faydası olur

Tarih: 30 Kasım 2004, 17:08 - İp: yok
cemmm
cemmm (üye)
İzmir / Amatör

Kobra dediğni deniyim ama en iyi çözüm tripod + self timer kullanmak.

Tarih: 1 Aralık 2004, 08:36 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

aslında ben gece çekimi dediğinde manzara türü çekim sanmıştım ilk yazdığımda fotoğraflar görünmüyordu bu tip bir çekim için sana gereken kuvvetli bir flaş harici bir flaş alıp makineyle kullanman gerekir manzara çekeceksen tripoda bağla self timer le düşük iso da uzun pozla işe yarar

Tarih: 1 Aralık 2004, 15:46 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

az önce iki inceleme sitesinde bu makine için yazılanlara baktım makinenin olumsuz yanlarından ikisi yüksek nois oranı ve fotoğrafların keskin olmaması (soft diye bahsediliyor) güneşli havalarda dışarda yapılacak çekimlerde tatmin edici sonuçlar alınabileceği fakat bu çekimlerde de çok az yüksek pozlama sorunuyla karşılaşılabieceğinden bahsedilmiş fotoğraf kalitesi vasat bulunmuş

Tarih: 1 Aralık 2004, 16:43 - İp: yok
scelikkale
scelikkale (üye)
Bursa / Amatör

Cemm slm

Bende de Z3 var, memnunum, fotoğraf kalitesi de tatmin edici.Ancak gece çekimleri için şunu söylemek isterim.Bu makineler gece görüş kamerası değiller.Ne kadar ışık varsa o kadar görüntü alabiliyorlar.Daha kaliteli olanları da maalesef pahalı.ISO arttırarak gece çekimlerinde başarı elde [email protected] dan messenger de online oluyorum oradan konuşabiliriz.

Tarih: 2 Aralık 2004, 10:26 - İp: yok
cemmm
cemmm (üye)
İzmir / Amatör

Kobra asırı guneşte sapıtsada genel çekimleri özellikle dış mekan çekimleri çok iyi bi çözüm bulcaz artık.

Tarih: 2 Aralık 2004, 16:42 - İp: yok
  • 1